I CESTOVNÍ RUCH STOJÍ ZA VZDĚLÁVÁNÍ

14. srpna 2006, 00:00 - Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR <br />
14. srpna 2006, 00:00

Hospodářská komora Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze.

Hospodářská komora

Hospodářská komora letos realizuje projekt „TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze“, který je financován z prostředků programu JPD 3 (Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha). Projekt je zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně v oboru cestovního ruchu a návazných odvětví v Praze. A to cestou vzdělávání v oblasti základních znalostí podnikatelského prostředí a podmínek podnikání v cestovním ruchu, marketingových dovedností a postupů v podmínkách cestovního ruchu, reklamy, propagace a PR v cestovním ruchu. Dalšími důležitými tématy jsou komunikace v krizových situacích, faktor bezpečnosti v cestovním ruchu či informační a poradenská činnost.

Ucelený cyklus bezplatných vzdělávacích kurzů probíhá od února formou klasickou i distanční (e-learning) s využitím moderních informačních technologií a je určen jak podnikatelské veřejnosti, tak pracovníkům veřejné správy a neziskové sféry. Velký důraz je kladen na odbornou úroveň výuky i na použitou metodiku, což garantuje zapojení Magistrátu hlavního města Prahy a České centrály cestovního ruchu - CzechTourismu. Cílem projektu je přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti a adaptibility nabídky turistických produktů a služeb hlavního města Prahy z pohledu nových vývojových trendů. Zvyšující se úrovní nabídky rostou šance hlavního města, aby si ho zahraniční turisté zvolili jako cílovou destinaci.

Projekt TourismEduca se zaměřuje na subjekty hlavního města Prahy. Konkrétně je určen pro malé a střední podnikatele působící v oboru cestovního ruchu a jejich zaměstnance, zaměstnance státní a veřejné správy, asociace a profesní sdružení v oblasti cestovního ruchu. Kurzy jsou bezplatné pro zaměstnance státní a veřejné správy a profesní sdružení a pro podnikatelské subjekty, které v průběhu uplynulých tří let nečerpaly veřejnou finanční podporu přesahující 100 tisíc eur.

Kurzy probíhají v rozsahu jednoho semestru a jsou zakončeny společným workshopem, na kterém absolventi těchto kurzů obdrží certifikát Hospodářské komory osvědčující stupeň dosažené kvalifikace na trhu práce.

V rámci prvního semestru bylo v rámci projektu TourismEduca proškoleno více než 250 osob, převážně zaměstnanců Hospodářské komory a policie. Cestovní ruch je oblast, kde lidský faktor hraje hlavní roli, proto se projekt TourismEduca soustřeďuje na komplexní zvýšení kvalifikace pracovníků v tomto oboru. Hospodářská komora zve všechny, kteří mají o tuto formu vzdělávání zájem a zároveň splňují výše uvedené podmínky, aby se přihlásili do druhého semestru bezplatných kurzů projektu TourismEduca - vzdělávání pro cestovní ruch v Praze. Více informací najdete na www.tourismeduca.komora. cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black…
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít