IPO na přelomu roku

25. října 2007, 20:05 - Ondřej Hergesell
25. října 2007, 20:05

Asseco

Softwarová společnost Asseco Czech Republic (bývalé PVT) pokročila v přípravách své IPO čili primární emise akcií na varšavské burze. Minulý týden firma ohlásila, že dokončila sestavování prospektu emitenta, který předala České národní bance (ČNB), jež by ho měla ve lhůtě jednoho měsíce schválit. Asseco navíc potvrdilo, že vstup na polský trh cenných papírů proběhne na přelomu letošního a následujícího roku, jak už bylo naplánováno.
„Vstupem na burzu se dostaneme do dobré společnosti již listovaných firem a zároveň potvrdíme pověst perspektivního a transparentního partnera pro středoevropský IT sektor. Rádi bychom se zařadili mezi takzvané bluechips, tedy vysoce atraktivní cenné papíry varšavské burzy,“ řekl týdeníku EURO generální ředitel Asseka Jan Přerovský.
Firma prozatím nechce komentovat velikost emise akcií, týdeník EURO však již dříve informoval, že objem nabídnutých cenných papírů k úpisu by se měl pohybovat kolem 20 až 25 procent akcií, z čehož by Asseco mohlo od investorů získat kolem šestnácti milionů eur - tedy asi 450 milionů korun. „V tento okamžik nemůžeme mluvit o ceně, víme jen, že maximálně se bude emitovat 33 procent nových akcií. Přesný počet bude určen ve finální fázi rozhodování společně s konkrétní cenou úpisu,“ vysvětluje Přerovský. O konkrétním termínu IPO vedení Asseka rozhodne podle konkrétní situace a „nálady“ na varšavské burze. První kolo setkání s analytiky a potenciálními investory již manažeři Asseka absolvovali na začátku října ve Varšavě, kde představili plány a prezentovali firmu. O termínu dalších road show bude dle Přerovského rozhodnuto v návaznosti na termínu vstupu na burzu.
Minulý týden se také odehrála další plánovaná změna v akcionářské struktuře českého Asseka – společnost Asseco Slovakia navýšilo svůj podíl z předchozích 39 procent na majoritních 57 procent. Kontrolní balík firma získala navýšením základního jmění a převodem podílů v českých softwarových společnostech LCS International a Berit na Asseco Czech Republic. Slovenské Asseco provedlo IPO na varšavské burze vloni v září; výnos z 22,7procentního balíku akcií dosáhl téměř 850 milionů slovenských korun (necelých 700 milionů korun českých).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Nabíjet budeme i oblečení. Levi’s ušil chytrou bundu s technologií od Googlu
K Windows 10 ve verzích 1703 a 1607 míří malé opravné balíčky
Nová konzole od Atari bude herní PC s Linuxem a procesorem AMD. Máme první fotky
Microsoft spolu s Facebookem propojil Evropu a USA superrychlým podmořským kabelem
Nadella potvrdil, že byl proti akvizici Nokie. Nevěřil, že je potřeba třetí mobilní ekosystém
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít