HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

26. února 2007, 00:00 - Ing. Václav Hrabák
26. února 2007, 00:00

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍVýznam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí. Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost.

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍ

Význam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí.

Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost. Z materiálu vyplývá, že v důsledku špatného hospodaření je v Evropě plýtváno nejméně pětinou energií.

Náprava by měla proběhnout do roku 2020. Česká vláda v současné době zpracovává svoje stanovisko k tomuto sdělení Evropské komise. Dnes je již zcela zřejmé, že další orientace české energetiky musí směřovat k opatřením, která přinesou snížení spotřeb paliv a energií, zvýšení účinnosti energetických zdrojů, využívání obnovitelných zdrojů energie, druhotných paliv a dalších. Všechna tato opatření budou mít vliv na podnikatelské prostředí.

Hospodářská komora pro obhajobu zájmů svých členů i ostatních podnikatelů ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu vytvořila systém tvorby a připomínkování legistalivy v energetice.

Tam se komora vyjadřovala k takzvané Zelené knize, Akčnímu plánu energetiky a prováděcím vyhláškám zákona 406/2002 Sb. o hospodaření s energiemi. Energetika je komorou vnímána nejen jako celostátní problém, ale i jako problém regionální. Na základě této skutečnosti je v současné době připravována celostátní pracovní konference zaměřená na specifikaci hlavních problémů regionální energetiky, jejich vlivy na podnikatelské a životní prostředí a směry jejího hlavního vývoje. Vysokou kvalitu akce by měla zaručit účast zástupců všech krajů, České energetické agentury a hospodářských ministerstev. Konference se uskuteční 17. května od 9.00 hodin v konferenčním sále sídla HK ČR (Freyova ulice v Praze).

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít