Jak na granty

16. ledna 2006, 00:00 - Robert Šedivec
16. ledna 2006, 00:00

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, dostalo se mi možnosti jednou za měsíc se s vámi setkat na stránkách Profitu. V tomto sloupku bychom si měli zhruba jednou měsíčně popovídat o grantech a dotacích. Záměrně volím výraz „popovídat“, protože mezi mé hlavní cíle patří srozumitelnost (tedy minimum tajemně odborných termínů - a když už, tak za účelem jejich vysvětlení) a stručnost.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

dostalo se mi možnosti jednou za měsíc se s vámi setkat na stránkách Profitu. V tomto sloupku bychom si měli zhruba jednou měsíčně popovídat o grantech a dotacích. Záměrně volím výraz „popovídat“, protože mezi mé hlavní cíle patří srozumitelnost (tedy minimum tajemně odborných termínů - a když už, tak za účelem jejich vysvětlení) a stručnost. Důvodem je nejen vymezený prostor, ale také snaha vzbudit ve vás zájem a vedle krátkého vysvětlení vás odkázat na další místa, kde můžete nalézt obsáhlejší a přesnější informace podle vašich konkrétních zájmů.

Abych věděl, co vás zajímá, prosím napište mi. Právě vaše otázky a odpovědi na ně by měly tvořit základ každoměsíční náplně tohoto sloupku. Z došlých dotazů vždy vyberu tematický okruh, na který se budete nejvíce ptát. Na ostatní pak přijde prostor zase příště, nebo odpovím individuálně.

Jak již vyplývá ze samotného názvu sloupku, jeho hlavním tématem budou granty a dotace. Vedle Vašich dotazů zde najdete také aktuální příležitosti a možnosti, na druhou stranu i upozornění na úskalí a nejednoduchosti, které se vás mohou v nejbliží době týkat. Jaké důvody mne k této snaze vedou? Jsou to zejména zarážející výsledky nedávno provedených průzkumů, kdy sice kolem 90 procent dotazovaných vědělo, že existují grantové fondy, ale jen osm procent znalo možnosti, jak z těchto fondů čerpat.

Mým nemalým cílem proto je na reálných příkladech představit proces získávání grantu, jeho úskalí a principy - tak, abychom nejpozději na začátku příštího roku byli všichni připraveni na využití nových Strukturálních programů.

Mimo tento sloupek vám pak nabízím praktickou pomoc jak při orientaci ve vypisovaných grantech, tak i při realizaci vašich konkrétních nápadů na grantové projekty. O těchto možnostech se dočtete více na našich internetových stránkách www.vzestup.cz.

S přáním finanční pohody

Robert Šedivec, info@vzestup.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít