I muži mají své dny

12. května 2003, 00:00 - Michal Zachar
12. května 2003, 00:00

Doporučil byste i mužům konzultace u vizážisty, nebo je to spíše záležitost dámská? Pavel M., Praha Z našich poznatků vyplývá, že výše ve svém image stoupá jen 10-12 % českých mužů. Zhruba tolik jich chodí na konzultace.

Doporučil byste i mužům konzultace u vizážisty, nebo je to spíše záležitost dámská?

Pavel M., Praha

Z našich poznatků vyplývá, že výše ve svém image stoupá jen 10-12 % českých mužů. Zhruba tolik jich chodí na konzultace. Přitom použitím správně zvolených barev, stylu oblékání a komunikační strategie lze dosáhnout více jak 93% úspěšnosti při komunikaci než u jedinců, kteří tyto „pomůcky“ mlčky míjí. Ale blýská se na lepší časy. Muži si začínají uvědomovat, že jejich kariéru může správně provedená konzultace v oblasti image podpořit. Co k ní patří? V prvé řadě barevná typologie neboli správné určení barevného typu jedince. Nebojte se, nebudete muset vědět to, co vizážista, ale budete seznámen s tím, jaké barvy vám sluší a proč. Barvy mohou i u mužů dokázat pravé zázraky, obzvláště, když se pánové do práce běžně nelíčí. Dalším bodem konzultace je stylové poradenství. To se zabývá tvarem postavy a jejím využitím pro výběr vhodného oblečení. Jeho účelem není převrtat šatník tak, abyste na jednu stranu skříně dali nepoužitelné věci a v té druhé měli dvě košile a jedno tričko. Správné je klientovi poradit, co s čím lze kombinovat a hlavně vysvětlit, jak pozoruhodné chyby se dopustíte, když si navlékne pod sako košili s krátkým rukávem. Tedy vysvětlit proč. Umět říci někomu, že tohle nejde, umí i kniha. Ale vysvětlit proč? Jak říkají Číňané: Přivést koně k vodě, to dokáže každý; ale přinutit ho, aby si zaplaval na znak, to už je něco! Dosah našeho podvědomého vnímání barev a tvarů je mnohdy větší, než jsme si schopni připustit. Evoluce vyvíjela a předávala zkušenosti, které se geneticky kódovaly více než 25 milionů let. Co proti nim může znamenat informace dvoutisícileté civilizace? Moje rada proto zní: Hledejte někoho, kdo vás ve vašem image naučí nejenom číst, ale také i psát! Teprve pak budete gramotní!

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se…
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Toyota oslavila 20. výročí hybridů. Vůbec poprvé zavítala do ČR také vodíková Mirai
Technologie
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolar§
Nadupaný Asus ZenFone AR byl stvořen pro virtuální realitu a nacpané peněženky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít