Hormonální znárodnění

14. listopadu 2012, 12:00 - Pavel Páral
14. listopadu 2012, 12:00

Evropská komise couvla se svým záměrem zavedení emisních povolenek v letecké dopravě a patrně ani nezpřísní emisní limity pro nákladní vozy. Že by návrat zdravého rozumu?

Letecké povolenky by srazily evropské dopravce drcené krizí nejspíše totálně do kolen, protože žádná mimoevropská země o takovém nesmyslu neuvažuje. A emisní limity u nákladních vozů jsou hodně drahá legrace, protože vyžadují obrovské výdaje do výzkumu a vývoje v automobilovém průmyslu, který teď prožívá asi nejtěžší časy od druhé světové války. Lecjakou firmu v oboru by to proto mohlo položit.

A mimochodem o tuposti zelené politiky Bruselu vypovídá dostatečně i to, že k nižším emisím dopravní techniky vede cesta dnes už prakticky jen přes snižování hmotnosti vozidel a letadel. To ale vyžaduje nasazení nových materiálů, zejména speciálních plastů a kompozitů. Jejich vývoj a použití však v Evropě komplikuje slabomyslná směrnice pro testování chemických výrobků známá pod zkratkou REACH. Vývoj i průmyslové nasazování nových materiálů proto bude do budoucna výsadou zemí, které nejsou ovládány sociálními inženýry se zelenými mozky. Tam budou vznikat výrobky s vysokou přidanou hodnotou chránící životní prostředí.

Ochránci kůrovců a kormoránů fakticky dopadají s úspěšností svých vědeckých teorií o ochraně klimatu jako vědečtí komunisté před léty, kdy každý jasně viděl, zda uspokojit potřeby pracujících dokáže lépe předvoj dělnické třídy, či zlý kapitalista.

Žel, naděje, že po fiasku s biopalivy, která násobně více škodí, než šetří přírodu, krachu dovozu solární energie ze Sahary, současného ústupu od emisních povolenek a dalších blamážích, nastane pod tlakem ekonomické reality návrat ke zdravému rozumu, je zcela marná. Evropská komise schválila návrh své komisařky na vydání směrnice, podle níž bude muset být do roku 2020 ve vedení firem, včetně privátních, čtyřicet procent žen. Jenže zde už nejde jen o nějaký komický projev náhlé ztráty intelektuálních schopností hormonálního původu, který bude mít nějaké ekonomické důsledky.


Čtěte další komentáře Pavla Párala:

Kočičí vláda

Banány zadarmo

Bulík na nose


Jde o zásadní zásah do vlastnických práv soukromých vlastníků. Omezení v tom, komu mohu a komu nemohu svěřit správu svého majetku, je pošlapáním soukromého vlastnictví nejtěžšího kalibru. A soukromé vlastnictví a jeho ochrana je jedním ze základních kamenů západní demokracie. Ta bez ní neexistuje, nikdy neexistovala a existovat nebude. Vědecký komunismus, pardon, feminismus, je zde.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít