Jak na firemní financování, radí Ing. Renáta Smoloňová z MPU

Komerční sdělení

Přinášíme Vám rozhovor s Ing. Renátou Smoloňovou, ředitelkou úseku Aktivní obchody v Moravském Peněžním Ústavu. Dozvíte se, proč je mnohdy obtížné získat úvěr u velkých bank a jaké mají české firmy další možnosti.

Jak problematický je v současnosti přístup českých firem k úvěrům? Narážejí na větší vybíravost bank při hodnocení projektů?

Kritéria zpřísnily nejen banky, ale i ostatní nebankovní instituce. U českých bank navíc často platí, že jim jejich zahraniční matky neumožní půjčovat větší objemy. Proto půjčují mnohdy za daleko tvrdších podmínek a menší sumy. Konkurenční výhodou MPU je jednoznačně rychlost, se kterou jsme schopni přistoupit k úvěrovým případům, individuální přístup a hledání optimálního řešení dle potřeb klientů. Na těchto principech je postavena naše strategie poskytování úvěrů. Jsem opravdu velmi ráda, že se nám tento přístup vrací ve spokojenosti a dlouhodobější spolupráci s klienty, častých doporučení, ale také při získávání úplně nových obchodů.

Kdo má u MPU šanci získat úvěr a jaká kritéria musí splňovat?

Hovoříme-li o firemním segmentu, pak jsme schopni flexibilně reagovat na požadavky týkající se např. projektového financování, tedy developerských projektů zaměřených na různé typy jak komerčních, tak i rezidenčních nemovitostí. Individuálně řešíme i refinancování úvěrů na existující komerčně provozované nemovitosti. V případě, že má určitá společnost solidní výsledky, dostatečně zajištěnou úroveň odbytu pro následující období a možnost zajištění úvěru nemovitostí, řešíme i problematiku provozního financování.

To musí mnoha zájemcům o úvěr znít lákavě, nemá to však nějaký háček? Například v úrokové sazbě?

Rozhodně ne. Snažíme se být naopak konkurenceschopní ve všech aspektech - i pokud jde o úrokové sazby. Úvěry poskytujeme od úrokové sazby 5,9 % p.a. Sazbu může mít klient navíc fixní na několik let. Jsme schopni přitom financovat jednotlivé projekty v poměrně širokém rozsahu. Pokud jde o nemovitostní projekty, není problém poskytnout úvěr v rozmezí již od 10 až do zhruba 180 miliónů korun. Délka financování se přitom podle parametrů jednotlivých projektů může pohybovat v horizontu do pěti až deseti let. Zmíněná sazba 5,9 % p. a. se však může týkat i případů, kdy klient čerpá úvěr za jiným účelem a zajišťuje ho obytnou nemovitostí. Úrokové zvýhodnění oproti standardu je možné také při načerpání úvěru v eurech.

Jak se na Vás mohou případní zájemci obrátit?

Klienti se na nás mohou obrátit osobně v Praze nebo ve Zlíně. K dispozici máme tým úvěrových specialistů působících po celé České republice, proto nejsme nijak regionálně omezeni. Jsme vstřícní a otevření každému jednání.

Bližší informace o firemním financování od MPU naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít