GO a REGIONTOUR znovu rekordní

27. ledna 2003, 00:00 - admin
27. ledna 2003, 00:00

tisková zpráva Po roce se veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR opět představily v tom nejlepším světle a odměnou jim bylo několik "rekordů". Nejprve se zvětšila čistá výstavní plocha o cca 6 % na celkových 9227 m 2. Zúčastnily se všechny kraje České republiky a mezi vystavovateli na veletrhu GO nechyběla ani jedna z velkých cestovních kanceláří.

tisková zpráva

Po roce se veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR opět představily v tom nejlepším světle a odměnou jim bylo několik „rekordů“. Nejprve se zvětšila čistá výstavní plocha o cca 6 % na celkových 9227 m

2. Zúčastnily se všechny kraje České republiky a mezi vystavovateli na veletrhu GO nechyběla ani jedna z velkých cestovních kanceláří. Po letech se do Brna vrátil třeba Globtour. Celkově se veletrhu zúčastnilo 1075 vystavovatelů. Vzrostl zájem zahraničí, odkud přijela pětina všech vystavovatelů a také téměř 900 odborných návštěvníků. Už první dva dny určené odborníkům naznačily, že i návštěvnost bude vysoká. Nakonec se přiblížila hranici 35 000 návštěvníků, což je nejvyšší počet návštěvníků za dobu existence obou veletrhů. Více než 60 % návštěvníků navíc očekává, že význam obou veletrhů dále poroste, a stejně pozitivně veletrhy vnímají i vystavovatelé - téměř 90 % z nich se hodlá účastnit také příštího ročníku. Veletrh GO byl ve znamení rozšíření účasti zahraničních centrál cestovního ruchu, poprvé se představily například centrály z Maroka, Rumunska nebo Švýcarska. Premiéru měla také expozice italského regionu Friulia-Venezia Giulia.

Mezi návštěvníky se významně zvýšil počet zahraničních touroperátorů. Zásluhou akce Meeting Point, která zprostředkovala jednání s českými subjekty incomingové turistiky, do Brna přijelo na sto touroperátorů z celé Evropy. Během dvoudenního pobytu si v doprovodu tlumočníků a průvodců prohlédli expozice veletrhu i některé konkrétní turistické cíle. Mnozí z nich si z Brna odvážejí nejen informace a kontakty, ale také konkrétní návrhy na zájezdy do ČR.

Vysokou prestiž obou veletrhů potvrdila přítomnost řady V.I.P. hostů. Význam brněnské prezentace ocenil ministr pro místní rozvoj ČR Pavel Němec a stejně pochvalně se o veletrhu vyjádřil také nový ředitel České centrály cestovního ruchu David Gladiš, který se v průběhu svého třídenního pobytu v Brně zúčastnil řady jednání i odborných setkání.

Přibylo doprovodných akcí pro odborníky i laiky. K nejdůležitějším událostem patřila konference Aktuální otázky rozvoje cestovního ruchu pořádaná Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, semináře věnované problematice muzeí a galerií či několik seminářů o turistice a cykloturistice. Objevila se i nová témata pro rozvoj cestovního ruchu v regionech - např. vinařská nebo venkovská turistika. Za účasti jedenácti krajských hejtmanů se na veletrhu REGIONTOUR poprvé uskutečnil Hejtmanský den. Milovníci dobrodružství a exotických zemí si přišli na své na tradičním festivalu filmů, fotografií a knih o cestování GO KAMERA 2003. Zúčastnilo se ho více než tři tisíce návštěvníků z celé republiky i Slovenska. Hlavním tématem festivalu byla Antarktida a polární oblasti. Atraktivní program nabídla také výstava foto a video techniky EXPOCAMERA a premiérová expozice Brněnské hotely.

Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR se koná v termínu 8.-11. ledna 2004.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace.…
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
Technologie
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperského. Většinu obvinění smetl ze stolu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít