Hledáme nového zámeckého pána

06. září 2004, 00:00 - ROBERT ŠIMEK
06. září 2004, 00:00

ZÁMKY NA PRODEJ BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ) Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

ZÁMKY NA PRODEJ

BOSKOVŠTEJN (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Renezanční zámek na místě tvrze ze 16. století. Dvoupatrová obdélníková budova s polygonálními nárožními věžicemi sloužila od 17. století jako hospodářská budova. Celý objekt je v perfektním stavu, před krátkým časem proběhla jeho celková, finančně velmi nákladná, rekonstrukce.

Cena: 21 mil. Kč.

 

FULNEK (MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na zalesněném návrší nad městem postavený na místě hradu ze 14. století. Skládá se ze dvou objektů - horního a dolního zámku. Horní zámek je třípatrový s pětipatrovou věží, dolní je jednopatrová budova. Za minulého režimu sídlo vojenské správy a sklad léků.

Cena: 1,8 mil. USD.

HOLEŠOV (ZLÍNSKÝ KRAJ)

Monumentální barokní zámek s rozsáhlou zahradou v centru města. Postaven byl v 16. století na místě původní tvrze. Čtyřkřídlá budova s arkádovým dvorem a šestibokými věžemi v nárožích. Ve druhé polovině 20. století majetek ROH, archiv a Muzeum Kroměřížska.

Cena: 25 mil. Kč.

ŽINKOVY (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Výstavný zámek na břehu rybníka. Postaven byl v 17. století na místě vodní tvrze, koncem 19. století přestavěn pseudorenezančně. Dvoupatrová trojkřídlá stavba s jižní fasádou ve stylu italské a západní fasádou ve stylu německé renesance. Od roku 1952 sloužil jako zotavovna ROH. Okolo zámku rozlehlý park a rybník o rozloze 14 hektarů.

Cena: 5,2 mil. eur.

VŠENORY (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Novodobě upravený zámeček v severní části vsi. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a věžičkou, do dnešní podoby upravená v roce 1909. Za zámkem se nachází park a při užší fasádě stojí secesní altánek.

Cena: 40 mil. Kč.

PŘEČÍN (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek je souborem budov z počátku 18. století postavených na místě bývalé tvrze. Hlavní stavení má zčásti zastavěné arkády a zbytky sgrafit. Budova sloužila potřebám MNV a státního statku.

Cena: 3,5 mil. Kč.

ÚHROV (KRAJ VYSOČINA)

Barokní zámek s dvorem a parčíkem v jihozápadní části vsi. Postaven v 18. století, po roce 1945 využíván jako byty a kanceláře JZD. Obdélná patrová budova s mansardovou střechou a barokní fasádou má ve dvorním průčelí věž s cibulovitou bání.

Cena: 22 mil. Kč.

LUŠTĚNICE (STŘEDOČESKÝ KRAJ)

Pozdně barokní zámek ve východní části vsi při hlavní silnici. Postaven v 18. stol. na místě tvrze při kostele. Trojkřídlý patrový objekt na půdorysu písmene U sloužil za minulého režimu jako MNV, pošta a zdravotní středisko.

Cena: 15 mil. Kč.

JAROSLAVICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na návrší nad městečkem postaven v 16. století na místě hradu. Čtyřkřídlá patrová budova kolem obdélníkového nádvoří s hranolovou věží v průčelí. Sloužil jako depozitář státní vědecké knihovny v Brně. V roce 2003 se zde točil seriál Černí baroni.

Cena: 15 mil. Kč.

RUDOLEC (KRAJ VYSOČINA)

Zámek v areálu hospodářského dvora uprostřed vsi. Vznikl v 16. století přestavbou starší tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova shranolovou věží ve východním průčelí. Po roce 1945 sklad léčiv a školicí středisko. V 90. letech přebudován na ozdravovnu. Projekt Zámek zdraví se však kvůli úmrtí majitele neuskutečnil.

Cena: 70 mil. Kč.

 

ZVÍKOVEC (PLZEŇSKÝ KRAJ)

Zámek klasicistního rázu uprostřed obce. V 18. stol. postaven na místě tvrze a později upravován. Dvoupatrová dvoukřídlá budova má nad vchodem balkon a trojúhelníkový štít. Sloužila jako ústav sociální péče pro mládež.

Cena: 19 mil. Kč.

**ŽDÁNICE (JIHOMORAVSKÝ KRAJ)

Rozsáhlý zámek na západním okraji městečka postavený v 16. stol. na místě tvrze. Patrová čtyřkřídlá budova s dvoupatrovými věžemi v nárožích má nad vstupním portálem barokní štít. V minulosti sloužil jako učiliště a muzeum.

Cena: 11 mil. Kč.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít