Jak obědvají ve velkých firmách

28. února 2005, 00:00 - Speciál připravil VÍT SMRČKA
28. února 2005, 00:00

* Automobilka Škoda Auto zabezpečuje závodní stravování prostřednictvím firmy Eurest pro více než 20 tisíc zaměstnanců. V centrální mladoboleslavské kuchyni vaří denně 36 kuchařů zhruba 11 tisíc jídel pro závody v Mladé Boleslavi a Kvasiny. Další tým kuchařů pracuje ve Vrchlabí.

Polední menu pro kmenové pracovníky stojí 22,70 koruny, pro externí strávníky 57,80 koruny. Právě rozdíl mezi těmito cenami doplácí zaměstnancům firma. V jídelnách mají zaměstnanci na výběr mezi třemi druhy hlavních jídel, mohou si také zvolit jídlo dietní nebo pro štíhlou linii.

* Budějovický Budvar patří k velkým firmám, které dávají přednost vlastní kuchyni. V pivovaru se pracuje na směny, takže si lidé mohou koupit obědy i večeře, které stojí 61 korun. Z této částky zaměstnanci hradí 17 korun. Podnik přispívá na jedno jídlo denně. Při obědě si mohou mohou vybrat ze dvou druhů polévek a pěti různých hlavních jídel. K dispozici je také salátový bar a dezert.

* Mezi třemi druhy jídel si v závodní jídelně může vybrat 2900 zaměstnanců žďárského strojírenského a metalurgického podniku Žďas. Za oběd platí necelých 17 korun. Větší porce je o dvě koruny dražší. V ceně nejsou nápoje ani polévka, která stojí 2,30 koruny.

* Zaměstnanci jihlavského strojírenského podniku Bosch Diesel si denně vybírají z nabídky pěti jídel. Náročnější strávníci si mohou nechat uvařit i minutku. Na obědy přispívají od 14 do 24 korun podle výběru jídla. Za nápoje během oběda neplatí. Zaměstnanci firmy mají nárok během směny na jedno hlavní jídlo. Za měsíc se v podniku s 5200 pracovníky v průměru vydá 78 tisíc jídel v hodnotě 4,5 milionu korun. Zaměstnanci uhradí asi pětinu nákladů, částka se jim sráží ze mzdy.

* Vlastní kuchyň, kde se denně vaří 1500 jídel, má Baťova krajská nemocnice ve Zlíně. Nabídky závodního stravování využívá v průměru 600 zaměstnanců. Vybírají si z pěti jídel, tři z nich jsou teplá, jedno dietní. V nabídce je také ovocný a zeleninový talíř. Stravenka pro zaměstnance stojí 23 korun, pětikorunu na ni nemocnice přispívá z fondu kulturních a sociálních potřeb.

* Ocelářská firma Ispat Nová huť pronajala své závodní kuchyně firmám Sodexho a Čavojská. Vloni se v podniku zkonzumovalo 2,4 milionu porcí. Příspěvek na stravu stál firmu 56,8 milionu korun. Naproti tomu Třinecké železárny mají vlastní jídelnu i stoprocentní dceřinou firmu Gastroslužby, která vaří pro 5200 zaměstnanců hutního podniku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít