I pro brigádníky začne platit minimální mzda

20. listopadu 2006, 00:00 - RICHARD W. FETTER
20. listopadu 2006, 00:00

DOHODY OPRACÍCH KONANÝCH MIMO PRACOVNÍ POMĚR Minimální mzda začne platit i pro dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr. To je jedna z významných změn, které nový zákoník práce přinese v oblasti zaměstnávání brigádníků.

DOHODY OPRACÍCH KONANÝCH MIMO PRACOVNÍ POMĚR Minimální mzda začne platit i pro dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr. To je jedna z významných změn, které nový zákoník práce přinese v oblasti zaměstnávání brigádníků.

Také se zaměstnanci, které firma nechce dlouhodobě využít na plný úvazek (typicky s brigádníky), lze sjednat pracovní smlouvu a přijmout je do pracovního poměru, obvykle na částečný úvazek a na dobu určitou. V praxi je ale obvyklejší uzavřít s nimi jednu z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr - tedy dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

MÉNĚ FORMALIT

Ačkoliv podle původního návrhu tomu tak nemělo být, také nový zákoník práce tyto dohody upravuje (§ 74 a následující zákona č. 262/2006 Sb., ve spojení s aktuálním zněním nařízením vlády č. 108/1994 Sb.). Oproti dosavadnímu stavu však přinese hlavně zjednodušení pravidel a opuštění dosavadních výjimek.

Nový zákoník práce již nepředepisuje žádné podstatné (nezbytné) obsahové náležitosti dohody o provedení práce. Nepožaduje ani písemnou formu této dohody, lze ji tedy uzavřít i ústně, což však není žádnou novinkou. Přesto musíme doporučit, aby dohoda o provedení práce byla sjednávána v písemné formě a obsahovala i v budoucnu přinejmenším takové náležitosti, které předepisoval dosavadní zákoník práce. Tedy:

  • vymezení pracovního úkolu,
  • dobu, v níž má být pracovní úkol proveden,
  • případně předpokládaný rozsah práce, pokud nevyplývá přímo z vymezení pracovního úkolu.

Naopak dohodu o pracovní činnosti je nutné uzavřít písemně, jinak je neplatná. Jedno vyhotovení dokumentu je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci. V dohodě o pracovní činnosti musí být uvedeny:

  • vymezení sjednané práce,
  • sjednaný rozsah pracovní doby,
  • doba, na kterou se dohoda uzavírá.

Podstatnou (povinnou) náležitostí dohody o pracovní činnosti tedy už - na rozdíl od dosavadní právní úpravy - není sjednaná odměna.

POZOR NA MINIMÁLNÍ MZDU

Podle dosavadního zákoníku práce se na odměňování podle dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr nevztahovaly předpisy o minimální mzdě. Výše odměny musela být v obou typech dohod (o pracovní činnosti i o provedení práce) výslovně uvedena. Mohla však být nižší než minimální mzda či příslušné minimální mzdové tarify.

Od ledna 2007 bude sice výše odměny i nadále smluvní záležitostí, zaměstnavatel ale přitom musí respektovat sazby minimální mzdy. Zaměstnavatel totiž musí při sjednávání výše odměny nebo jejím určování dodržovat zásadu rovnosti v pracovněprávních vztazích (pracovníci „na dohodu“ tedy nesmějí být znevýhodněni oproti zaměstnancům s pracovohodu ní smlouvou). Sjednaná nebo stanovená odměna by měla odpovídat charakteru práce, pracoviště nebo vykonané práci a měla by být přiměřená. Pokud odměna z dohody nedosáhne výše minimální mzdy, bude zaměstnavatel povinen poskytnout doplatek do této výše.

Výši minimální mzdy určuje vláda formou nařízení. V těchto dnech stále není jasno, zda se současná výše (7955 korun měsíčně nebo 48,10 korun za hodinu) od 1. ledna zvýší, případně o kolik. (Podrobněji jsme se sporům o výši minimální mzdy věnovali v minulém čísle Profitu).

Přestože výše odměny tedy nemusí být v dohodě stanovena, doporučujeme, aby zde i nadále byla výslovně uváděna.

NOVĚ I S DOVOLENOU

Další novinkou nového zákoníku práce je možnost, aby si strany v dohodě o pracovní činnosti sjednaly právo zaměstnance na dovolenou na zotavenou, případně jiné takzvané důležité osobní překážky v práci zaměstnance.

Dohody o pracovní činnosti lze uzavírat buď na dobu určitou, nebo neurčitou. Při dohodách uzavíraných na dobu určitou lze dobu jejich trvání vymezit obdobným způsobem jako v pracovních smlouvách.

Platí, že nebyla-li doba trvání této dohody výslovně omezena na určitou dobu, případně nevyplývá-li omezení přímo z povahy prací, jde o dohodu uzavřenou na dobu neurčitou.

Jestliže není výslovně sjednán způsob zrušení dohody o pracovní činnosti, je možné ji zrušit dohodou účastníků ke sjednanému dni. Jednostranně může být zrušena z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu s patnáctidenní výpovědní dobou. Ta začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhému účastníku. Okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti může být však sjednáno jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.

V dohodě o pracovní činnosti musí být stanovena pracovní doba. Je tomu tak proto, že v případě pracovní neschopnosti zaměstnance bude zaměstnavatel povinen poskytovat za prvních 14 kalendářních dnů náhradu mzdy (pokud budou splněny podmínky pro účast na nemocenském pojištění). V dohodě však nemusí být uveden rozvrh pracovní doby.

Stejně jako ten dosavadní ani nový zákoník neuvádí, že je v dohodě o pracovní činnosti nutno sjednat místo výkonu práce. Přesto doporučujeme, aby v dohodě bylo rovněž určeno.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít