Hospodářská komora

24. ledna 2005, 00:00 - admin
24. ledna 2005, 00:00

S PŘEDSEDOU VLÁDY NA NÁVŠTĚVU FRANCIE Předsedu vlády Stanislava Grosse bude při jeho oficiální návštěvě Francie ve dnech 15.-16. února doprovázet také podnikatelská delegace. Cílem návštěvy je vedle jednání o dvoustranných vztazích obou zemí též podpora ekonomických zájmů Česka.

S PŘEDSEDOU VLÁDY NA NÁVŠTĚVU FRANCIE

Předsedu vlády Stanislava Grosse bude při jeho oficiální návštěvě Francie ve dnech 15.-16. února doprovázet také podnikatelská delegace. Cílem návštěvy je vedle jednání o dvoustranných vztazích obou zemí též podpora ekonomických zájmů Česka. Organizačním zabezpečením podnikatelské delegace byla pověřena Hospodářská komora ČR, která při programovém zajištění podnikatelské mise úzce spolupracuje s agenturou CzechTrade.

Při přípravě programu komora spolupracuje s místními partnery, kteří vyberou konkrétní francouzské firmy pro české účastníky podle zadaných profilů a zájmu o spolupráci. Předběžný program prvního dne zahrnuje přílet do Paříže v dopoledních hodinách, odpoledne podnikatelské setkání a navečer přelet do Lyonu. Hlavní součástí programu bude podnikatelský seminář pořádaný Obchodní a průmyslovou komorou v Lyonu.

Ve Francii je zájem zejména o strojírenství, plastické hmoty, automobilové součástky, mikroelektroniku, subdodávky pro energetiku, vodní hospodářství a související obory.

Přihlášku najdete na webu www.komora.cz, uzávěrka je 26. ledna. Kontaktní osoba: Nataša Pospíšilová, projektový manažer oddělení zahraničních vztahů, tel.: 296646252, e-mail: pospisilova@komora.cz.

PODNIKATELÉ POJEDOU NA BLÍZKÝ VÝCHOD

V rámci cesty ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana do Kuvajtu, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů ve dnech 5.-13. března se uskuteční návštěva podnikatelské delegace českých firem. Protože z bezpečnostních důvodů není zatím možné uspořádat podnikatelskou misi do Iráku, bylo do programu návštěvy v Kuvajtu zařazeno také pracovní setkání s představiteli iráckých institucí a firem, vybraných podle profilů a zájmu českých účastníků cesty. Setkání se uskuteční 8. března a naváže na podobnou úspěšnou a užitečnou akci, která proběhla v Kuvajtu v květnu minulého roku.

V případě dostatečného počtu zájemců o návštěvu dalších dvou zmíněných zemí je Hospodářské komora připravena zajistit jejich cestu, program a podnikatelská setkání s místními partnery podle profilů českých účastníků. Případní zájemci mohou mít individuální program, zahrnující návštěvu pouze jedné nebo dvou zemí místo účasti na celé misi. Přihlášku najdete na stránkách www.komora.cz.

Všechny tři země zaznamenaly v loňském roce mimořádné výnosy díky vysokým cenám ropy a mají značné rozpočtové přebytky, které hodlají investovat do budování infrastruktury a rozvoje. České firmy mají možnost zapojit se jak do velkých projektů (buď přímo, nebo jako subdodavatelé), tak i do oblastí, kterým nyní tyto země věnují zvýšenou pozornost - například vzdělávání, IT, turistika a podobně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Nabíjet budeme i oblečení. Levi’s ušil chytrou bundu s technologií od Googlu
K Windows 10 ve verzích 1703 a 1607 míří malé opravné balíčky
Nová konzole od Atari bude herní PC s Linuxem a procesorem AMD. Máme první fotky
Microsoft spolu s Facebookem propojil Evropu a USA superrychlým podmořským kabelem
Nadella potvrdil, že byl proti akvizici Nokie. Nevěřil, že je potřeba třetí mobilní ekosystém
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít