Jak obědvají ve velkých firmách

28. února 2005, 00:00 - Speciál připravil VÍT SMRČKA
28. února 2005, 00:00

* Automobilka Škoda Auto zabezpečuje závodní stravování prostřednictvím firmy Eurest pro více než 20 tisíc zaměstnanců. V centrální mladoboleslavské kuchyni vaří denně 36 kuchařů zhruba 11 tisíc jídel pro závody v Mladé Boleslavi a Kvasiny. Další tým kuchařů pracuje ve Vrchlabí.

Polední menu pro kmenové pracovníky stojí 22,70 koruny, pro externí strávníky 57,80 koruny. Právě rozdíl mezi těmito cenami doplácí zaměstnancům firma. V jídelnách mají zaměstnanci na výběr mezi třemi druhy hlavních jídel, mohou si také zvolit jídlo dietní nebo pro štíhlou linii.

* Budějovický Budvar patří k velkým firmám, které dávají přednost vlastní kuchyni. V pivovaru se pracuje na směny, takže si lidé mohou koupit obědy i večeře, které stojí 61 korun. Z této částky zaměstnanci hradí 17 korun. Podnik přispívá na jedno jídlo denně. Při obědě si mohou mohou vybrat ze dvou druhů polévek a pěti různých hlavních jídel. K dispozici je také salátový bar a dezert.

* Mezi třemi druhy jídel si v závodní jídelně může vybrat 2900 zaměstnanců žďárského strojírenského a metalurgického podniku Žďas. Za oběd platí necelých 17 korun. Větší porce je o dvě koruny dražší. V ceně nejsou nápoje ani polévka, která stojí 2,30 koruny.

* Zaměstnanci jihlavského strojírenského podniku Bosch Diesel si denně vybírají z nabídky pěti jídel. Náročnější strávníci si mohou nechat uvařit i minutku. Na obědy přispívají od 14 do 24 korun podle výběru jídla. Za nápoje během oběda neplatí. Zaměstnanci firmy mají nárok během směny na jedno hlavní jídlo. Za měsíc se v podniku s 5200 pracovníky v průměru vydá 78 tisíc jídel v hodnotě 4,5 milionu korun. Zaměstnanci uhradí asi pětinu nákladů, částka se jim sráží ze mzdy.

* Vlastní kuchyň, kde se denně vaří 1500 jídel, má Baťova krajská nemocnice ve Zlíně. Nabídky závodního stravování využívá v průměru 600 zaměstnanců. Vybírají si z pěti jídel, tři z nich jsou teplá, jedno dietní. V nabídce je také ovocný a zeleninový talíř. Stravenka pro zaměstnance stojí 23 korun, pětikorunu na ni nemocnice přispívá z fondu kulturních a sociálních potřeb.

* Ocelářská firma Ispat Nová huť pronajala své závodní kuchyně firmám Sodexho a Čavojská. Vloni se v podniku zkonzumovalo 2,4 milionu porcí. Příspěvek na stravu stál firmu 56,8 milionu korun. Naproti tomu Třinecké železárny mají vlastní jídelnu i stoprocentní dceřinou firmu Gastroslužby, která vaří pro 5200 zaměstnanců hutního podniku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít