Informační technologie

08. listopadu 2007, 19:06 - Ondřej Hergesell
08. listopadu 2007, 19:06

Krátce

O2TV má 60 tisíc zákazníků

Digitální televizi přes pevnou telefonní linku - nabízenou pod značkou O2TV - si již objednalo 60 tisíc zákazníků, přičemž provozovatel Telefónica O2 Czech Republic uvažuje o vysílání části programové nabídky ve vysokém rozlišení. „Zatím nabízíme v HD kvalitě první program České televize, ale protože věříme, že vysílání ve vysoké kvalitě patří budoucnost, budeme se ještě více věnovat implementaci nových technologií,“ říká mluvčí Martin Žabka.

Vodafone na Ruzyni

Mobilní operátor Vodafone otevřel na letišti Praha – Ruzyně stálý značkový obchod. Kromě standardních zákaznických služeb, jako je například možnost spojení klienta se zákaznickou linkou v „domovské“ zemi, nabízí operátor zákazníkům speciální „turistický“ balíček Grab and Go (vezmi a jdi), jenž je určen zejména pro cizince přijíždějící do Česka. Balíček za 1377 korun obsahuje mobilní telefon Vodafone 226 (výrobcem je společnost ZTE), předplacenou kartu nabitou 200 korunami, mapu a brožuru Prahy, lístek na MHD a nealkoholický nápoj. Obchod, který je umístěn v příletové hale Terminálu 2, takže je přístupný všem zákazníkům ruzyňského letiště, přijímá platby v korunách i eurech. Obsluha hovoří kromě češtiny dalšími šesti jazyky.

Čeští IT manažeři berou málo

Manažeři z IT branže vydělávají nejvíce ve Švýcarsku, zatímco nejnižší mzdy mají ve Vietnamu. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mercer. Mezi země s nejnižšími platy IT manažerů patří také Česko, kde je dle výsledků průzkumu osmá nejhorší průměrná mzda z pětatřiceti sledovaných zemí. Zatímco ve Švýcarsku si IT manažer ročně přijde na bezmála 141 tisíc dolarů, ve Vietnamu pouze na 15,5 tisíce dolarů. Český IT manažer si průměrně vydělá 35 880 dolarů ročně (tedy asi 700 tisíc korun). V desítce zemí s nejvyššími platy je šest států západní Evropy (Švýcarsko, Dánsko, Belgie, Velká Británie, Irsko a Německo), které doplňují USA, Kanada, Hongkong a Austrálie.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít