GO a REGIONTOUR znovu rekordní

27. ledna 2003, 00:00 - admin
27. ledna 2003, 00:00

tisková zpráva Po roce se veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR opět představily v tom nejlepším světle a odměnou jim bylo několik "rekordů". Nejprve se zvětšila čistá výstavní plocha o cca 6 % na celkových 9227 m 2. Zúčastnily se všechny kraje České republiky a mezi vystavovateli na veletrhu GO nechyběla ani jedna z velkých cestovních kanceláří.

tisková zpráva

Po roce se veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR opět představily v tom nejlepším světle a odměnou jim bylo několik „rekordů“. Nejprve se zvětšila čistá výstavní plocha o cca 6 % na celkových 9227 m

2. Zúčastnily se všechny kraje České republiky a mezi vystavovateli na veletrhu GO nechyběla ani jedna z velkých cestovních kanceláří. Po letech se do Brna vrátil třeba Globtour. Celkově se veletrhu zúčastnilo 1075 vystavovatelů. Vzrostl zájem zahraničí, odkud přijela pětina všech vystavovatelů a také téměř 900 odborných návštěvníků. Už první dva dny určené odborníkům naznačily, že i návštěvnost bude vysoká. Nakonec se přiblížila hranici 35 000 návštěvníků, což je nejvyšší počet návštěvníků za dobu existence obou veletrhů. Více než 60 % návštěvníků navíc očekává, že význam obou veletrhů dále poroste, a stejně pozitivně veletrhy vnímají i vystavovatelé - téměř 90 % z nich se hodlá účastnit také příštího ročníku. Veletrh GO byl ve znamení rozšíření účasti zahraničních centrál cestovního ruchu, poprvé se představily například centrály z Maroka, Rumunska nebo Švýcarska. Premiéru měla také expozice italského regionu Friulia-Venezia Giulia.

Mezi návštěvníky se významně zvýšil počet zahraničních touroperátorů. Zásluhou akce Meeting Point, která zprostředkovala jednání s českými subjekty incomingové turistiky, do Brna přijelo na sto touroperátorů z celé Evropy. Během dvoudenního pobytu si v doprovodu tlumočníků a průvodců prohlédli expozice veletrhu i některé konkrétní turistické cíle. Mnozí z nich si z Brna odvážejí nejen informace a kontakty, ale také konkrétní návrhy na zájezdy do ČR.

Vysokou prestiž obou veletrhů potvrdila přítomnost řady V.I.P. hostů. Význam brněnské prezentace ocenil ministr pro místní rozvoj ČR Pavel Němec a stejně pochvalně se o veletrhu vyjádřil také nový ředitel České centrály cestovního ruchu David Gladiš, který se v průběhu svého třídenního pobytu v Brně zúčastnil řady jednání i odborných setkání.

Přibylo doprovodných akcí pro odborníky i laiky. K nejdůležitějším událostem patřila konference Aktuální otázky rozvoje cestovního ruchu pořádaná Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, semináře věnované problematice muzeí a galerií či několik seminářů o turistice a cykloturistice. Objevila se i nová témata pro rozvoj cestovního ruchu v regionech - např. vinařská nebo venkovská turistika. Za účasti jedenácti krajských hejtmanů se na veletrhu REGIONTOUR poprvé uskutečnil Hejtmanský den. Milovníci dobrodružství a exotických zemí si přišli na své na tradičním festivalu filmů, fotografií a knih o cestování GO KAMERA 2003. Zúčastnilo se ho více než tři tisíce návštěvníků z celé republiky i Slovenska. Hlavním tématem festivalu byla Antarktida a polární oblasti. Atraktivní program nabídla také výstava foto a video techniky EXPOCAMERA a premiérová expozice Brněnské hotely.

Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR se koná v termínu 8.-11. ledna 2004.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít