Jak se daní příjmy učňů

08. října 2007, 00:00 - admin
08. října 2007, 00:00

V naší firmě nastoupí několik učňů na praktický výcvik. Jak máme danit jejich příjmy?

Hana Patočková

Příjmy za práci učňů vykonávanou v rámci učebního poměru (praktický výcvik) se daní jako příjmy ze závislé činnosti, a to podle zákona o daních z příjmů (§ 6 odst.1 písm. a). Tam je uvedeno, že příjmy ze závislé činnosti se rozumí i příjmy za práci žáků a studentů z praktického výcviku. Tato definice zahrnuje  také učně.

Vlastní zdaňování je shodné jako u jiných zaměstnanců. Mimo to lze uplatnit slevu na dani podle § 35ba odst. f) zákona o daních z příjmů – jde o slevu pro poplatníky, kteří se připravují na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem. Předpokladem uplatnění slev je podpis „prohlášení poplatníka“ podle § 38k odst. 4

zákona o daních z příjmů.

Ing. Vlastimír Čech daňový konzultant APOGEO Tax

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít