Hazard mi poničil život i podnikání

19. března 2007, 00:00 - TOMÁŠ STINGL
19. března 2007, 00:00

ROBER THANUŠ: Asi byste dlouho hledali horlivějšího odpůrce hracích automatů než je Robert Hanuš. Bývalý soukromník, jemuž kdysi gamblerství rozdrtilo život i podnikání na prach. Jako pták fénix sice nakonec z toho prachu povstal, milionové ztráty i zničené vztahy už ale nezachránil.

ROBER THANUŠ: Asi byste dlouho hledali horlivějšího odpůrce hracích automatů než je Robert Hanuš. Bývalý soukromník, jemuž kdysi gamblerství rozdrtilo život i podnikání na prach. Jako pták fénix sice nakonec z toho prachu povstal, milionové ztráty i zničené vztahy už ale nezachránil.

NA ZAČÁTKU KASINO, NA KONCI PSYCHIATRIE Robert Hanuš měl v devadesátých letech koňský povoz, kterým vozil zahraniční turisty po Praze. Spokojené živobytí mu ale začal po čase narušovat hazard. Podnikatel se naučil chodit do kasin, prohrál postupně všechny své prostředky a nakonec se i zadlužil. Na tragédii bylo zaděláno. Hanuše se postupně zřekla rodina i přátelé, kvůli dluhům byl souzen za podvodné jednání a dostal podmínku. Se svou závislostí na hazardu skončil na psychiatrii. „Z toho, co v ústavu vidíte, je vám smutno. Kolik talentovaných lidí, kteří by jinak mohli podnikat, něco vyrábět a tvořit nejrůznější hodnoty, skončí na dně kvůli gamblerství,“ říká dnes Hanuš. On sám se ale nakonec dokázal ode dna odrazit. A docela originálním způsobem. Odešel do Českého ráje a před několika lety tam začal rozvážet na motorové tříkolce po vesnicích čerstvé pečivo. Protože kvůli podmínce nemohl podnikat na své jméno, domluvil se s tamějšími pekárnami a rozváží jejich zboží jako jakýsi externí spolupracovník. TREFA DO ČERNÉHO**

Protože si místní lidé upovídaného tříkolkáře oblíbili a do mnoha lokalit nikdo jiný potraviny nedovážel, měl jeho netradiční nápad úspěch. „Poptávka je velká. Na letošní zimu jsem si proto mohl pořídit něco většího, než je jen tříkolka. Automobil Mitsubishi, do kterého se vejde daleko víc zboží,“ pochvaluje si Hanuš.

Z vydělaných peněz chce Robert Hanuš postupně splácet milionové dluhy, které mu zůstaly z dob jeho hráčské závislosti. Jako polepšený hříšník patří nyní mezi nejzatvrzelejší kritiky hazardu. Když vidí statistiky miliardových výnosů z hracích automatů, zlobí ho to. „Stát by je měl zakázat. Jen ničí lidem životy. Každý neměl takové štěstí jako já, aby se dokázal vrátit k nějaké smysluplné práci,“ připomíná Hanuš.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít