Hospodářská komora

24. ledna 2005, 00:00 - admin
24. ledna 2005, 00:00

S PŘEDSEDOU VLÁDY NA NÁVŠTĚVU FRANCIE Předsedu vlády Stanislava Grosse bude při jeho oficiální návštěvě Francie ve dnech 15.-16. února doprovázet také podnikatelská delegace. Cílem návštěvy je vedle jednání o dvoustranných vztazích obou zemí též podpora ekonomických zájmů Česka.

S PŘEDSEDOU VLÁDY NA NÁVŠTĚVU FRANCIE

Předsedu vlády Stanislava Grosse bude při jeho oficiální návštěvě Francie ve dnech 15.-16. února doprovázet také podnikatelská delegace. Cílem návštěvy je vedle jednání o dvoustranných vztazích obou zemí též podpora ekonomických zájmů Česka. Organizačním zabezpečením podnikatelské delegace byla pověřena Hospodářská komora ČR, která při programovém zajištění podnikatelské mise úzce spolupracuje s agenturou CzechTrade.

Při přípravě programu komora spolupracuje s místními partnery, kteří vyberou konkrétní francouzské firmy pro české účastníky podle zadaných profilů a zájmu o spolupráci. Předběžný program prvního dne zahrnuje přílet do Paříže v dopoledních hodinách, odpoledne podnikatelské setkání a navečer přelet do Lyonu. Hlavní součástí programu bude podnikatelský seminář pořádaný Obchodní a průmyslovou komorou v Lyonu.

Ve Francii je zájem zejména o strojírenství, plastické hmoty, automobilové součástky, mikroelektroniku, subdodávky pro energetiku, vodní hospodářství a související obory.

Přihlášku najdete na webu www.komora.cz, uzávěrka je 26. ledna. Kontaktní osoba: Nataša Pospíšilová, projektový manažer oddělení zahraničních vztahů, tel.: 296646252, e-mail: pospisilova@komora.cz.

PODNIKATELÉ POJEDOU NA BLÍZKÝ VÝCHOD

V rámci cesty ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana do Kuvajtu, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů ve dnech 5.-13. března se uskuteční návštěva podnikatelské delegace českých firem. Protože z bezpečnostních důvodů není zatím možné uspořádat podnikatelskou misi do Iráku, bylo do programu návštěvy v Kuvajtu zařazeno také pracovní setkání s představiteli iráckých institucí a firem, vybraných podle profilů a zájmu českých účastníků cesty. Setkání se uskuteční 8. března a naváže na podobnou úspěšnou a užitečnou akci, která proběhla v Kuvajtu v květnu minulého roku.

V případě dostatečného počtu zájemců o návštěvu dalších dvou zmíněných zemí je Hospodářské komora připravena zajistit jejich cestu, program a podnikatelská setkání s místními partnery podle profilů českých účastníků. Případní zájemci mohou mít individuální program, zahrnující návštěvu pouze jedné nebo dvou zemí místo účasti na celé misi. Přihlášku najdete na stránkách www.komora.cz.

Všechny tři země zaznamenaly v loňském roce mimořádné výnosy díky vysokým cenám ropy a mají značné rozpočtové přebytky, které hodlají investovat do budování infrastruktury a rozvoje. České firmy mají možnost zapojit se jak do velkých projektů (buď přímo, nebo jako subdodavatelé), tak i do oblastí, kterým nyní tyto země věnují zvýšenou pozornost - například vzdělávání, IT, turistika a podobně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít