HOSPODÁŘSKÁ KOMORA

30. dubna 2007, 00:00 - Jiří Němeček
30. dubna 2007, 00:00

PŘÍSTUP K EVIDENCÍM SE LEPŠÍ Hospodářská komora začala v březnu letošního roku vydávat ve svých kancelářích v krajských městech ověřené výpisy z obchodního rejstříku.

PŘÍSTUP K EVIDENCÍM SE LEPŠÍ

Hospodářská komora začala v březnu letošního roku vydávat ve svých kancelářích v krajských městech ověřené výpisy z obchodního rejstříku. Díky memorandu o spolupráci při realizaci projektu Czech Point, které na podzim loňského roku podepsala hospodářská komora s ministerstvem vnitra a ministerstvem informatiky, dochází ke zjednodušení přístupu občanů k listinám, které jsou součástí veřejných evidencí a registrů. Na projektu se podílí také Česká Pošta, která službu nabízí v rámci svých poboček.

Počínaje druhým pololetím roku chce komora zvýšit počet kanceláří, kde bude tento servis nabízet. V současné době je takových míst devatenáct, celkem ale komora disponuje sto osmdesáti pobočkami v rámci celé České republiky. „Nepředpokládám, že bychom začali tuto službu poskytovat k 1. srpnu na všech těchto místech, to v tuto chvíli ani není naší ambicí, rozhodně ale očekávám, že dojde k významnému přiblížený této služby směrem ke koncovému klientovi,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek.

Také spektrum poskytovaných výpisů hodlá hospodářská komora v nejbližší době rozšířit. Po obchodním rejstříku by měl následovat registr živnostenský a katastr nemovitostí. V současné době Hospodářská komora jedná se správci těchto evidencí o technických podmínkách a specifikách jednotlivých registrů, která budou muset být dořešena. Výhledově budou kanceláře nabízet také výpis z rejstříku trestů, který nejen podnikatelé, ale i běžní občané musí předkládat v nejrůznějších životních situacích velmi často. „Na hospodářských komorách pravděpodobně bude možné získat pouze ověření o tom, zda má klient čistý trestní rejstřík či nikoli. Případný zápis v trestním rejstříku vydávat nebudeme, pro naprostou většinu obyvatel je ale tato služba plně dostačující,“ vysvětluje Vladimír Šiška, tajemník komory.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít