Internetové obchody na nás parazitují

27. února 2006, 00:00 - RENATA BARTOŠKOVÁ
27. února 2006, 00:00

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy.

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy. V začátcích byly pro něho největší konkurencí další dva obchodníci ve městě. Po deseti letech se obchod stěhoval do větších prostor z centra Říčan na okraj města. „Potřebovali jsme prostor a také se změnila strategie obchodu. V devadesátých letech bylo dobré prodejní místo v centru města, kam byli lidé zvyklí chodit nakupovat. V současné době je výhodnější umístění na Černokostelecké ulici, kudy vede hlavní průjezd městem. Za deset let může být situace úplně jiná,“ říká Kadlec. VYBEROU SI U NÁS, KOUPÍ NA INTERNETU Elektrocentrum Kadlec nabízí své zboží také na internetu. „Osobně bych nešel jen do internetového prodeje, protože plno lidí ještě nemá v tyto služby důvěru,“ říká Kadlec. Čistě internetoví prodejci podle něho často doslova parazitují na kamenných obchodech. „Lidi se zajdou podívat na zboží do kamenných obchodů, využívají našich prodavačů a našeho prostoru, za který platíme, a pak si zboží koupí na internetu,“ vysvětluje Kadlec. Podle něj mohou malé obchody v konkurenci těch velkých přežít, ale hodně záleží na místě. „Malé obchody mají své místo v centrech měst, kde zákazníci kupují trochu jiné zboží než ve velkých prodejnách. Lidi budou u malých prodejců nadále nakupovat věci denní potřeby, a malé spotřebiče,“ říká Kadlec. Menší obchody se podle jeho názoru musí soustředit také na služby zákazníkům. NEROVNÝ BOJ**

Podle Kadlece nejsou tuzemské podmínky pro podnikání v elektru nějak špatné. „Každý má takové podmínky, jaké si nastaví. Člověka můžou brzdit vysoké daně, zdravotní a sociální pojištění, přemíra předpisů a byrokracie. Co mi vadí, jsou nerovné podmínky pro malé prodejce a velké řetězce. Nadnárodní koncerny mají převahu a stát je navíc podporuje. Pak se člověk dozví, že LG Philips má dostat 300 milionů. Dokážu si představit, co bych asi dostal já, kdybych vyhlásil bankrot,“ říká Kadlec.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít