Hospodářská komora

21. srpna 2006, 00:00 - admin
21. srpna 2006, 00:00

EXPANDUJTE DO ASIE Hospodářská komora České republiky je zapojena do programu Evropské komise Asia Invest, který je zaměřen na organizaci mezinárodních firemních kontaktních akci ve vybraných asijských zemích. České malé a střední firmy se těchto kontaktních akcí mohou zúčastnit a získat tak významnou podporu Evropské komise.

EXPANDUJTE DO ASIE

Hospodářská komora České republiky je zapojena do programu Evropské komise Asia Invest, který je zaměřen na organizaci mezinárodních firemních kontaktních akci ve vybraných asijských zemích. České malé a střední firmy se těchto kontaktních akcí mohou zúčastnit a získat tak významnou podporu Evropské komise. Výše finanční podpory se liší dle typu a rozsahu projektu, může dosáhnout až 50 procent veškerých nákladů, a to včetně dopravy a ubytování. Podnikatelé tak mohou navazovat a rozvíjet kontakty za zlomek nákladů, které by museli vynaložit při individuální cestě nebo při účasti na veletrhu.

Současnou teritoriální prioritou je Čína. Tato rychle rostoucí ekonomika je velkým lákadlem pro firmy z celé Evropské unie. České firmy se však do Číny zatím příliš „nehrnou“. Přitom současné váhání může mít za následek „obsazení“ tohoto teritoria prozíravějšími podniky jak ze zemí Unie, tak z USA či Japonska. Podnikatelské aktivity na čínském trhu mají sice svá úskalí, jako je porušování autorských práv, známé „kopírování“ výrobků a technologií, ale čínské úřady se pod tlakem budou zřejmě snažit tyto obavy evropských podniků rozptýlit přípravou změn příslušné legislativy. Mnoho projektů programu Asia Invest je navíc zaměřeno právě na osvětu mezi čínskými firmami a vyvíjení tlaku na příslušné čínské úřady.

V aktuální nabídce jsou dva projekty zaměřené na Čínu. Prvním je letošní největší firemní kontaktní akce Evropské komise „EU-China Partenariat 2006“, která se bude konat ve dnech 9. až 10. listopadu 2006 v Chengdu, hlavním městě čínské provincie Sečuán.

Akce se zúčastní přes 500 pečlivě vybraných čínských hostitelských firem a okolo 400 malých a středních podniků ze zemí EU. Akce je multioborová s následujícím zaměřením: strojírenství, stavebnictví a inženýrink, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a farmaceutika, cestovní ruch, životní prostředí - technologie, výrobky, apod., zemědělství a biotechnologie. Více na internetové adrese http://www.euchinapartenariat.com /english/. České firmy se stále mohou přihlašovat do výběru pro účast na této akci.

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít