I muži mají své dny

12. května 2003, 00:00 - Michal Zachar
12. května 2003, 00:00

Doporučil byste i mužům konzultace u vizážisty, nebo je to spíše záležitost dámská? Pavel M., Praha Z našich poznatků vyplývá, že výše ve svém image stoupá jen 10-12 % českých mužů. Zhruba tolik jich chodí na konzultace.

Doporučil byste i mužům konzultace u vizážisty, nebo je to spíše záležitost dámská?

Pavel M., Praha

Z našich poznatků vyplývá, že výše ve svém image stoupá jen 10-12 % českých mužů. Zhruba tolik jich chodí na konzultace. Přitom použitím správně zvolených barev, stylu oblékání a komunikační strategie lze dosáhnout více jak 93% úspěšnosti při komunikaci než u jedinců, kteří tyto „pomůcky“ mlčky míjí. Ale blýská se na lepší časy. Muži si začínají uvědomovat, že jejich kariéru může správně provedená konzultace v oblasti image podpořit. Co k ní patří? V prvé řadě barevná typologie neboli správné určení barevného typu jedince. Nebojte se, nebudete muset vědět to, co vizážista, ale budete seznámen s tím, jaké barvy vám sluší a proč. Barvy mohou i u mužů dokázat pravé zázraky, obzvláště, když se pánové do práce běžně nelíčí. Dalším bodem konzultace je stylové poradenství. To se zabývá tvarem postavy a jejím využitím pro výběr vhodného oblečení. Jeho účelem není převrtat šatník tak, abyste na jednu stranu skříně dali nepoužitelné věci a v té druhé měli dvě košile a jedno tričko. Správné je klientovi poradit, co s čím lze kombinovat a hlavně vysvětlit, jak pozoruhodné chyby se dopustíte, když si navlékne pod sako košili s krátkým rukávem. Tedy vysvětlit proč. Umět říci někomu, že tohle nejde, umí i kniha. Ale vysvětlit proč? Jak říkají Číňané: Přivést koně k vodě, to dokáže každý; ale přinutit ho, aby si zaplaval na znak, to už je něco! Dosah našeho podvědomého vnímání barev a tvarů je mnohdy větší, než jsme si schopni připustit. Evoluce vyvíjela a předávala zkušenosti, které se geneticky kódovaly více než 25 milionů let. Co proti nim může znamenat informace dvoutisícileté civilizace? Moje rada proto zní: Hledejte někoho, kdo vás ve vašem image naučí nejenom číst, ale také i psát! Teprve pak budete gramotní!

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít