Hospodářská komora

21. srpna 2006, 00:00 - admin
21. srpna 2006, 00:00

EXPANDUJTE DO ASIE Hospodářská komora České republiky je zapojena do programu Evropské komise Asia Invest, který je zaměřen na organizaci mezinárodních firemních kontaktních akci ve vybraných asijských zemích. České malé a střední firmy se těchto kontaktních akcí mohou zúčastnit a získat tak významnou podporu Evropské komise.

EXPANDUJTE DO ASIE

Hospodářská komora České republiky je zapojena do programu Evropské komise Asia Invest, který je zaměřen na organizaci mezinárodních firemních kontaktních akci ve vybraných asijských zemích. České malé a střední firmy se těchto kontaktních akcí mohou zúčastnit a získat tak významnou podporu Evropské komise. Výše finanční podpory se liší dle typu a rozsahu projektu, může dosáhnout až 50 procent veškerých nákladů, a to včetně dopravy a ubytování. Podnikatelé tak mohou navazovat a rozvíjet kontakty za zlomek nákladů, které by museli vynaložit při individuální cestě nebo při účasti na veletrhu.

Současnou teritoriální prioritou je Čína. Tato rychle rostoucí ekonomika je velkým lákadlem pro firmy z celé Evropské unie. České firmy se však do Číny zatím příliš „nehrnou“. Přitom současné váhání může mít za následek „obsazení“ tohoto teritoria prozíravějšími podniky jak ze zemí Unie, tak z USA či Japonska. Podnikatelské aktivity na čínském trhu mají sice svá úskalí, jako je porušování autorských práv, známé „kopírování“ výrobků a technologií, ale čínské úřady se pod tlakem budou zřejmě snažit tyto obavy evropských podniků rozptýlit přípravou změn příslušné legislativy. Mnoho projektů programu Asia Invest je navíc zaměřeno právě na osvětu mezi čínskými firmami a vyvíjení tlaku na příslušné čínské úřady.

V aktuální nabídce jsou dva projekty zaměřené na Čínu. Prvním je letošní největší firemní kontaktní akce Evropské komise „EU-China Partenariat 2006“, která se bude konat ve dnech 9. až 10. listopadu 2006 v Chengdu, hlavním městě čínské provincie Sečuán.

Akce se zúčastní přes 500 pečlivě vybraných čínských hostitelských firem a okolo 400 malých a středních podniků ze zemí EU. Akce je multioborová s následujícím zaměřením: strojírenství, stavebnictví a inženýrink, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a farmaceutika, cestovní ruch, životní prostředí - technologie, výrobky, apod., zemědělství a biotechnologie. Více na internetové adrese http://www.euchinapartenariat.com /english/. České firmy se stále mohou přihlašovat do výběru pro účast na této akci.

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít