HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

26. února 2007, 00:00 - Ing. Václav Hrabák
26. února 2007, 00:00

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍVýznam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí. Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost.

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍ

Význam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí.

Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost. Z materiálu vyplývá, že v důsledku špatného hospodaření je v Evropě plýtváno nejméně pětinou energií.

Náprava by měla proběhnout do roku 2020. Česká vláda v současné době zpracovává svoje stanovisko k tomuto sdělení Evropské komise. Dnes je již zcela zřejmé, že další orientace české energetiky musí směřovat k opatřením, která přinesou snížení spotřeb paliv a energií, zvýšení účinnosti energetických zdrojů, využívání obnovitelných zdrojů energie, druhotných paliv a dalších. Všechna tato opatření budou mít vliv na podnikatelské prostředí.

Hospodářská komora pro obhajobu zájmů svých členů i ostatních podnikatelů ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu vytvořila systém tvorby a připomínkování legistalivy v energetice.

Tam se komora vyjadřovala k takzvané Zelené knize, Akčnímu plánu energetiky a prováděcím vyhláškám zákona 406/2002 Sb. o hospodaření s energiemi. Energetika je komorou vnímána nejen jako celostátní problém, ale i jako problém regionální. Na základě této skutečnosti je v současné době připravována celostátní pracovní konference zaměřená na specifikaci hlavních problémů regionální energetiky, jejich vlivy na podnikatelské a životní prostředí a směry jejího hlavního vývoje. Vysokou kvalitu akce by měla zaručit účast zástupců všech krajů, České energetické agentury a hospodářských ministerstev. Konference se uskuteční 17. května od 9.00 hodin v konferenčním sále sídla HK ČR (Freyova ulice v Praze).

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít