Golf, který může do terénu

05. února 2007, 00:00 - ERICH HANDL
05. února 2007, 00:00

Německý Volkswagen začal lákat zájemce o dynamický vůz na novou verzi golfu. Jmenuje se CrossGolf a bude jej možné nechat přestavět na užitkovou verzi N1.

**Německý Volkswagen začal lákat zájemce o dynamický vůz na novou verzi golfu. Jmenuje se CrossGolf a bude jej možné nechat přestavět na užitkovou verzi N1.

VOLKSWAGEN CROSSGOLF

Firma Volkswagen nedávno předvedla svůj CrossGolf ve švýcarském Curychu. se auto liší od normálního golfu? Je vyšší a má kombinovat vlastnosti sportovně-užitkového vozu s prostorným MPV. U českých prodejců značky se vůz objevil na konci ledna a jeho cena začíná na 642 900 korunách. Zklamáním ale může být pro některé zájemce skutečnost, že auto se vyrábí jen s pohonem předních kol, na „čtyřkolku“ můžou zapomenout.

Interiér auta je odvozený od Golfu Plus a chlubí se variabilitou, která umožňuje do auta naložit jízdní kola, surf nebo jiný náklad. Nabízí praktické detaily jako zadní sklopná, podélně posuvná sedadla či sklápěcí stolky na opěradlech předních sedadel. A také odkládací schránky umístěné pod sedadly, zvýšenou polohu sedadel a pětidvéřové provedení, včetně rozměrných zadních výklopných dveří.

Zvenku kromě speciálního stříbrného laku zaujmou speciální boční ochranné panely, vícedílné nárazníky, o 20 milimetrů větší světlost vozu korespondující se sedmnáctipalcovými koly. Ve výbavě je ABS a za příplatek i stabilizační systém ESP, který je podobně jako u všech golfů vybaven systémem eliminace nedotáčivosti a ochranou proti rozkývání přívěsu spolu s brzdovým asistentem. V sériové výbavě nechybí ani šest airbagů, klimatizace a rádio s CD přehrávačem.

CrossGolf je dodáván se dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory. Startovní cena je za verzi s motorem 1,6 litru o výkonu 75 kilowattů.

Mohlo by vás zajímat

  • Štěpán Svačina: Paušální úhrady jsou zhoubou českého…

  • Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

Hry pro příležitostné hráče