Hospodářská komora vytváří katalog firem

12. července 2004, 00:00 - JAKUB TUREK
12. července 2004, 00:00

PRODUKTY, SLUŽBY, FIRMYVedení Hospodářské komory přišlo s dalším projektem, který má usnadnit podnikání. Nazývá ho Centrální katalog produktů, služeb a firem.

PRODUKTY, SLUŽBY, FIRMY

Vedení Hospodářské komory přišlo s dalším projektem, který má usnadnit podnikání. Nazývá ho Centrální katalog produktů, služeb a firem.

Centrální katalog produktů, služeb a firem obsahuje podle ředitelky přerovské hospodářské komory Jitky Pálkové v současné době třicet tisíc záznamů o výrobcích, službách a firmách.

„Axis4info, tak se nazývá tento katalog, není pouze seznamem firem, ale účinným pomocníkem pro rychlé a cílené předávání informací v rámci mezipodnikové komunikace pro optimální výběr dodavatelů a obchodních partnerů,“ uvádí ředitelka.

Je ovšem na pováženou, zda není lepší využívat komerční seznamy, soupisy a katalogy, které jsou na trhu dlouhou dobu.

Vydávají je instituce a firmy, které mají mnohem delší dobu života za sebou než samotná Hospodářská komora.

„Systém Axis4info jsme vytvořili se záměrem umožnit veškerým podnikatelským subjektům nejen získávat, ale hlavně poskytovat komplexní informace, a to s ohledem i na malé podniky a drobné živnostníky, pro které jsou ostatní formy účinné prezentace většinou cenově nedostupné,“ říká prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek.

Systém Hospodářské komory funguje jako například internetové vyhledávače Seznam nebo Yahoo. Podnikatel se v něm zaregistruje, získá uživatelský přístup a kromě vyhledávání může sám přímo zapisovat, doplňovat či aktualizovat údaje o sobě, svých výrobcích a službách. Centrální katalog produktů, služeb a firem najdete na internetové adrese www.axis4.info.

Uvádíme argumenty Hospodářské komory, proč se do systému zapojit.

Otázky a odpovědi Hospodářské komory o Axis4info Proč právě Axis4 - firem, které nabízejí na Internetu něco podobného, je hodně! To ano, ale žádná z nich neumožňuje detailní specifikaci produktů až na technické parametry, jejich rychlé vyhledávání a porovnávání. Výrobců a firem dodávajících váš sortiment je také mnoho, ale Axis4info je umí rozlišit podle kritérií běžně používaných v Evropě, tzn. porovnání produktů/služeb podle jejich specifických parametrů (porovnání kvality výrobku) a firem dle kvalitativních ukazatelů (filtrování nebo třídění firem podle vybraných kvalitativních kritérií - certifikátů kvality, členství v asociacích, auditorských firem, exportu -zahraničního obchodu, tradice, ekonomických údajů). Jestli vyrábíte výrobky, které obstojí v porovnání s konkurencí, a vaše firma je stabilní, zdravá a rozvíjí se, pak nemůžete v Axis4info vedle vaší konkurence chybět. Údaje o vaší firmě nejsou pouze součástí přehledu obrovského množství webových stránek a záplavy různorodých informací, mezi nimiž je těžké vás najít, nýbrž jsou uvedeny na přesně definovaném místě, kde vás Axis4info vyhledá za několik sekund. Využívá této databáze i Hospodářská komora? Pokud chcete firmám pomoci najít vhodný dotační titul pro další rozvoj či zprostředkovat kontrakt, musíte firmy znát. Tento katalogje právě pro pracovníky komor správným zdrojem. Na Komoru se obracejí instituce veřejné správy se žádostí o provedení rešerší pro oslovení firem do veřejných zakázek. Co když firma už nepotřebuje žádnou další propagaci, má takový odbyt, že nestíhá vyrábět? Axis4info nenabízí pouze možnosti inzerovat své výrobky pro zvýšení odbytu, ale také možnost vyhledat vhodnější dodavatele surovin a polotovarů. Většina firem má své webové stránky, které je stály dost finančních prostředků, potřebují tedy další způsoby prezentace na internetu? Bez webových stránek se dnes již žádná úspěšná firma neobejde. Je ale třeba své stránky plně využívat a tudíž propojit je s dalšími informačními systémy. Axis4info vám toto umožní a navíc nabízí další využití v oblasti informací a obchodu. Axis4info je také velmi efektivní nástroj pro rychlé a účinné nasměrování potenciálních zájemců na vaše webové stránky, čímž se zvýší počet přístupů na ně. A co když firma nemá vlastní webové stránky a v internetu či počítačích se moc nevyzná?**

Registrací získáte vlastní plnohodnotnou webovou stránku, kterou si velice jednoduše spravujete. Tato stránka se všemi údaji o vaší firmě a nabízených produktech, službách, činnostech, může být vyhledávána i na ostatních internetových vyhledávačích jako jsou např. Google, Seznam, Atlas, Centrum atd. Potenciální zájemci o vaše produkty či služby vás mohou kontaktovat třeba po telefonu, e-mailem nebo poštou. Záleží jen na vaší volbě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít