Golf, který může do terénu

05. února 2007, 00:00 - ERICH HANDL
05. února 2007, 00:00

Německý Volkswagen začal lákat zájemce o dynamický vůz na novou verzi golfu. Jmenuje se CrossGolf a bude jej možné nechat přestavět na užitkovou verzi N1.

**Německý Volkswagen začal lákat zájemce o dynamický vůz na novou verzi golfu. Jmenuje se CrossGolf a bude jej možné nechat přestavět na užitkovou verzi N1.

VOLKSWAGEN CROSSGOLF

Firma Volkswagen nedávno předvedla svůj CrossGolf ve švýcarském Curychu. se auto liší od normálního golfu? Je vyšší a má kombinovat vlastnosti sportovně-užitkového vozu s prostorným MPV. U českých prodejců značky se vůz objevil na konci ledna a jeho cena začíná na 642 900 korunách. Zklamáním ale může být pro některé zájemce skutečnost, že auto se vyrábí jen s pohonem předních kol, na „čtyřkolku“ můžou zapomenout.

Interiér auta je odvozený od Golfu Plus a chlubí se variabilitou, která umožňuje do auta naložit jízdní kola, surf nebo jiný náklad. Nabízí praktické detaily jako zadní sklopná, podélně posuvná sedadla či sklápěcí stolky na opěradlech předních sedadel. A také odkládací schránky umístěné pod sedadly, zvýšenou polohu sedadel a pětidvéřové provedení, včetně rozměrných zadních výklopných dveří.

Zvenku kromě speciálního stříbrného laku zaujmou speciální boční ochranné panely, vícedílné nárazníky, o 20 milimetrů větší světlost vozu korespondující se sedmnáctipalcovými koly. Ve výbavě je ABS a za příplatek i stabilizační systém ESP, který je podobně jako u všech golfů vybaven systémem eliminace nedotáčivosti a ochranou proti rozkývání přívěsu spolu s brzdovým asistentem. V sériové výbavě nechybí ani šest airbagů, klimatizace a rádio s CD přehrávačem.

CrossGolf je dodáván se dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory. Startovní cena je za verzi s motorem 1,6 litru o výkonu 75 kilowattů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít