Jak na firemní financování, radí Ing. Renáta Smoloňová z MPU

Komerční sdělení

Přinášíme Vám rozhovor s Ing. Renátou Smoloňovou, ředitelkou úseku Aktivní obchody v Moravském Peněžním Ústavu. Dozvíte se, proč je mnohdy obtížné získat úvěr u velkých bank a jaké mají české firmy další možnosti.

Jak problematický je v současnosti přístup českých firem k úvěrům? Narážejí na větší vybíravost bank při hodnocení projektů?

Kritéria zpřísnily nejen banky, ale i ostatní nebankovní instituce. U českých bank navíc často platí, že jim jejich zahraniční matky neumožní půjčovat větší objemy. Proto půjčují mnohdy za daleko tvrdších podmínek a menší sumy. Konkurenční výhodou MPU je jednoznačně rychlost, se kterou jsme schopni přistoupit k úvěrovým případům, individuální přístup a hledání optimálního řešení dle potřeb klientů. Na těchto principech je postavena naše strategie poskytování úvěrů. Jsem opravdu velmi ráda, že se nám tento přístup vrací ve spokojenosti a dlouhodobější spolupráci s klienty, častých doporučení, ale také při získávání úplně nových obchodů.

Kdo má u MPU šanci získat úvěr a jaká kritéria musí splňovat?

Hovoříme-li o firemním segmentu, pak jsme schopni flexibilně reagovat na požadavky týkající se např. projektového financování, tedy developerských projektů zaměřených na různé typy jak komerčních, tak i rezidenčních nemovitostí. Individuálně řešíme i refinancování úvěrů na existující komerčně provozované nemovitosti. V případě, že má určitá společnost solidní výsledky, dostatečně zajištěnou úroveň odbytu pro následující období a možnost zajištění úvěru nemovitostí, řešíme i problematiku provozního financování.

To musí mnoha zájemcům o úvěr znít lákavě, nemá to však nějaký háček? Například v úrokové sazbě?

Rozhodně ne. Snažíme se být naopak konkurenceschopní ve všech aspektech - i pokud jde o úrokové sazby. Úvěry poskytujeme od úrokové sazby 5,9 % p.a. Sazbu může mít klient navíc fixní na několik let. Jsme schopni přitom financovat jednotlivé projekty v poměrně širokém rozsahu. Pokud jde o nemovitostní projekty, není problém poskytnout úvěr v rozmezí již od 10 až do zhruba 180 miliónů korun. Délka financování se přitom podle parametrů jednotlivých projektů může pohybovat v horizontu do pěti až deseti let. Zmíněná sazba 5,9 % p. a. se však může týkat i případů, kdy klient čerpá úvěr za jiným účelem a zajišťuje ho obytnou nemovitostí. Úrokové zvýhodnění oproti standardu je možné také při načerpání úvěru v eurech.

Jak se na Vás mohou případní zájemci obrátit?

Klienti se na nás mohou obrátit osobně v Praze nebo ve Zlíně. K dispozici máme tým úvěrových specialistů působících po celé České republice, proto nejsme nijak regionálně omezeni. Jsme vstřícní a otevření každému jednání.

Bližší informace o firemním financování od MPU naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět…
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Galerie: Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory
Technologie
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Senátoři schválili posílení moci zákazníka na úkor operátorů. Teď je to na Zemanovi
Avast bude silnější. Kupuje tvůrce výborných programů CCleaner a Recuva
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít