Jak láká voliče Zeman? Na tlačenku, víno, či chléb se sádlem

09. března 2010, 13:00 - olb, <a target="_blank" href="http://www.parlamentnilisty.cz">ParlamentníListy.cz</a>
09. března 2010, 13:00

Miloš Zeman v pondělí absolvoval první jízdu za voliči v legendárním Zemáku. Jeho předvolební „tah“ středočeským krajem popsal deník Právo.

Autor: Jakub Stadler

Autobus Zemák podle Práva poskytuje volebnímu lídrovi Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) veškeré zázemí. Nechybí počítač, televize, rádio a samozřejmě i zásoby moravského vína a třešňovice. Na zub pak je k dispozici tlačenka a chléb se sádlem.

„Místa v Zemáku jsou přesně určena. Stranický šéf má vyhrazeno své křeslo, stejně jako kapitán autobusu Miroslav Šlouf. Posádka Zemáku myslela i na drobné detaily. A tak jsou na stolech ubrusy s protiskluzovou úpravou, aby sklenky s nápoji pevně držely i za jízdy,“ uvádí Právo.

Navigaci mají v hantecu

Deníku pak prý kapitán „Šlouf“ ochotně ukázal zázemí autobusu a jeho některé provozní pikanterie. Také uvedl, že navigace v autobuse je namluvena pro každý kraj trochu jinak, například pro Brno s brněnským hantecem.

První zastávka Zemáku byla na Kladně, kde premiérový mítink moderoval Bořek Slezáček. Na pódiu ale nejsou jen lidé ze SPOZ, dorazil i kladenský primátor Dan Jiránek z ODS. Toho pak Zeman využil k prvnímu bonmotu: týkal se toho, že politici sice spolu nemusí souhlasit, ale měli by se k sobě chovat slušně. Zeman pak dal slovo právě Jiránkovi.

Právo uvádí, že i přes mrazivé počasí na mítink dorazilo přes sto lidí. Zeman a jeho volební štáb přitom ani nezapomněli na to, že ten den ženy měly svátek. Od Zemana proto dostaly růžové karafiáty, a ti, co měli na mítinku hlad, pak chléb se škvarkovou pomazánkou.

Více na ParlamentníListy.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít