Internetové obchody na nás parazitují

27. února 2006, 00:00 - RENATA BARTOŠKOVÁ
27. února 2006, 00:00

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy.

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy. V začátcích byly pro něho největší konkurencí další dva obchodníci ve městě. Po deseti letech se obchod stěhoval do větších prostor z centra Říčan na okraj města. „Potřebovali jsme prostor a také se změnila strategie obchodu. V devadesátých letech bylo dobré prodejní místo v centru města, kam byli lidé zvyklí chodit nakupovat. V současné době je výhodnější umístění na Černokostelecké ulici, kudy vede hlavní průjezd městem. Za deset let může být situace úplně jiná,“ říká Kadlec. VYBEROU SI U NÁS, KOUPÍ NA INTERNETU Elektrocentrum Kadlec nabízí své zboží také na internetu. „Osobně bych nešel jen do internetového prodeje, protože plno lidí ještě nemá v tyto služby důvěru,“ říká Kadlec. Čistě internetoví prodejci podle něho často doslova parazitují na kamenných obchodech. „Lidi se zajdou podívat na zboží do kamenných obchodů, využívají našich prodavačů a našeho prostoru, za který platíme, a pak si zboží koupí na internetu,“ vysvětluje Kadlec. Podle něj mohou malé obchody v konkurenci těch velkých přežít, ale hodně záleží na místě. „Malé obchody mají své místo v centrech měst, kde zákazníci kupují trochu jiné zboží než ve velkých prodejnách. Lidi budou u malých prodejců nadále nakupovat věci denní potřeby, a malé spotřebiče,“ říká Kadlec. Menší obchody se podle jeho názoru musí soustředit také na služby zákazníkům. NEROVNÝ BOJ**

Podle Kadlece nejsou tuzemské podmínky pro podnikání v elektru nějak špatné. „Každý má takové podmínky, jaké si nastaví. Člověka můžou brzdit vysoké daně, zdravotní a sociální pojištění, přemíra předpisů a byrokracie. Co mi vadí, jsou nerovné podmínky pro malé prodejce a velké řetězce. Nadnárodní koncerny mají převahu a stát je navíc podporuje. Pak se člověk dozví, že LG Philips má dostat 300 milionů. Dokážu si představit, co bych asi dostal já, kdybych vyhlásil bankrot,“ říká Kadlec.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít