I CESTOVNÍ RUCH STOJÍ ZA VZDĚLÁVÁNÍ

14. srpna 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
14. srpna 2006, 00:00

Hospodářská komora Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze.

Hospodářská komora

Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze. A to cestou vzdělávání v oblasti základních znalostí podnikatelského prostředí a podmínek podnikání v cestovním ruchu, marketingových dovedností a postupů v podmínkách cestovního ruchu, reklamy, propagace a PR v cestovním ruchu. Dalšími důležitými tématy jsou komunikace v krizových situacích, faktor bezpečnosti v cestovním ruchu či informační a poradenská činnost.

Ucelený cyklus bezplatných vzdělávacích kurzů probíhá od února formou klasickou i distanční (e-learning) s využitím moderních informačních technologií a je určen jak podnikatelské veřejnosti, tak pracovníkům veřejné správy a neziskové sféry. Velký důraz je kladen na odbornou úroveň výuky i na použitou metodiku, což garantuje zapojení Magistrátu hlavního města Prahy a České centrály cestovního ruchu - CzechTourismu. Cílem projektu je přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti a adaptibility nabídky turistických produktů a služeb hlavního města Prahy z pohledu nových vývojových trendů. Zvyšující se úrovní nabídky rostou šance hlavního města, aby si ho zahraniční turisté zvolili jako cílovou destinaci.

Projekt TourismEduca se zaměřuje na subjekty hlavního města Prahy. Konkrétně je určen pro malé a střední podnikatele působící v oboru cestovního ruchu a jejich zaměstnance, zaměstnance státní a veřejné správy, asociace a profesní sdružení v oblasti cestovního ruchu. Kurzy jsou bezplatné pro zaměstnance státní a veřejné správy a profesní sdružení a pro podnikatelské subjekty, které v průběhu uplynulých tří let nečerpaly veřejnou finanční podporu přesahující 100 tisíc eur.

Kurzy probíhají v rozsahu jednoho semestru a jsou zakončeny společným workshopem, na kterém absolventi těchto kurzů obdrží certifikát Hospodářské komory osvědčující stupeň dosažené kvalifikace na trhu práce.

V rámci prvního semestru bylo v rámci projektu TourismEduca proškoleno více než 250 osob, převážně zaměstnanců Hospodářské komory a policie. Cestovní ruch je oblast, kde lidský faktor hraje hlavní roli, proto se projekt TourismEduca soustřeďuje na komplexní zvýšení kvalifikace pracovníků v tomto oboru. Hospodářská komora zve všechny, kteří mají o tuto formu vzdělávání zájem a zároveň splňují výše uvedené podmínky, aby se přihlásili do druhého semestru bezplatných kurzů projektu TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze. Více informací najdete na www.tourismeduca.komora. cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít