Hospodářská komora

24. ledna 2005, 00:00 - admin
24. ledna 2005, 00:00

S PŘEDSEDOU VLÁDY NA NÁVŠTĚVU FRANCIE Předsedu vlády Stanislava Grosse bude při jeho oficiální návštěvě Francie ve dnech 15.-16. února doprovázet také podnikatelská delegace. Cílem návštěvy je vedle jednání o dvoustranných vztazích obou zemí též podpora ekonomických zájmů Česka.

S PŘEDSEDOU VLÁDY NA NÁVŠTĚVU FRANCIE

Předsedu vlády Stanislava Grosse bude při jeho oficiální návštěvě Francie ve dnech 15.-16. února doprovázet také podnikatelská delegace. Cílem návštěvy je vedle jednání o dvoustranných vztazích obou zemí též podpora ekonomických zájmů Česka. Organizačním zabezpečením podnikatelské delegace byla pověřena Hospodářská komora ČR, která při programovém zajištění podnikatelské mise úzce spolupracuje s agenturou CzechTrade.

Při přípravě programu komora spolupracuje s místními partnery, kteří vyberou konkrétní francouzské firmy pro české účastníky podle zadaných profilů a zájmu o spolupráci. Předběžný program prvního dne zahrnuje přílet do Paříže v dopoledních hodinách, odpoledne podnikatelské setkání a navečer přelet do Lyonu. Hlavní součástí programu bude podnikatelský seminář pořádaný Obchodní a průmyslovou komorou v Lyonu.

Ve Francii je zájem zejména o strojírenství, plastické hmoty, automobilové součástky, mikroelektroniku, subdodávky pro energetiku, vodní hospodářství a související obory.

Přihlášku najdete na webu www.komora.cz, uzávěrka je 26. ledna. Kontaktní osoba: Nataša Pospíšilová, projektový manažer oddělení zahraničních vztahů, tel.: 296646252, e-mail: pospisilova@komora.cz.

PODNIKATELÉ POJEDOU NA BLÍZKÝ VÝCHOD

V rámci cesty ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana do Kuvajtu, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů ve dnech 5.-13. března se uskuteční návštěva podnikatelské delegace českých firem. Protože z bezpečnostních důvodů není zatím možné uspořádat podnikatelskou misi do Iráku, bylo do programu návštěvy v Kuvajtu zařazeno také pracovní setkání s představiteli iráckých institucí a firem, vybraných podle profilů a zájmu českých účastníků cesty. Setkání se uskuteční 8. března a naváže na podobnou úspěšnou a užitečnou akci, která proběhla v Kuvajtu v květnu minulého roku.

V případě dostatečného počtu zájemců o návštěvu dalších dvou zmíněných zemí je Hospodářské komora připravena zajistit jejich cestu, program a podnikatelská setkání s místními partnery podle profilů českých účastníků. Případní zájemci mohou mít individuální program, zahrnující návštěvu pouze jedné nebo dvou zemí místo účasti na celé misi. Přihlášku najdete na stránkách www.komora.cz.

Všechny tři země zaznamenaly v loňském roce mimořádné výnosy díky vysokým cenám ropy a mají značné rozpočtové přebytky, které hodlají investovat do budování infrastruktury a rozvoje. České firmy mají možnost zapojit se jak do velkých projektů (buď přímo, nebo jako subdodavatelé), tak i do oblastí, kterým nyní tyto země věnují zvýšenou pozornost - například vzdělávání, IT, turistika a podobně.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít