Informační technologie

26. září 2007, 20:05 - Ondřej Hergesell
26. září 2007, 20:05

Krátce

Fluktuující IT pracovníci

IT firmy, které v Česku provozují takzvaná centra sdílených služeb (Shared Service Centres), se potýkají s personálními problémy. Z výzkumu PricewaterhouseCoopers vyplývá, že téměř pětina nově přijatých pracovníků odchází z firem před uplynutím zkušební lhůty. Na českém trhu je běžný „odpad“ kolem pěti procent nově přijímaných zaměstnanců. Na nábor a zaškolení pracovníků přitom tyto IT firmy vyčlení zhruba 40 tisíc korun, zatímco v ostatních odvětvích je to výrazně méně - v průměru asi sedmnáct tisíc.

O2TV s jubileem

Služba O2TV, digitální televize šířená přes pevnou telefonní linku, minulý týden překročila hranici padesáti tisíc klientů. Stalo se tak necelých třináct měsíců od uvedení služby na trh.

Mobil od Armaniho

Samsung Electronics, jihokorejský producent elektroniky a ICT výrobků, zareagoval na poptávku po mobilních telefonech s dotykovým displejem a na trh uvedl přístroj P520, který nese název Samsung-Armani. Malý mobil o velikosti kreditní karty má tloušťku pouhých 10,5 milimetru, luxusní kožené pouzdro, v němž je zabudována druhá baterie a váhu pouhých 85 gramů. Telefon by měl stát kolem 650 eur čili asi osmnáct tisíc korun. Další spotřební elektroniku pod značkou Armani uvede Samsung na konci roku, v plánu jsou televize či hudební přehrávače.

Seriály NBC? Na webu

Americká NBC Universal povolí od listopadu bezplatné stahování svých nejpopulárnějších televizních pořadů do počítačů. Oblíbené seriály či různé talk-show budou na stránkách televize k dispozici ihned po odvysílání, avšak budou obsahovat reklamu, jíž nebude možné přeskočit. Stažené soubory se navíc po sedmi dnech automaticky smažou a nebude možné je kopírovat do jiného počítače.

Oraclu rostly tržby i zisk

Softwarová společnost Oracle zvýšila v prvním čtvrtletí fiskálního roku svůj čistý zisk o čtvrtinu na 840 milionů dolarů, tedy necelých sedmnáct miliard korun. Čtvrtletní tržby firmy vzrostly o 26 procent na 4,5 miliardy dolarů, což je asi 90 miliard korun. „Dosáhli jsme 35procentního nárůstu tržeb z nových licencí na software, což je nejsilnější čtvrtletní výsledek za posledních deset let,“ říká finanční ředitelka Safra Catzová.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít