Inzerátů na internetu letos přibylo, hlavní sezónou je začátek roku

16. listopadu 2011, 12:37 - Profit, TZ
16. listopadu 2011, 12:37

Čeští zákazníci stále více využívají online inzerátů. Zatímco loni na největším českém inzertním portálu HyperInzerce.cz přibývalo průměrně 8 500 inzerátů denně, v letošním roce zákazníci přidají v průměru 12 500 inzerátů za den.  

Foto: Profimedia.cz

Vyplývá to ze statistik provozovatele portálu společnosti HyperMedia. Největší zájem o inzerci je tradičně začátkem roku, kdy se lidé zbavují nevhodných vánočních dárků. Zájem o online inzerci na specializovaných portálech roste. Největší český inzertní portál HyperInzerce.cz  zaregistroval v letošním roce 47% meziroční nárůst průměrného počtu přidaných inzerátů za den. Češi zde nejvíce nakupují i prodávají automobily, zvířata a nemovitosti, velké popularitě se těší také inzeráty s nabídkami a poptávkami zaměstnání. Tyto čtyři kategorie tvoří celkem 30 % všech podaných inzerátů. 

„Meziročně pozorujeme znatelný nárůst zájmu o online inzerci. Rekordní byl pro nás letos 12. duben, kdy na portál HyperInzerce.cz zákazníci přidali téměř 20 000 inzerátů, sdělil Petr Beneš, výkonný ředitel společnosti HyperMedia, která provozuje mimo jiné rovněž úspěšný porovnávač cen HyperZboží.cz, slevový portál HyperSlevy.cz a realitní portál HyperReality.cz. „Čeští zákazníci si již zvykli prodávat nepotřebné zboží na internetu, stále více však na našem portálu hledají také nabídky služeb a zaměstnání, dodal Beneš.  

Zájem o inzerci zpravidla vrcholí začátkem roku a v jarních měsících. V tomto období lidé nejvíce prodávají nevhodné vánoční dárky a začínají se také zbavovat zimního sezónního zboží. Největší poptávku a počet návštěv eviduje portál HyperInzerce.cz tradičně v měsíci únoru. Naopak nejnižší provoz bývá na inzertním portále před Vánoci a během vánočních svátků. V tomto období počet zadaných inzerátů i návštěv oproti zbytku roku klesá zhruba o 20 %.

„Zákazníkům vycházíme vstříc velmi jednoduchým zadáním inzerátu pomocí přehledného průvodce, v němž lze snadno zvolit kategorii inzerátu, zadat všechny potřebné údaje a nahrát také fotografii prodávaného zboží. Inzerce je samozřejmě zdarma,“ sdělila Veronika Rejžková, specialistka marketingu společnosti HyperMedia. „V poslední době registrujeme zvýšený zájem o odpovědi na inzeráty pomocí jednoduchého webového formuláře. Zákazníci tak nemusí zbytečně platit za telefonáty inzerentům,“ dodala Rejžková.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít