Hospodářská komora

20. března 2006, 00:00 - admin
20. března 2006, 00:00

MANAŽERSKÉ KURZY V JAPONSKU A KOREJI Projekt ETP financovaný a organizovaný Evropskou komisí umožňuje manažerům z evropských zemí zúčastnit se dvanáctiměsíčního programu. Tento projekt funguje již 25 let, zúčastnilo se jej přes 1000 manažerů a Česká republika do něj nyní byla také zahrnuta.

MANAŽERSKÉ KURZY V JAPONSKU A KOREJI

Projekt ETP financovaný a organizovaný Evropskou komisí umožňuje manažerům z evropských zemí zúčastnit se dvanáctiměsíčního programu. Tento projekt funguje již 25 let, zúčastnilo se jej přes 1000 manažerů a Česká republika do něj nyní byla také zahrnuta.

Vybraným kandidátům bude umožněno studium zdarma a obdrží výrazný příspěvek na náklady spojené s pobytem v zahraničí. Cílem projektu je připravit zástupce českých firem k řízení svých poboček v Japonsku nebo v Koreji. Případně umožnit jim jakékoliv obchodní aktivity s těmito zeměmi s využitím znalostí jazyka, kultury, mezinárodního managementu a praktických zkušeností.

Základní průběh programu je zahájen tříměsíčním dálkovým studium japonštiny nebo korejštiny spojené s výukou obchodní kultury dané země v Paříži (Science Po), Miláně (SDA Bocconi School of Management) a Londýně (SOAS, University of London). Toto studium bude zahájeno v říjnu 2006.

Následuje půlroční rozšířená výuka těchto jazyků a dále manažerské kurzy organizované přímo v Japonsku (Waseda University) nebo v Koreji (Yonsei University), ve finále účastník programu absolvuje tříměsíční pobyt v japonské nebo korejské firmě.

Zájemce musí mít dokončené vysokoškolské vzdělání a tři roky praxe ve výkonné funkci. Minimálně jeden rok musí být zaměstnán u organizace, která bude účastníka dle potřeby podporovat. Tato společnost musí mít sídlo v Evropské unii a musí být vlastněna evropským majitelem. Musí mít minimálně deset zaměstnanců a roční obrat přes dva miliony eur. Společnost musí projevit důvodný zájem o Japonsko nebo Koreu. U kandidáta je také základním předpokladem dobrá znalost angličtiny.

Podrobnější informace je možno získat buď na stránkách www.etp.org, nebo u národního koordinátora: Ing. Lenka Týčová, tel.: 296 646 254, email: tycova@komora.cz. Uzávěrka je 31. květen 2006.

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít