Italské variace v Praze

16. července 2011, 05:52 - Zina Plchová
16. července 2011, 05:52

Ti, kdo někdy zařizovali byt nebo dům, vědí, jak těžké je navrhnout si interiér. O mnoho lehčí není ani sehnat dobrého interiérového designéra. Přivést do Čech odborníka ze zahraničí by se pak dalo přirovnat k zázraku, který navíc něco stojí. Teď ale jeden z nich přijede. Slavný Giulio Cappellini se bude podílet na jednom pražském bytovém projektu.

Foto: Cappellini

V Itálii je legendou, jeho jméno je synonymem pro kvalitní nábytkářství a design. Sám Giulio Cappellini je uznávaný i jako úspěšný lovec talentů, kteří pak pod jeho značkou tvoří. Jeho firma tak produkuje řady klasického i avantgardního nábytku v ucelených kolekcích.

Extravagantní hnízdo

V Česku se po boku dalších italských kolegů pustil Cappellini do bytového projektu La Corte, který vzniká v Petrské ulici v centru Prahy. Osobně se bude podílet na návrzích interiérů. Kdo by se obával, že půjde o design, který by právě jemu nemusel vyhovovat, nemusí mít strach. Veškeré kroky bude totiž Cappellini konzultovat přímo s novými majiteli bytů. Kdo bude chtít modernu, bude mít modernu, kdo má radši pohodlnou klasiku, dočká se jí. Ostatně ani Giulio Cappellini si na nejnovější trendy nepotrpí. „Rád kombinuji současný styl s klasickým nábytkem. Pokud by bylo na mě, mohl bych žít bez barev. Mám rád spíš umírněnější interiéry, kterým dává barevný akcent například jen koberec, nebo jen doplňky,“ řekl Profitu slavný designér.

Pod značkou Cappellini vznikají i hodně extravagantní kousky. Na letošním milánském týdnu designu Tortona Design Week patřilo k nejzajímavějším kouskům hned několik jejích křesel. Například to, které vypadá jako hnízdo. Secret Clubhouse navrhl v roce 2010 mladý švédský designér Martin Vallin. V letošním roce se dostane do výroby.

Barev není nikdy dost

O dva roky dřív pak návštěvníci milánského veletrhu mohli obdivovat i další, o mnoho barevnější kousky. Například dřevěné skříňky, které pod značkou Cappellini vznikly jako Pocta Mondrianovi. Navrhl je Shiro Kuramata podle legendárních obrazů geometrických barevných kompozic Pieta Mondriana. Podobně barevné je i křeslo Proust Geometrica Alessandra Mendiniho.

Ať už jde o avantgardní nebo klasické kousky, pro všechny podle Giulia Cappelliniho platí jedno společné. „Společným jmenovatelem je vždy kvalita. Tu chceme nabídnout nejen zákazníkům, kteří si zařizují velké byty, ale i ty menší. I do nich chtějí kvalitu,“ dodává Cappellini.

Všechny kousky do bytů z projektu La Corte budou pocházet z Itálie. Buď z kolekcí firmy Cappellini, Cassina, a nebo Poltrona Frau. Pod značku Poltrona Frau ostatně Cappellini už několik let patří. Jediné, co by měla dodávat česká firma, ovšem ve stylu italského designu, budou kuchyně. Giulio Cappellini v Česku pro kuchyně našel kvalitního dodavatele. Ostatní ale navrhne italská designérská firma a vyrobí je tamní nábytkáři. Kuchyně budou následně dopraveny do Česka.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít