Hornista zakládá hudební agenturu

20. května 2010, 19:33 - Mgr. Pavel Pokorný
20. května 2010, 19:33

Radek Baborák Mgr.

Světoznámý hráč na lesní roh Radek Baborák ukončil ke konci roku své působení u Berlínských filharmoniků a vrátil se domů do Čech. Hostuje jako sólista s různými orchestry, ale hlavně se věnuje komorní hudbě a také dirigování. Nyní se rozhodl, že rozrůstající se počet komorních projektů zastřeší pod hudební agenturu Ampio, kterou zakládá spolu s houslistou Vladimírem Klánským. „Sjednotím v agentuře aktivity, v nichž budu působit jako komorní hráč a dirigent,“ řekl týdeníku EURO Baborák.
Výraz „ampio“ v italštině znamená prostorný či široký, což přesně odpovídá hudebnímu záběru Baboráka i Klánského – jinak též člena Epoque quartetu a Symfonického orchestru Českého rozhlasu – a mělo by charakterizovat i pole působnosti agentury. Ta se bude nejen manažersky starat o Baboráka a spol., ale rovněž se věnovat hledání nových hudebních talentů a přivážet kvalitní zahraniční umělce do Česka. „Chceme vytipovávat hráče na různé nástroje, kteří by měli takové předpoklady, že budou dobře reprezentovat českou hudební tradici,“ vysvětluje Baborák. Ampio se o ně chce starat a vychovat z nich mezinárodní hvězdy. Zajistí jim například přehrávky u špičkových dirigentů, volbu vhodného repertoáru, kvalitní studium v zahraničí, vypůjčení špičkového nástroje atd. Agentura investuje do jejich budoucnosti a možná se jí to vrátí. Možná ne. Baborák však cítí potřebu zajistit mladým talentům možnosti, které on sám kdysi neměl: „Nebyl nikdo, kdo by mi poradil – teď studuj, pak jeď do Ameriky… Já měl pocit, že všechno musím teď.“
Ampio má též v úmyslu využít přátelských vztahů Radka Baboráka se špičkovými světovými hudebníky a nalákat je do Česka přímo, ne přes hradbu jejich agentů, což často trvá dlouhá léta. Tak to zafungovalo například se slavným dirigentem Seidžim Ozawou. „Přijede v prosinci s Orchestrem Saito Kinen, na generálku chceme pozvat všechny možné učitele a žáky a takto s nimi navázat kontakty,“ nastiňuje Baborák cestu, kudy by se mohla jeho agentura ubírat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít