Hurá na chatu

29. července 2013, 12:00 - Blahoslav Hruška
29. července 2013, 12:00

Rychlé tužky opravdu nezměnily svou frekvenci a vycházejí jako obvykle v pondělí. Titulek je ovšem inspirován reportem sdružení Kohovolit.eu, které spočítalo docházku poslanců prostřednictvím účasti na hlasování.

A jelikož třeba dvojka ČSSD Michal Hašek dosáhl za první pololetí roku 2013 účasti 23procent, mají analytici jasno: je to jako kdyby to v práci zapíchl již v úterý dopoledne. Mimochodem – stejný počet „áček“ má také poslankyně Gabriela Hubáčková, která si ale do parlamentu odskakuje z mateřské.

Znám podobné průzkumy z Evropského parlamentu a dobře vím, jaké budou reakce poslanců – pokud budou vůbec nějaké. Hlasování je jen zlomek mé práce, my vytváříme zákony a nejsme mačkači tlačítek. Když nejsem v parlamentu, sedím ve své kanceláři v regionu. Případně – jsem vždy nablízku svým voličům, ne kolegům v kuloárech.

Na druhou stranu bychom průzkum KohoVolit.eu měli brát s rezervou. Kdyby na jedné straně Hašek a spol. byli opravdu „nemakačenkové“, pak by na opačné straně tabulky logicky museli excelovat příkladní poslanci, kteří pečují o blaho svých voličů. Kdože to je? Šampionem s 98 procenty je Jiří Šulc (ODS). Jinak též někdejší předseda Výboru regionální rady soudržnosti Severozápad, jenž se podílel na zpackané dotaci pro Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, kvůli níž nemocnice musí do konce roku vrátit do státní kasy 111 milionů korun. Připomeňme, že ještě před třemi roky posílal při zmínce o předražené zakázce novináře na vyšetření, jestli to v hlavě mají v pořádku. Taktéž až v pátek večer končí s 96procentní účastí Jaroslav Vandas (ČSSD). Což je téměř „neviditelný“ poslanec, o kterém jinak slyšet není.

A když už jsme u vztahu poslanců k regionům, za něž byli zvoleni. Josef Cogan (STAN), dvojka mezi nejpracovitějšími poslanci, kdysi pronesl, že v Praze se jí chleba s kaviárem, zatímco vesnice mají suchou a tvrdou skývu. Což v souvislosti s jeho téměř stoprocentní účastí na hlasování v Praze vypadá, jako by se z něj už stal labužník metropole pohrdající prostou stravou venkova.

Jak vidno, samotný fakt, jestli někdo končí v úterý dopoledne nebo až v pátek večer, není tak zásadní, jak se zdá. Takže pokud jste dočetli až sem, rychle dodělejte to nejdůležitější a hurá na chatu!


Čtěte další komentáře Blahoslava Hrušky:

SmartMiloš

Poslední do party

Maminkovné


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít