Hotely, které vás rozmazlí

23. července 2010, 14:01 - Anna Janečková
23. července 2010, 14:01

Masáže, zábaly, koupele, kosmetika, pedikúra, manikúra. Prostředí navozující příjemnou uvolňující atmosféru a plno hostů v županech. Wellness hotely lákají na relaxaci, zkrášlování, rozmazlování. V Česku je jich několik desítek.

Autor: Therme Laa

Wellness služby jsou v tuzemsku stále žádanější. Češi letos dávají přednost tuzemským pobytům před výjezdy do zahraničí, chtějí ale nějaký program. Na rozmazlování hostů prostřednictvím masáží, zábalů, koupelí, kosmetiky a podobných služeb se v Česku alespoň z části zaměřuje několik desítek hotelů. Jejich majitelé se shodují na tom, že nejžádanějšími jsou masáže.

„V nabídce máme speciální masáže, jako je indická, masáž bylinnými měšci, horkými kameny a pro labužníky třeba medem nebo čokoládou,“ vyjmenovává Lucie Kilbergrová, marketingová manažerka Spa & Wellness hotelu Kazdův Dvůr, který se nachází v bezprostřední blízkosti Františkových Lázní.

Do oblíbených wellness služeb hotelů spadají relaxační koupele s uvolňujícími přísadami. Samozřejmostí bývá bazén, whirlpool, sauna či solárium. Nabídka wellness hotelů se neobejde bez kosmetiky, pedikúry a manikúry a bývá doplněna o možnosti sportovního vyžití.

Hosté si přejí novinky

Typickým hostem wellness hotelů je finančně nezávislý člověk v produktivním věku. Na rozdíl od mnohých klientů lázeňských zařízení většinou netrpí většími zdravotními problémy. Spíše vyhledává odpočinek a touží se zbavit stresu. Na chodbách těchto ubytovacích zařízení se tak často potkávají lidé z řad středního a vyššího managementu firem. Početnou skupinu pak tvoří hosté, kteří pobyt obdrželi jako dárek.

Nejžádanějšími procedurami jsou podle Kilbergrové vždy novinky. „U nás je to je rituál tokoriki, kosmetické ošetření těla horkými mušlemi,“ přibližuje. Tokoriki je prý jednou z nejstarších forem léčení. Celá procedura, která trvá 110 minut, má velmi relaxační a harmonizující efekt. Masáž je doporučována při chronických svalových bolestech zad, šíje či končetin, při namožení svalů následkem většího zatížení a při migrénách. S novinkou v oblasti wellness přichází hotel Kazdův Dvůr jednou za tři měsíce.

Ve Wellness hotelu Diana, patřícím pod Termální lázně Velké Losiny, jsou letošní novinkou jávské procedury prováděné terapeutkami přímo z Jávy. „Jávská masáž je výjimečná svým velmi silným tlakem působícím na sval. Díky němu dojde k celkovému uvolnění a relaxaci. Masíruje se od konečků prstů na nohou, až po kořínky vlasů. Kombinací specifických tahů a bodové masáže uvádí tělo i mysl do stavu dokonalé harmonie,“ přibližuje obchodní ředitel hotelu David Křepský. Hodina jávské masáže vyjde hosta na 990 korun.

Wellness hotel V Nebi, který se nachází na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, zase letos nově otevřel „Nebeské SPA“. Jeho součástí je vyhřívaný bazén a finská a bylinková sauna.

Jde o pocity I jiné hotely nabídku wellness služeb obměňují a oživují. „Stále se objevují novinky jak v oblasti technologií, tak v oblasti péče o hosta,“ říká generální ředitel Wellness hotelu Frymburk Jaroslav Fischer. „U technologií je výměna složitější, proto musí mít investor jasnou představu, pro jakého zákazníka vlastně wellness buduje,“ pokračuje Fischer. Majitel hotelu musí počítat s tím, že zhruba po sedmi letech budou technologie zastaralé a bude nutná jejich výměna. A nejen to, ve snaze udržet kvalitu je třeba se průběžně přizpůsobovat novým poznatkům. U procedur vykonávaných lidmi je zavedení novinky relativně jednoduché. Je ale dobré vyhnout se předimenzované nabídce, která by se negativně projevila na kvalitě služeb. „Kdysi byly tím nejžádanějším thajské masáže. Dnes je dělají na každém rohu a zákazníci se lákají na slevu od třiceti do padesáti procent jako v supermarketu na brambory,“ popisuje Fischer. Takto výrazné slevy podle něho nepůsobí na wellness hosta dobře. Může mít dojem, že bude společně s cenou snížena i kvalita. „Host od nás dostává nehmatatelnou službu, je to záležitost pocitová a velmi subjektivní,“ konstatuje Fischer. Zatímco v lázních je hlavní sezonou ta letní, ve wellness hotelech nic takového neplatí. Masáže, i většinu ostatních procedur lze koneckonců dělat za každého počasí. Přesto si některé z hotelů připravily pro letošní léto sezonní služby. „V letním období nabízíme relaxační plavbu na hotelovém parníčku po Lipenské nádrži, s hudbou a piknikovým košem. Pro mnohé je to ten nejlepší letní wellness, který kdy prožili,“ konstatuje Fischer. Cizinci míří spíš do lázní **

Podle lidí z oboru by měl být wellness hotel vždy spojen s přírodou a mít dostatečně velký pozemek pro venkovní aktivity. Ideální je umístění v horách, na březích jezer či přehrad, zkrátka v lokalitách, které navozují pocit klidu a spokojenosti.

„V Česku je několik dobrých a velmi pěkných hotelů, které jsou na vysoké úrovni. Ovšem celkově Česko postrádá komplexní wellness hotely, které opravdu spojí všechny služby do jedné koncepce,“ míní Alena Malá, spolumajitelka Wellness hotelu V Nebi.

Konkurence v sousedním Rakousku a Německu je silná. Služby jsou tam si několikanásobně dražší, zato ale na velmi dobré úrovni. „Klientela z těchto zemí, přijede-li za relaxací do České republiky, využívá hlavně lázně. Ty nabízejí tradici a odlišný architektonický styl,“ popisuje Malá.

Tuzemské wellness hotely tak hýčkají především tuzemské hosty. Přesto do nich zahraniční klientela čas od času zavítá. U hotelů, které Profit oslovil, představovala pět až dvacet procent hostů.

Také Češi si občas vyrazí za wellness službami do zahraničí. V oblibě mají například lázeňský a wellness komplex Therme Laa - Hotel & Spa v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích. Nachází se pouhou hodinu cesty autem od Brna a domluvíte se zde bez problémů česky. Služby wellness komplexu doplňuje nabídka pro cyklisty, zájemce o reaktivní trénink. Je tu i dětský svět, kde se postarají o vaše potomky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít