Havel, Charles a Bakala

26. března 2010, 18:58 - István Lékó
26. března 2010, 18:58

Komentář

Ještěže exprezident Václav Havel kvůli údajné nemoci zrušil plánované setkání s britským korunním princem Charlesem a jeho chotí Camillou, vévodkyní z Cornwallu. Musel by totiž královskému páru vysvětlovat, proč předminulou sobotu předčasně opustil s manželkou Dagmar oficiální večeři na Pražském hradě.
Slavnostní večeře byla pro britský pár přichystaná na osmou hodinu. Zahrnovala tradiční české speciality. Před servírováním dezertu se však Havel s chotí nečekaně zvedli a před udivenými zraky ostatních hostů odešli pryč. Co mohlo být pro exprezidenta a jeho ženu tu noc důležitější než večeře s královským párem? Na to se při popíjení kávy ptal jeden druhého. Nikdo nic netušil, spekulovalo se o možné nevolnosti bývalého prezidenta.
Jenže záhada byla vyřešena hned následující den. Stačilo pouze otevřít nedělní bulvár a zpravodajské servery: Havel s manželkou spěchali na vyhlašování soutěže Česká Miss, jež se konala v tovární hale v pražském Karlíně. „V deset hodin večer na promenádu v plavkách dorazil i Václav Havel s manželkou Dagmar! Dali večeru přednost před večeří s princem Charlesem,“ napsal Blesk. Zakladatelka a šéfka České Miss Michaela Maláčová je manželkou Američana žijícího ve Švýcarsku Zdeňka Bakaly, který má s Václavem Havlem velice blízký vztah.
„Podle toho, co jsem vypozoroval z okolí, to u britského manželského páru vzbudilo pozdvižení obočí,“ řekl serveru iDnes Petr Hájek, vicekancléř prezidenta Václava Klause. Havlova tajemnice Sabina Tančevová ale trvá na tom, že k žádnému faux pas nedošlo. „Václav Havel se svojí manželkou se zvedli pár minut před koncem večeře, protože už před několika měsíci přislíbili účast na České Miss, kterou i tak omezili,“ říká.
Charles s Camillou z Prahy neodjeli s nejlepšími vzpomínkami na setkání s bývalou českou hlavou státu. Touha zavděčit se bohatému finančníkovi byla zřejmě natolik silná, že se Havel s manželkou rozhodli nepočkat ani zhruba čtvrt hodiny do konce slavnostní večeře.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít