Jack se chystá vyplout

04. dubna 2011, 07:32 - Vláďa Barák
04. dubna 2011, 07:32

Kvůli stále zoufalejší snaze najít kvalitní scénář pro celovečerní filmy hledají režiséři náměty v oblíbených videohrách, muzikálech a v divadle. Převést zdařilé broadwayské drama na plátna kin je ale pořádným soustem, zejména je-li hlavní hrdina i režijním debutantem, bohužel prozatím neúspěšným.

Foto: Overture Films

Stěžejní postavu outsidera Jacka si zahrál zkušený herec Philip Seymour Hoffman, který pracuje jako řidič luxusní limuzíny a rád by se trhl z podniku strýčka a pracoval v newyorské hromadné dopravě jako řidič. Volný čas často tráví se svým nejlepším přítelem Clydem (John Ortiz) a jeho ženou Lucy (Dauphne Rubin-Vega), která dostane nápad Jacka seznámit se svou kolegyní Connie (Amy Ryan).

Jack trpí slušnou porcí sociálních handicapů, se kterými je však ochoten se poprat. A tak se kvůli Connie učí plavat nebo vařit, načež Connie opětuje Jackovu snahu pozorností a zájmem. Sama je ale komplikovanou a vystrašenou holčičkou v těle zralé ženy. A zatímco jeden vztah pomalu vzniká, druhý, původně držící na pevných základech, se začíná rozpadávat, stejně tak bohužel i pozornost diváka. Postavy se sice v průběhu děje charakterizují a rozehrávají svoje fyzické i duševní odlišnosti, přesto často působí strnule a toporně, jako v americkém sitcomu, kde divákovi vynechají smích a on netuší, proč ty postavy stojí takovou dobu a nic neříkají. Komorní drama o čtyřech hercích má své silné části a přináší i zajímavé herecké výkony, ty ale bohužel narážejí právě na zdlouhavé momenty nebo krkolomné přeskoky podkreslené neadekvátní, až agresivní hudbou, popřípadě přílišným tichem bez jediného ruchu.

Věřím, že divadelní zpracování musí mít pevnější a lépe uchopenou formu (na Broadwayi se totiž stále úspěšně hraje), kterou právě Hoffman té filmové verzi bohužel nedopřál. Je to sice dobrý herec, nicméně režírovat sám sebe, kolegy a ještě se snažit uspět při svém filmovém debutu je dost velkým pokusem o zázrak, který se v očích diváků konat nejspíš nebude, alespoň v těch mých se rozhodně nekonal. Budu se tedy těšit na Hoffmana v dalších originálně zahraných rolích a budu doufat, že na svoji touhu po režii dlouhodobě zapomene, ne-li na vždycky.

Hodnocení Vládi Baráka: 50 %

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní…
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Technologie
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít