Jak neznemožnit sebe sama

07. dubna 2003, 00:00 - Stranu připravil Tomáš Dominec
07. dubna 2003, 00:00

aneb chyby, které z nás při výběru vína vždy udělají blbceCesta k vlastnímu znemožnění je vždy hladká a mnohdy nečekaně rychlá.V restauraci je nejsnazší cestou k tomuto cíli touha ukázat se před společností jako znalec vín objednávkou drahého vína, o němž nic nevíte.

aneb chyby, které z nás při výběru vína vždy udělají blbce

Cesta k vlastnímu znemožnění je vždy hladká a mnohdy nečekaně rychlá.V restauraci je nejsnazší cestou k tomuto cíli touha ukázat se před společností jako znalec vín objednávkou drahého vína, o němž nic nevíte.

Právě drahá vína mívají určitý vyhraněný charakter, který je dán složením odrůd, oblastí původu, způsobem vinifikace, stářím vína a dalšími faktory, zatímco levnější vína jsou zpravidla jednoduchá, průměrná a tím pádem i méně „konfliktní“.

Rizika ochutnávky

Jestliže jste si ale jisti tím, že k vaší langustě je ideální Chablis Les Clos z roku 1993 od Williama Fvra, potom neváhejte a dopřejte si potěšení hodné pravého gourmeta. Ale jestli si jistí nejste, dejte raději na doporučení sommeliéra. Není to nic nedůstojného, naopak - právě od toho v restaurantu je. V opačném případě se vám totiž může stát, že zvolíte typ nebo ročník vína, který se k vašemu menu nebude vůbec hodit a snaha zapůsobit na pozvanou dámu dojmem granda se tak snadno může minout účinkem. Objednávka neznámého vína v sobě skrývá i jiná rizika. Přímo v centru Prahy si tak v jedné restauraci můžete objednat za 980,- Kč víno, které jinak objevíte na pultech supermarketů v ceně 170,- Kč. Ale to patří spíše do jiného tématu. Ochutnání vína se musí dít neokázale a velmi decentně. Je pravda, že zraky celé společnosti jsou v tu chvíli upřeny na vás a čeká se jen na váš verdikt. Nenechte se ovládnout nervozitou, ale také nepodlehněte nutkání vypadat jako zkušený degustátor. Jestliže začnete za hlasitých doprovodných zvuků víno v ústech „probublávat“, budete v tu chvíli vypadat spíše jako přesvědčivý prodejce vířivých van. Smyslem ochutnání není analýza aromatických a chuťových vlastností, ale pouze posouzení, zda je víno v pořádku a nemá žádnou zjevnou vadu. Na místě není ani furiantské mávnutí rukou - rozlévejte, toto víno znám a ochutnávat jej nemusím. Opak je pravdou - i láhev toho nejslavnějšího a nejdražšího vína může být „zakorkována“.

Raději bodněte prstem

Rozlévaná vína jsou v našich restauracích zatím stále vzácností. Většinou se jedná o běžná, stolní vína. A samozřejmě vermuty a obdobné fortifikované nápoje. Ty jsou přinášeny již rozlité do sklenic a rozhodně se neochutnávají. Možná sice budete mít chuť poválet objednané Cinzano na jazyku, abyste zjistili, zda vám místo něj číšník nedonesl řádně vychlazenou Tesavelu nebo Ontario. Ale při nízké teplotě nápoje je to úkol téměř nemožný a tak vám nezbude, než vsadit na důvěru k personálu. Jestliže si nejste jisti výslovností názvu, je rozumnější ukázat obsluhujícímu vybrané víno ve vinném lístku. Ani to není žádná ostuda - nikdo není povinen znát všechny taje a úskalí francouzské, španělské či italské gramatiky. Narazíte-li například na takový jazykový skvost, jakým je „Muscadet Sčvre et Maine sur lie Chateau du Coing Saint Fiacre Cuvée Comte Hubert“, pak je zabodnutý prst ve vinném lístku téměř jediným možným způsobem objednávky. I kdybyste to totiž vyslovili správně, nebude vám s velkou pravděpodobností zase rozumět číšník. Stolování v restauraci skýtá desítky dalších možností, jak se společensky znemožnit. Více než s vínem je ale většina těchto záludností spjata spíše s konzumací pokrmů. Takže až budete muset bojovat s krunýři a klepety mořských živočichů, dolovat obsah šnečích ulit či zapalovat cukr nad sklenkou absintu, vzpomeňte si na jednu všeobecně platnou radu: Když si nebudete jisti tím, co máte v následujících chvílích dělat, tak ať už se rozhodnete pro cokoli, učiňte to s nezpochybnitelnou suverenitou. V takovém případě totiž znejistí ostatní členové společnosti a budou si myslet, že se chyby dopouštějí oni. Pokud ovšem nebudete chtít třeba pojídat bujón vidličkou.

autor je místopředseda České asociace dovozců vín

Pokud si nejste jisti výběrem vína, dejte raději na doporučení sommeliéra. Není to nic nedůstojného, naopak - právě od toho v restaurantu je.

ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní…
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Technologie
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít