HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

26. února 2007, 00:00 - Ing. Václav Hrabák
26. února 2007, 00:00

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍVýznam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí. Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost.

ZMĚNY V ENERGETICE OVLIVNÍ PODNIKÁNÍ

Význam energetiky v posledních letech neustále roste, a to nejen z důvodu postupného růstu cen paliv a energií, ale i významu jejího dopadu na životní prostředí.

Současný stav evropské energetiky a návrhy na řešení jsou obsaženy v Akčním plánu pro energetickou účinnost. Z materiálu vyplývá, že v důsledku špatného hospodaření je v Evropě plýtváno nejméně pětinou energií.

Náprava by měla proběhnout do roku 2020. Česká vláda v současné době zpracovává svoje stanovisko k tomuto sdělení Evropské komise. Dnes je již zcela zřejmé, že další orientace české energetiky musí směřovat k opatřením, která přinesou snížení spotřeb paliv a energií, zvýšení účinnosti energetických zdrojů, využívání obnovitelných zdrojů energie, druhotných paliv a dalších. Všechna tato opatření budou mít vliv na podnikatelské prostředí.

Hospodářská komora pro obhajobu zájmů svých členů i ostatních podnikatelů ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu vytvořila systém tvorby a připomínkování legistalivy v energetice.

Tam se komora vyjadřovala k takzvané Zelené knize, Akčnímu plánu energetiky a prováděcím vyhláškám zákona 406/2002 Sb. o hospodaření s energiemi. Energetika je komorou vnímána nejen jako celostátní problém, ale i jako problém regionální. Na základě této skutečnosti je v současné době připravována celostátní pracovní konference zaměřená na specifikaci hlavních problémů regionální energetiky, jejich vlivy na podnikatelské a životní prostředí a směry jejího hlavního vývoje. Vysokou kvalitu akce by měla zaručit účast zástupců všech krajů, České energetické agentury a hospodářských ministerstev. Konference se uskuteční 17. května od 9.00 hodin v konferenčním sále sídla HK ČR (Freyova ulice v Praze).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít