Institucializace Pavla Dobeše

29. května 2012, 17:26 - redakce
29. května 2012, 17:26

palubní deník

My nechceme z kola ven

Proč vzniká strana LIDEM okolo Karolíny Peake a jaké s ní mají její zakladatelé záměry? Podle některých velmi dobře informovaných lobbistů, kteří se okolo projektu motají, totiž nikdo příliš nevěří v jeho delší životnost. Ani zakladatelé strany nepředpokládají, že by parta okolo Peake měla šanci v jakýchkoli dalších volbách, tím spíše v těch do sněmovny. Proto se podle zdrojů Palubního deníku ani nebudou nijak extra snažit vytvářet krajské struktury tak, jak bývá u standardních stran obvyklé. Peakovcům prý jde hlavně o institucializaci dosud volných poslanců a vytvoření jakési hierarchie, aby někteří z nich nemohli vypadnout z kola ven. Nejlepším příkladem budiž mozek celého projektu, ministr Pavel Dobeš, který sedí na penězovodech z ministerstva dopravy. Jak známo, Dobeš není poslancem, jeho ministerská pozice tak nehledě na jeho spřízněnost s premiérem Petrem Nečasem nemusí být nejpevnější. Pokud se ale ustaví strana v čele s Peake a Dobeš se standardními mechanismy (tedy zřejmě volbou těch osmi či deseti lidí) stane prvním místopředsedou, bylo by jeho případné odvolávání (či odebrání resortu dopravy) pro všechny mnohem složitější.

Pozoruhodnosti vyšetřování Romana J.

Roman Janoušek musí mít v posledních dnech lepší náladu. Při policejním vyšetřování v Hradci Králové (kde je ředitelem Jan Švejdar, někdejší spolupracovník bývalého náměstka policejního prezidenta Vladislava Husáka potkávajícího se s Janouškem či Tomášem Hrdličkou „náhodně“ třeba v Obecním domě) se totiž podle zdrojů Palubního deníku objevují velmi zajímavé skutečnosti. Například údajná výpověď příbuzné a spolujezdkyně zraněné ženy, podle které prý řidič Janoušek nemusel při rozjíždění ženu vidět, protože se v tu chvíli snažila vůz obejít a on ji mohl trefit maximálně zrcátkem. Tím pádem se prý nemuselo jednat o úmysl. O snaze uprchnout prý podle nashromážděných výpovědí také nemohla být řeč. Janoušek zastavil na červenou, pak jel povolenou rychlostí a na nejbližším možném místě zastavil (fakt, že kvůli tomu, aby narychlo rozdupal CD se záznamy všech svých odposlechů, které si zrovna vezl od svých kontaktů v bezpečnostních složkách, předmětem vyšetřování není). Mimochodem jeden z policistů vypověděl, že na internetových záběrech neprchá Janoušek, ale on sám. Podle jedné ze zvažovaných variant dokonce mohl Janoušek tvrdit, že řídil střízlivý a až po zastávce v parku vypil na ex láhev tvrdého. Od toho ale asi obhajoba upustí, neboť sám Janoušek i do Blesku přiznal, že před jízdou pil. Ovšem asi budou tvrdit, že mnohem méně. K potvrzení výše uvedených faktů se prý hlásí další a další svědci. Zraněné ženě už skončila pracovní neschopnost. Přesně včas před tím, než by její délka znamenala přísnější klasifikaci. Teď už se tedy prý čeká jen na to, co vypoví ona sama. A také na to, kolik milionů bude celá ta taškařice v konečném součtu Janouška stát.

Staronové spojení eminencí

Z lepší kondice Romana Janouška musí mít radost i další pražská šedá eminence Tomáš Hrdlička. V posledních týdnech totiž v Praze kolovaly fámy, že za vypuštěním odposlechů Mazánka s Kolibříkem Pavlem Bémem mohl stát ve spolupráci s Vítem Bártou on sám. Podle těchto spekulací kvůli tomu, že mu Janoušek vyčetl jeho politické neúspěchy z poslední doby a chtěl s ním přestat dělat byznys. To by se Hrdličky mohlo značně dotknout, protože spolu s Janouškem chtěl vazby s Hrdličkou zpřetrhat i šéf finanční skupiny Natland Tomáš Raška. Kvůli potížím firem spojovaných s Petrem Sisákem a Vladimírem Kroužeckým (Borsay, E Side Property) může totiž Natland brzy čelit požadavku starosty Prahy 10 Milana Richtera na vyplacení 200 milionů zapůjčených městskou částí Sisákově společnosti Key Investments. Hrdlička údajně Richterovi slíbil, že když bude potřeba, Natland zaplatí, což se ale oficiálnímu vedení skupiny nijak nezamlouvalo. Pokud by byli Janoušek s Hrdličkou rozhádaní, měli by Raška a spol. dobrou příležitost Hrdličku odstřihnout úplně. Jenže obě pražské eminence nehoda a její následné „řešení“ opět sblížily, v galerii Myšák či nedaleké kavárně Patio je lze společně zastihnout každou chvíli. Za takové situace se do problémů může dostat spíš Raška s Natlandem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít