Hledáme nového zámeckého pána

06. září 2004, 00:00 - ROBERT ŠIMEK
06. září 2004, 00:00

ZÁMKY NA PRODEJ BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ) Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

ZÁMKY NA PRODEJ

BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

Cena: 21 mil. Kč.

 

FULNEK (MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na zalesněném návrší nad městem postavený na místě hradu ze 14. století. Skládá se ze dvou objektů - horního a dolního zámku. Horní zámek je třípatrový s pětipatrovou věží, dolní je jednopatrová budova. Za minulého režimu sídlo vojenské správy a sklad léků.

Cena: 1,8 mil. USD.

HOLEŠOV (ZLÍNSKÝ KRAJ)

Monumentální barokní zámek s rozsáhlou zahradou v centru města. Postaven byl v 16. století na místě původní tvrze. Čtyřkřídlá budova s arkádovým dvorem a šestibokými věžemi v nárožích. Ve druhé polovině 20. století majetek ROH, archiv a Muzeum Kroměřížska.

Cena: 25 mil. Kč.

ŽINKOVY (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Výstavný zámek na břehu rybníka. Postaven byl v 17. století na místě vodní tvrze, koncem 19. století přestavěn pseudorenezančně. Dvoupatrová trojkřídlá stavba s jižní fasádou ve stylu italské a západní fasádou ve stylu německé renesance. Od roku 1952 sloužil jako zotavovna ROH. Okolo zámku rozlehlý park a rybník o rozloze 14 hektarů.

Cena: 5,2 mil. eur.

VŠENORY (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Novodobě upravený zámeček v severní části vsi. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a věžičkou, do dnešní podoby upravená v roce 1909. Za zámkem se nachází park a při užší fasádě stojí secesní altánek.

Cena: 40 mil. Kč.

PŘEČÍN (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek je souborem budov z počátku 18. století postavených na místě bývalé tvrze. Hlavní stavení má zčásti zastavěné arkády a zbytky sgrafit. Budova sloužila potřebám MNV a státního statku.

Cena: 3,5 mil. Kč.

ÚHROV (KRAJ VYSOČINA)

Barokní zámek s dvorem a parčíkem v jihozápadní části vsi. Postaven v 18. století, po roce 1945 využíván jako byty a kanceláře JZD. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a barokní fasádou má ve dvorním průčelí věž s cibulovitou bání.

Cena: 22 mil. Kč.

LUŠTĚNICE (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Pozdně barokní zámek ve východní části vsi při hlavní silnici. Postaven v 18. stol. na místě tvrze při kostele. Trojkřídlý patrový objekt na půdorysu písmene U sloužil za minulého režimu jako MNV, pošta a zdravotní středisko.

Cena: 15 mil. Kč.

JAROSLAVICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na návrší nad městečkem postaven v 16. století na místě hradu. Čtyřkřídlá patrová budova kolem obdélníkového nádvoří s hranolovou věží v průčelí. Sloužil jako depozitář státní vědecké knihovny v Brně. V roce 2003 se zde točil seriál Černí baroni.

Cena: 15 mil. Kč.

RUDOLEC (KRAJ VYSOČINA)

Zámek v areálu hospodářského dvora uprostřed vsi. Vznikl v 16. století přestavbou starší tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova shranolovou věží ve východním průčelí. Po roce 1945 sklad léčiv a školicí středisko. V 90. letech přebudován na ozdravovnu. Projekt Zámek zdraví se však kvůli úmrtí majitele neuskutečnil.

Cena: 70 mil. Kč.

 

ZVÍKOVEC (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek klasicistního rázu uprostřed obce. V 18. stol. postaven na místě tvrze a později upravován. Dvoupatrová dvoukřídlá budova má nad vchodem balkon a trojúhelníkový štít. Sloužila jako ústav sociální péče pro mládež.

Cena: 19 mil. Kč.

**ŽDÁNICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na západním okraji městečka postavený v 16. stol. na místě tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova s dvoupatrovými věžemi v nárožích má nad vstupním portálem barokní štít. V minulosti sloužil jako učiliště a muzeum.

Cena: 11 mil. Kč.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít