Hongkong je místem setkávání

31. července 2006, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL
31. července 2006, 00:00

JIŘÍ KUBINA, JEDNATEL SPOLEČNOSTI KOUZLO DOMOVA: Firma Kouzlo domova se zabývá prodejem ručně malované keramiky, skla, svíček, barevných dekorací a dárkových předmětů. Toto zboží nakupuje z velké části v Číně. * Jaké aktivity vyvíjí vaše firma v Hongkongu?

JIŘÍ KUBINA, JEDNATEL SPOLEČNOSTI KOUZLO DOMOVA: Firma Kouzlo domova se zabývá prodejem ručně malované keramiky, skla, svíček, barevných dekorací a dárkových předmětů. Toto zboží nakupuje z velké části v Číně. Jaké aktivity vyvíjí vaše firma v Hongkongu?

Hongkong je pro naši firmu především místo k pravidelným schůzkám s čínskými partnery, kteří mají v Hongkongu zastoupení, kanceláře a vzorkovny. Tato setkání šetří zahraničním partnerům čas a finanční prostředky, které by bylo nutno vynaložit na cestování, ubytování a jiné náklady při cestách za jednotlivými firmami po celém území rozlehlé Číny. Zároveň je Hongkong největším asijským pořadatelem mnoha profesních veletrhů a výstav se širokou mezinárodní účastí a silným zastoupením právě čínských firem z pevniny. Důležitým faktorem je také znalost angličtiny, kterou obyvatelé Hongkongu na rozdíl od většiny Číňanů dobře ovládají.

Čím je pro vás město atraktivní?

Především z výše uvedených důvodů. Je rovněž s ohledem na dlouholetou koloniální příslušnost k Velké Británii městem s velmi dobře propracovanou dopravní a obslužnou infrastrukturou, zahrnující vysoce moderní přístav, síť dálnic, metro, moderní železniční uzly a další. Hongkongská letecká společnost Cathay Pacific byla v minulém roce vyhlášena jako nejlepší na světě. Hongkong je též městem, kde jsou zastoupeny nejvýznamnější světové banky, finanční a poradenské fondy, úspěšně se tam rozvíjí burza. V posledních letech se také stává cílem turistů z celého světa, slouží jako první kontakt s Čínou.

Je pro vás bránou do Číny?

Ano, je. I když v posledních letech stoupá vliv a význam jiných průmyslověobchodních center, respektive měst v Číně, především Šanghaje.

Zatím se české firmy do Hongkongu moc nehrnou. Jsou důvodem drahé nájmy? Ano, Hongkong je jedním z nejdražších měst na světě, v Asii srovnatelný pouze s japonskými velkoměsty a Singapurem. Jak komerční prostory, tak i nekomerční - bytové - dosahují mnohdy astronomických výšek. Přes tento fakt převažují uvedené pozitivní důvody, proč je Hongkong nadále atraktivní. Založit si v Hongkongu zastoupení neplánujete? Neplánujeme, domnívám se, že pravidelný kontakt e-mailem a telefonem a schůzky co dva až tři měsíce dostatečně plní svou funkci. Hongkong se také prezentuje jako zprostředkovatel kontraktů mezi firmami z Číny a z Evropy či Severní Ameriky a klade velký důraz na pořádání různých výstav. Vy se těchto akcí také účastníte. Jaký význam pro vás mají?**

Velký. Právě na veletrzích jsme úspěšně zkontaktovali většinu našich současných obchodních partnerů. Obrovskou výhodou je umístění několika tisíce firem takzvaně pod jednou střechou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto…
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít