I muži mají své dny

12. května 2003, 00:00 - Michal Zachar
12. května 2003, 00:00

Doporučil byste i mužům konzultace u vizážisty, nebo je to spíše záležitost dámská? Pavel M., Praha Z našich poznatků vyplývá, že výše ve svém image stoupá jen 10-12 % českých mužů. Zhruba tolik jich chodí na konzultace.

Doporučil byste i mužům konzultace u vizážisty, nebo je to spíše záležitost dámská?

Pavel M., Praha

Z našich poznatků vyplývá, že výše ve svém image stoupá jen 10-12 % českých mužů. Zhruba tolik jich chodí na konzultace. Přitom použitím správně zvolených barev, stylu oblékání a komunikační strategie lze dosáhnout více jak 93% úspěšnosti při komunikaci než u jedinců, kteří tyto „pomůcky“ mlčky míjí. Ale blýská se na lepší časy. Muži si začínají uvědomovat, že jejich kariéru může správně provedená konzultace v oblasti image podpořit. Co k ní patří? V prvé řadě barevná typologie neboli správné určení barevného typu jedince. Nebojte se, nebudete muset vědět to, co vizážista, ale budete seznámen s tím, jaké barvy vám sluší a proč. Barvy mohou i u mužů dokázat pravé zázraky, obzvláště, když se pánové do práce běžně nelíčí. Dalším bodem konzultace je stylové poradenství. To se zabývá tvarem postavy a jejím využitím pro výběr vhodného oblečení. Jeho účelem není převrtat šatník tak, abyste na jednu stranu skříně dali nepoužitelné věci a v té druhé měli dvě košile a jedno tričko. Správné je klientovi poradit, co s čím lze kombinovat a hlavně vysvětlit, jak pozoruhodné chyby se dopustíte, když si navlékne pod sako košili s krátkým rukávem. Tedy vysvětlit proč. Umět říci někomu, že tohle nejde, umí i kniha. Ale vysvětlit proč? Jak říkají Číňané: Přivést koně k vodě, to dokáže každý; ale přinutit ho, aby si zaplaval na znak, to už je něco! Dosah našeho podvědomého vnímání barev a tvarů je mnohdy větší, než jsme si schopni připustit. Evoluce vyvíjela a předávala zkušenosti, které se geneticky kódovaly více než 25 milionů let. Co proti nim může znamenat informace dvoutisícileté civilizace? Moje rada proto zní: Hledejte někoho, kdo vás ve vašem image naučí nejenom číst, ale také i psát! Teprve pak budete gramotní!

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít