HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

30. dubna 2007, 00:00 - Jiří Němeček
30. dubna 2007, 00:00

PŘÍSTUP K EVIDENCÍM SE LEPŠÍ Hospodářská komora začala v březnu letošního roku vydávat ve svých kancelářích v krajských městech ověřené výpisy z obchodního rejstříku.

PŘÍSTUP K EVIDENCÍM SE LEPŠÍ

Hospodářská komora začala v březnu letošního roku vydávat ve svých kancelářích v krajských městech ověřené výpisy z obchodního rejstříku. Díky memorandu o spolupráci při realizaci projektu Czech Point, které na podzim loňského roku podepsala hospodářská komora s ministerstvem vnitra a ministerstvem informatiky, dochází ke zjednodušení přístupu občanů k listinám, které jsou součástí veřejných evidencí a registrů. Na projektu se podílí také Česká Pošta, která službu nabízí v rámci svých poboček.

Počínaje druhým pololetím roku chce komora zvýšit počet kanceláří, kde bude tento servis nabízet. V současné době je takových míst devatenáct, celkem ale komora disponuje sto osmdesáti pobočkami v rámci celé České republiky. „Nepředpokládám, že bychom začali tuto službu poskytovat k 1. srpnu na všech těchto místech, to v tuto chvíli ani není naší ambicí, rozhodně ale očekávám, že dojde k významnému přiblížený této služby směrem ke koncovému klientovi,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek.

Také spektrum poskytovaných výpisů hodlá hospodářská komora v nejbližší době rozšířit. Po obchodním rejstříku by měl následovat registr živnostenský a katastr nemovitostí. V současné době Hospodářská komora jedná se správci těchto evidencí o technických podmínkách a specifikách jednotlivých registrů, která budou muset být dořešena. Výhledově budou kanceláře nabízet také výpis z rejstříku trestů, který nejen podnikatelé, ale i běžní občané musí předkládat v nejrůznějších životních situacích velmi často. „Na hospodářských komorách pravděpodobně bude možné získat pouze ověření o tom, zda má klient čistý trestní rejstřík či nikoli. Případný zápis v trestním rejstříku vydávat nebudeme, pro naprostou většinu obyvatel je ale tato služba plně dostačující,“ vysvětluje Vladimír Šiška, tajemník komory.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít