Inspekce policie

15. ledna 2009, 13:47 - mgr. Rita Kindlerová
15. ledna 2009, 13:47

Krátce mgr.

Vláda jmenovala Zdeňka Pelce ředitelem Inspekce policie. Pelc vedl Inspekci ministra vnitra (IMV), která se ale na základě policejní reformy od Nového roku změnila v Inspekci policie.
Ředitele IMV, která odhaluje trestnou činnost policistů, doposud jmenoval ministr vnitra. Od ledna to je vláda. Později se má tato instituce proměnit v generální inspekci bezpečnostních sborů. Pelc stojí v čele IMV od podzimu roku 2006. Předtím už inspekci jednou řídil, a to v letech 1997 až 1998.

Mafra Dlouholetý mediální ředitel a šéfredaktor zpravodajského časopisu Týden a nyní i jeho internetové verze Tyden.cz Dalibor Balšínek (36) se od února 2009 stane členem představenstva společnosti Mafra odpovědného za nové projekty. Do funkce byl zvolen valnou hromadou Mafra. Balšínek Týden opustí koncem ledna 2009. V čele časopisu stál od června 2000. Šéfredaktorem se stal měsíc poté, co majitel Mediacopu, podnikatel Sebastian Pawlowski, koupil časopis od vydavatelství Ringier.

Zlínská univerzita Vdova po nedávno zesnulém světoznámém podnikateli Tomáši Baťovi Sonja se stala novou členkou správní rady Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Do funkce ji jmenoval ministr školství Ondřej Liška. Tomáš Baťa se členem správní rady stal při vzniku školy v roce 2001, později byl zvolen jejím předsedou. Tento post po jeho smrti zaujala poslankyně Michaela Šojdrová. S rodinou Bati však škola chtěla úzce spolupracovat i nadále.

Ústavní soud Nového generálního sekretáře má Ústavní soud (ÚS). Funkci převzal dosavadní šéf analytického odboru Tomáš Langášek, jenž se tak bude podílet na řízení a reprezentaci soudu. Generální sekretář je vedle předsedy, místopředsedů a jednotlivých soudců nejdůležitějším představitelem celé instituce. Tomáš Langášek vystudoval práva na Univerzitě Karlově v Praze a vzdělání získával také v Maďarsku a USA. Dříve pracoval v Kanceláři veřejného ochránce práv a jako asistent předsedy ÚS Pavla Rychetského. Jako vedoucí analytického odboru vybudoval novou internetovou databázi, jejímž prostřednictvím soud průběžně zveřejňuje všechna svá rozhodnutí.

Česká pošta Novou tiskovou mluvčí České pošty je bývalá vedoucí marketingu a vnějších vztahů agentury CzechInvest Marta Selicharová. Nahradila Ditu Václavíkovou, která loni na podzim odešla na mateřskou dovolenou. Selicharová dříve vedla externí komunikaci České správy sociálního zabezpečení a pracovala mimo jiné jako novinářka v denících Slovo a Zemské noviny. Vystudovala sociální politiku na Univerzitě Hradec Králové a
marketingovou komunikaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Vodovody a kanalizace Náchod Novým ředitelem společnosti Vodovody a kanalizace Náchod (VAK) se stal Dušan Tér (43), který dosud pracoval jako vedoucí investičního útvaru vodáren. Nejvíce pozornosti chce Tér v nové funkci věnovat připravovanému investičnímu projektu Čistá Metuje. Bývalý ředitel VAK Jiří Hubka odchází do důchodu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít