IBF představilo plány skupiny "Ženy v podnikání"

08. února 2011, 14:00 - Profit, TZ
08. února 2011, 14:00

Asociace International Business Forum oznámila velmi ambiciózní plány pro svoji pracovní skupinu “Women in Business” na rok 2011, které vzešly z diskuze na půldenním semináři pořádaném asociací ve středu 2.února, 2011. Jedním z plánů je lobbování za změny ve stávající právní úpravě mateřské dovolené.

Foto: IBF

Pracovní slupina “Women in Business” působí již více než tři roky a za tu dobu se do jejích diskuzí, které jsou zaměřeny především na zlepšení postavení žen v českém, často muži ovládaném, obchodním prostředí, zapojilo více než 500 vysoce postavených žen (a mnoho mužů). Posledního semináře s názvem “Hraj jako muž, vyhrávej jako žena” se zúčastnilo téměř 70 žen, které diskutovaly o celé řadě témat. Mluvilo se mimo jiné také o nedávno zavedeném nařízení EU, podle něhož budou muset společnosti kótované na burze zaměstnat určitý minimální počet žen v manažerských pozicích, nebo o dlouholetých zákonech týkajících se mateřské dovolené v České republice, v nichž někteří účastníci semináře vidí největší příčinu současné nerovnosti na pracovišti.

V souvislosti s IBF iniciativou “Women in Business”, Jo Weaver, předsedkyně IBF a jedna z moderátorek semináře, uvedla: “Pracovní skupinu IBF Women in Business jsme vytvořili na konci roku 2007, ačkoliv hodně z nás o těchto tématech mluvilo již dlouho před tím. Za poslední tři roky jsme uspořádali řadu obědů a seminářů s hostujícími řečníky, ale stále znovu a znovu se opakovala stejná témata. Účelem tohoto posledního semináře tedy bylo přijít na způsob, jak přestat mluvit a začít jednat. Lobbování za změny v právní úpravě mateřské dovolené se nám, mimo jiné, zdálo být jedním ze způsobů, jak můžeme dát věci do pohybu.

Zatímco právní úprava mateřské dovolené byla předmětem velké diskuze, dalším tématem, o kterém se vzrušeně debatovalo, bylo nařízení o kvótách, které má být již brzy zavedeno. Diskuse, kterou moderovala Vera Budway-Strobach, programová manažerka Diversitas (rovné příležitosti) České spořitelny, se mimo jiných účastnili Marta Guthová, vrchní ředitelka Letiště Praha, Katie Schoultz, senior partner v právní firmě Schoultz and Partners, a Jan Valdinger, executive coach, mělo na dané téma velmi rozdílné názory a skupina se k této diskusi určitě vyjádří i na budoucích seminářích.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi…
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Technologie
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít