IPO na přelomu roku

25. října 2007, 20:05 - Ondřej Hergesell
25. října 2007, 20:05

Asseco

Softwarová společnost Asseco Czech Republic (bývalé PVT) pokročila v přípravách své IPO čili primární emise akcií na varšavské burze. Minulý týden firma ohlásila, že dokončila sestavování prospektu emitenta, který předala České národní bance (ČNB), jež by ho měla ve lhůtě jednoho měsíce schválit. Asseco navíc potvrdilo, že vstup na polský trh cenných papírů proběhne na přelomu letošního a následujícího roku, jak už bylo naplánováno.
„Vstupem na burzu se dostaneme do dobré společnosti již listovaných firem a zároveň potvrdíme pověst perspektivního a transparentního partnera pro středoevropský IT sektor. Rádi bychom se zařadili mezi takzvané bluechips, tedy vysoce atraktivní cenné papíry varšavské burzy,“ řekl týdeníku EURO generální ředitel Asseka Jan Přerovský.
Firma prozatím nechce komentovat velikost emise akcií, týdeník EURO však již dříve informoval, že objem nabídnutých cenných papírů k úpisu by se měl pohybovat kolem 20 až 25 procent akcií, z čehož by Asseco mohlo od investorů získat kolem šestnácti milionů eur - tedy asi 450 milionů korun. „V tento okamžik nemůžeme mluvit o ceně, víme jen, že maximálně se bude emitovat 33 procent nových akcií. Přesný počet bude určen ve finální fázi rozhodování společně s konkrétní cenou úpisu,“ vysvětluje Přerovský. O konkrétním termínu IPO vedení Asseka rozhodne podle konkrétní situace a „nálady“ na varšavské burze. První kolo setkání s analytiky a potenciálními investory již manažeři Asseka absolvovali na začátku října ve Varšavě, kde představili plány a prezentovali firmu. O termínu dalších road show bude dle Přerovského rozhodnuto v návaznosti na termínu vstupu na burzu.
Minulý týden se také odehrála další plánovaná změna v akcionářské struktuře českého Asseka – společnost Asseco Slovakia navýšilo svůj podíl z předchozích 39 procent na majoritních 57 procent. Kontrolní balík firma získala navýšením základního jmění a převodem podílů v českých softwarových společnostech LCS International a Berit na Asseco Czech Republic. Slovenské Asseco provedlo IPO na varšavské burze vloni v září; výnos z 22,7procentního balíku akcií dosáhl téměř 850 milionů slovenských korun (necelých 700 milionů korun českých).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít