Article, show

Inspekce policie

15. ledna 2009, 13:47 - mgr. Rita Kindlerová
15. ledna 2009, 13:47

Krátce mgr.

Vláda jmenovala Zdeňka Pelce ředitelem Inspekce policie. Pelc vedl Inspekci ministra vnitra (IMV), která se ale na základě policejní reformy od Nového roku změnila v Inspekci policie.
Ředitele IMV, která odhaluje trestnou činnost policistů, doposud jmenoval ministr vnitra. Od ledna to je vláda. Později se má tato instituce proměnit v generální inspekci bezpečnostních sborů. Pelc stojí v čele IMV od podzimu roku 2006. Předtím už inspekci jednou řídil, a to v letech 1997 až 1998.

Mafra Dlouholetý mediální ředitel a šéfredaktor zpravodajského časopisu Týden a nyní i jeho internetové verze Tyden.cz Dalibor Balšínek (36) se od února 2009 stane členem představenstva společnosti Mafra odpovědného za nové projekty. Do funkce byl zvolen valnou hromadou Mafra. Balšínek Týden opustí koncem ledna 2009. V čele časopisu stál od června 2000. Šéfredaktorem se stal měsíc poté, co majitel Mediacopu, podnikatel Sebastian Pawlowski, koupil časopis od vydavatelství Ringier.

Zlínská univerzita Vdova po nedávno zesnulém světoznámém podnikateli Tomáši Baťovi Sonja se stala novou členkou správní rady Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Do funkce ji jmenoval ministr školství Ondřej Liška. Tomáš Baťa se členem správní rady stal při vzniku školy v roce 2001, později byl zvolen jejím předsedou. Tento post po jeho smrti zaujala poslankyně Michaela Šojdrová. S rodinou Bati však škola chtěla úzce spolupracovat i nadále.

Ústavní soud Nového generálního sekretáře má Ústavní soud (ÚS). Funkci převzal dosavadní šéf analytického odboru Tomáš Langášek, jenž se tak bude podílet na řízení a reprezentaci soudu. Generální sekretář je vedle předsedy, místopředsedů a jednotlivých soudců nejdůležitějším představitelem celé instituce. Tomáš Langášek vystudoval práva na Univerzitě Karlově v Praze a vzdělání získával také v Maďarsku a USA. Dříve pracoval v Kanceláři veřejného ochránce práv a jako asistent předsedy ÚS Pavla Rychetského. Jako vedoucí analytického odboru vybudoval novou internetovou databázi, jejímž prostřednictvím soud průběžně zveřejňuje všechna svá rozhodnutí.

Česká pošta Novou tiskovou mluvčí České pošty je bývalá vedoucí marketingu a vnějších vztahů agentury CzechInvest Marta Selicharová. Nahradila Ditu Václavíkovou, která loni na podzim odešla na mateřskou dovolenou. Selicharová dříve vedla externí komunikaci České správy sociálního zabezpečení a pracovala mimo jiné jako novinářka v denících Slovo a Zemské noviny. Vystudovala sociální politiku na Univerzitě Hradec Králové a
marketingovou komunikaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Vodovody a kanalizace Náchod Novým ředitelem společnosti Vodovody a kanalizace Náchod (VAK) se stal Dušan Tér (43), který dosud pracoval jako vedoucí investičního útvaru vodáren. Nejvíce pozornosti chce Tér v nové funkci věnovat připravovanému investičnímu projektu Čistá Metuje. Bývalý ředitel VAK Jiří Hubka odchází do důchodu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít