Informační technologie

24. srpna 2007, 14:22 - Karel Zaoral
24. srpna 2007, 14:22

Krátce

Nebezpečná Helenka

Společnost McAfee, jež nabízí internetové zabezpečení, podnikla podrobný průzkum, jehož předmětem byla míra nebezpečí jednotlivých hvězd showbyznysu. Nejnebezpečnější celebritou kybersvěta se stala Paris Hiltonová, jejíž jméno je dnes spojeno s nejvíce webovými stránkami, jejichž návštěva představuje pro uživatele riziko, ať už v podobě virů, trojských koní nebo spywaru. A u nás? Kybernetičtí podvodníci v Česku nejčastěji zneužívají jmen zpěváků Karla Gotta a Heleny Vondráčkové.

Reklama z webu zaútočí

Americká firma Google se rozhodla posílit reklamu na svém portálu YouTube, který je nejpopulárnějším internetovým centrem pro bezplatné sdílení videozáznamů. Od středy začne k některým videozáznamům připojovat reklamní spoty, uvedla firma. Své reklamní klípky se již na YouTube rozhodla umístit například filmová studia 20th Century Fox a New Line Cinema či společnost Warner.

Roste jim konkurence

Největšímu internetovému obchodu s hudbou iTunes, provozovanému Applem, roste konkurent s názvem Gbox. Svou hudbu již prostřednictvím nové služby začaly prodávat některé přední nahrávací společnosti, například Universal a Sony BMG, uvedl server BBC. Gbox nabízí hudbu za stejnou cenu jako iTunes, tedy za zhruba dvacet korun za skladbu bez obvyklé ochrany před kopírováním známé jako Digital Rights Management. Službu však zatím mohou využít pouze zákazníci v USA.

Doména .eu v ČR táhne

Češi mají hned po Polsku nejvíce registrovaných internetových domén s koncovkou .eu ve střední Evropě. Vyplývá to ze statistiky sdružení EURid, které má zápisy na starosti. Celkově si uživatelé z unijních zemí od prosince 2005 zaregistrovali 2,53 milionu evropských domén. Poláci si zajistili téměř 86 tisíc domén .eu, zatímco méně početní Češi asi 52 300 domén. Slováci mají přes jedenáct tisíc adres a Maďaři dvacet tisíc. Nejvíce registrovaných „unijních“ domén mají Němci, na něž připadá téměř třetina jmen. Následují Britové s více než 350 tisíci a Nizozemci s 340 tisíci domén.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít