Generali převzala pojišťovnu Zürich

20. ledna 2003, 00:00 - Dana Rybáková rybakova@profit.cz
20. ledna 2003, 00:00

Pojišťovna se snaží posílit svou pozici ve středoevropském regionu Největší tuzemskou pojišťovací fúzí od sjednocení Kooperativy je letošní převzetí pojišťovny Zürich společností Generali. Vznikla tak "čtyřka" na trhu neživotního pojištění. Pojišťovna Generali převzala k prvnímu lednu letošního roku pojišťovnu Zürich.

Pojišťovna se snaží posílit svou pozici ve středoevropském regionu

Největší tuzemskou pojišťovací fúzí od sjednocení Kooperativy je letošní převzetí pojišťovny Zürich společností Generali. Vznikla tak „čtyřka“ na trhu neživotního pojištění.

Pojišťovna Generali převzala k prvnímu lednu letošního roku pojišťovnu Zürich. Jedná se o největší fúzi na tuzemském pojistném trhu od převzetí Moravskoslezské kooperativy Českou kooperativou v roce 1999. Generali se dosud orientovala na tak zvaná malá rizika a na českém pojistném trhu neživotního pojištění zaujímala šesté místo (3,5 procenta trhu). Pojišťovna Zürich má naopak zaměření na průmyslové pojistky. Na tuzemském trhu neživotního pojištění jí patřilo osmé místo (s 2,5procentním podílem). Fúzí obou institucí vznikla čtvrtá nejvýznamnější pojišťovna na trhu neživotního pojištění s podílem ve výši šest procent. Klienti změnu nepocítí. Pokud jde o trh životního i neživotního pojištění, Generali patří sedmá příčka s tříprocentním podílem a pojišťovně Zürich jedenáctá (1,6 procenta trhu). Převzetím se sice Generali na vyšší pozici neposune, ale podle slov předsedy představenstva společnosti Jaroslava Mlynáře se sníží náskok větších pojišťoven. Převod pojistného kmene pojišťovny Zürich skončí v lednu. Tento fakt nemá vliv na obsah a rozsah stávajícího pojištění klientů ani na sjednané pojistné podmínky, popřípadě výši a způsob placení pojistného. Generali rovněž přebírá pohledávky a závazky, které ze smlouvy vyplývají. Společnosti Generali Holding V ienna a Zürich Financial Services uzavřely dohodu týkající se jejich aktivit na trzích ve střední Evropě. Právě oblast střední a východní Evropy je podle Mlynáře pro Generali v současnosti klíčová, což potvrzuje ochota této společnosti v tomto regionu investovat. Na základě dohody převzala Generali celkem pět pojišťovacích společností Zürich Group v Polsku, České republice, Maďarsku a na Slovensku a jeden penzijní fond v Polsku. Generali již ve všech těchto zemích působí a převzetím společností Zürich podstatně posílí svou dosavadní pozici ve střední Evropě. V letošním roce se Generali podle Mlynáře soustředí na dokončení spojení obou pojišťoven. V elkou pozornost bude věnovat intenzifikaci obchodních kanálů, například dalšímu budování vlastní obchodní služby a rozšíření spolupráce s makléři hlavně v oblasti životního pojistění. Záměrem je také snížit náklady a zvýšit efektivitu. Objeví se rovněž nová generace produktů kapitálového životního pojištění. Změna se bude týkat technických úrokových sazeb v návaznosti na změny sazeb na trhu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít