Informační technologie

26. září 2007, 20:05 - Ondřej Hergesell
26. září 2007, 20:05

Krátce

Fluktuující IT pracovníci

IT firmy, které v Česku provozují takzvaná centra sdílených služeb (Shared Service Centres), se potýkají s personálními problémy. Z výzkumu PricewaterhouseCoopers vyplývá, že téměř pětina nově přijatých pracovníků odchází z firem před uplynutím zkušební lhůty. Na českém trhu je běžný „odpad“ kolem pěti procent nově přijímaných zaměstnanců. Na nábor a zaškolení pracovníků přitom tyto IT firmy vyčlení zhruba 40 tisíc korun, zatímco v ostatních odvětvích je to výrazně méně - v průměru asi sedmnáct tisíc.

O2TV s jubileem

Služba O2TV, digitální televize šířená přes pevnou telefonní linku, minulý týden překročila hranici padesáti tisíc klientů. Stalo se tak necelých třináct měsíců od uvedení služby na trh.

Mobil od Armaniho

Samsung Electronics, jihokorejský producent elektroniky a ICT výrobků, zareagoval na poptávku po mobilních telefonech s dotykovým displejem a na trh uvedl přístroj P520, který nese název Samsung-Armani. Malý mobil o velikosti kreditní karty má tloušťku pouhých 10,5 milimetru, luxusní kožené pouzdro, v němž je zabudována druhá baterie a váhu pouhých 85 gramů. Telefon by měl stát kolem 650 eur čili asi osmnáct tisíc korun. Další spotřební elektroniku pod značkou Armani uvede Samsung na konci roku, v plánu jsou televize či hudební přehrávače.

Seriály NBC? Na webu

Americká NBC Universal povolí od listopadu bezplatné stahování svých nejpopulárnějších televizních pořadů do počítačů. Oblíbené seriály či různé talk-show budou na stránkách televize k dispozici ihned po odvysílání, avšak budou obsahovat reklamu, jíž nebude možné přeskočit. Stažené soubory se navíc po sedmi dnech automaticky smažou a nebude možné je kopírovat do jiného počítače.

Oraclu rostly tržby i zisk

Softwarová společnost Oracle zvýšila v prvním čtvrtletí fiskálního roku svůj čistý zisk o čtvrtinu na 840 milionů dolarů, tedy necelých sedmnáct miliard korun. Čtvrtletní tržby firmy vzrostly o 26 procent na 4,5 miliardy dolarů, což je asi 90 miliard korun. „Dosáhli jsme 35procentního nárůstu tržeb z nových licencí na software, což je nejsilnější čtvrtletní výsledek za posledních deset let,“ říká finanční ředitelka Safra Catzová.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít