Hledáme nového zámeckého pána

06. září 2004, 00:00 - ROBERT ŠIMEK
06. září 2004, 00:00

ZÁMKY NA PRODEJ BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ) Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

ZÁMKY NA PRODEJ

BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

Cena: 21 mil. Kč.

 

FULNEK (MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na zalesněném návrší nad městem postavený na místě hradu ze 14. století. Skládá se ze dvou objektů - horního a dolního zámku. Horní zámek je třípatrový s pětipatrovou věží, dolní je jednopatrová budova. Za minulého režimu sídlo vojenské správy a sklad léků.

Cena: 1,8 mil. USD.

HOLEŠOV (ZLÍNSKÝ KRAJ)

Monumentální barokní zámek s rozsáhlou zahradou v centru města. Postaven byl v 16. století na místě původní tvrze. Čtyřkřídlá budova s arkádovým dvorem a šestibokými věžemi v nárožích. Ve druhé polovině 20. století majetek ROH, archiv a Muzeum Kroměřížska.

Cena: 25 mil. Kč.

ŽINKOVY (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Výstavný zámek na břehu rybníka. Postaven byl v 17. století na místě vodní tvrze, koncem 19. století přestavěn pseudorenezančně. Dvoupatrová trojkřídlá stavba s jižní fasádou ve stylu italské a západní fasádou ve stylu německé renesance. Od roku 1952 sloužil jako zotavovna ROH. Okolo zámku rozlehlý park a rybník o rozloze 14 hektarů.

Cena: 5,2 mil. eur.

VŠENORY (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Novodobě upravený zámeček v severní části vsi. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a věžičkou, do dnešní podoby upravená v roce 1909. Za zámkem se nachází park a při užší fasádě stojí secesní altánek.

Cena: 40 mil. Kč.

PŘEČÍN (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek je souborem budov z počátku 18. století postavených na místě bývalé tvrze. Hlavní stavení má zčásti zastavěné arkády a zbytky sgrafit. Budova sloužila potřebám MNV a státního statku.

Cena: 3,5 mil. Kč.

ÚHROV (KRAJ VYSOČINA)

Barokní zámek s dvorem a parčíkem v jihozápadní části vsi. Postaven v 18. století, po roce 1945 využíván jako byty a kanceláře JZD. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a barokní fasádou má ve dvorním průčelí věž s cibulovitou bání.

Cena: 22 mil. Kč.

LUŠTĚNICE (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Pozdně barokní zámek ve východní části vsi při hlavní silnici. Postaven v 18. stol. na místě tvrze při kostele. Trojkřídlý patrový objekt na půdorysu písmene U sloužil za minulého režimu jako MNV, pošta a zdravotní středisko.

Cena: 15 mil. Kč.

JAROSLAVICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na návrší nad městečkem postaven v 16. století na místě hradu. Čtyřkřídlá patrová budova kolem obdélníkového nádvoří s hranolovou věží v průčelí. Sloužil jako depozitář státní vědecké knihovny v Brně. V roce 2003 se zde točil seriál Černí baroni.

Cena: 15 mil. Kč.

RUDOLEC (KRAJ VYSOČINA)

Zámek v areálu hospodářského dvora uprostřed vsi. Vznikl v 16. století přestavbou starší tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova shranolovou věží ve východním průčelí. Po roce 1945 sklad léčiv a školicí středisko. V 90. letech přebudován na ozdravovnu. Projekt Zámek zdraví se však kvůli úmrtí majitele neuskutečnil.

Cena: 70 mil. Kč.

 

ZVÍKOVEC (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek klasicistního rázu uprostřed obce. V 18. stol. postaven na místě tvrze a později upravován. Dvoupatrová dvoukřídlá budova má nad vchodem balkon a trojúhelníkový štít. Sloužila jako ústav sociální péče pro mládež.

Cena: 19 mil. Kč.

**ŽDÁNICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na západním okraji městečka postavený v 16. stol. na místě tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova s dvoupatrovými věžemi v nárožích má nad vstupním portálem barokní štít. V minulosti sloužil jako učiliště a muzeum.

Cena: 11 mil. Kč.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním…
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Technologie
Rychlejší spuštění, nižší spotřeba paměti. Firefox 55 nabídne signifikantní zlepšení
Lenovo na výstavě Tech World 2017 znovu předvedlo ohýbací tablet [video]
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít