I CESTOVNÍ RUCH STOJÍ ZA VZDĚLÁVÁNÍ

14. srpna 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
14. srpna 2006, 00:00

Hospodářská komora Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze.

Hospodářská komora

Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze. A to cestou vzdělávání v oblasti základních znalostí podnikatelského prostředí a podmínek podnikání v cestovním ruchu, marketingových dovedností a postupů v podmínkách cestovního ruchu, reklamy, propagace a PR v cestovním ruchu. Dalšími důležitými tématy jsou komunikace v krizových situacích, faktor bezpečnosti v cestovním ruchu či informační a poradenská činnost.

Ucelený cyklus bezplatných vzdělávacích kurzů probíhá od února formou klasickou i distanční (e-learning) s využitím moderních informačních technologií a je určen jak podnikatelské veřejnosti, tak pracovníkům veřejné správy a neziskové sféry. Velký důraz je kladen na odbornou úroveň výuky i na použitou metodiku, což garantuje zapojení Magistrátu hlavního města Prahy a České centrály cestovního ruchu - CzechTourismu. Cílem projektu je přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti a adaptibility nabídky turistických produktů a služeb hlavního města Prahy z pohledu nových vývojových trendů. Zvyšující se úrovní nabídky rostou šance hlavního města, aby si ho zahraniční turisté zvolili jako cílovou destinaci.

Projekt TourismEduca se zaměřuje na subjekty hlavního města Prahy. Konkrétně je určen pro malé a střední podnikatele působící v oboru cestovního ruchu a jejich zaměstnance, zaměstnance státní a veřejné správy, asociace a profesní sdružení v oblasti cestovního ruchu. Kurzy jsou bezplatné pro zaměstnance státní a veřejné správy a profesní sdružení a pro podnikatelské subjekty, které v průběhu uplynulých tří let nečerpaly veřejnou finanční podporu přesahující 100 tisíc eur.

Kurzy probíhají v rozsahu jednoho semestru a jsou zakončeny společným workshopem, na kterém absolventi těchto kurzů obdrží certifikát Hospodářské komory osvědčující stupeň dosažené kvalifikace na trhu práce.

V rámci prvního semestru bylo v rámci projektu TourismEduca proškoleno více než 250 osob, převážně zaměstnanců Hospodářské komory a policie. Cestovní ruch je oblast, kde lidský faktor hraje hlavní roli, proto se projekt TourismEduca soustřeďuje na komplexní zvýšení kvalifikace pracovníků v tomto oboru. Hospodářská komora zve všechny, kteří mají o tuto formu vzdělávání zájem a zároveň splňují výše uvedené podmínky, aby se přihlásili do druhého semestru bezplatných kurzů projektu TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze. Více informací najdete na www.tourismeduca.komora. cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a…
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlouhodobém testu: dvouválec na část úvazku
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Technologie
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Týden blbec. Po Outlooku má velký výpadek také Skype
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít