Generali převzala pojišťovnu Zürich

20. ledna 2003, 00:00 - Dana Rybáková rybakova@profit.cz
20. ledna 2003, 00:00

Pojišťovna se snaží posílit svou pozici ve středoevropském regionu Největší tuzemskou pojišťovací fúzí od sjednocení Kooperativy je letošní převzetí pojišťovny Zürich společností Generali. Vznikla tak "čtyřka" na trhu neživotního pojištění. Pojišťovna Generali převzala k prvnímu lednu letošního roku pojišťovnu Zürich.

Pojišťovna se snaží posílit svou pozici ve středoevropském regionu

Největší tuzemskou pojišťovací fúzí od sjednocení Kooperativy je letošní převzetí pojišťovny Zürich společností Generali. Vznikla tak „čtyřka“ na trhu neživotního pojištění.

Pojišťovna Generali převzala k prvnímu lednu letošního roku pojišťovnu Zürich. Jedná se o největší fúzi na tuzemském pojistném trhu od převzetí Moravskoslezské kooperativy Českou kooperativou v roce 1999. Generali se dosud orientovala na tak zvaná malá rizika a na českém pojistném trhu neživotního pojištění zaujímala šesté místo (3,5 procenta trhu). Pojišťovna Zürich má naopak zaměření na průmyslové pojistky. Na tuzemském trhu neživotního pojištění jí patřilo osmé místo (s 2,5procentním podílem). Fúzí obou institucí vznikla čtvrtá nejvýznamnější pojišťovna na trhu neživotního pojištění s podílem ve výši šest procent. Klienti změnu nepocítí. Pokud jde o trh životního i neživotního pojištění, Generali patří sedmá příčka s tříprocentním podílem a pojišťovně Zürich jedenáctá (1,6 procenta trhu). Převzetím se sice Generali na vyšší pozici neposune, ale podle slov předsedy představenstva společnosti Jaroslava Mlynáře se sníží náskok větších pojišťoven. Převod pojistného kmene pojišťovny Zürich skončí v lednu. Tento fakt nemá vliv na obsah a rozsah stávajícího pojištění klientů ani na sjednané pojistné podmínky, popřípadě výši a způsob placení pojistného. Generali rovněž přebírá pohledávky a závazky, které ze smlouvy vyplývají. Společnosti Generali Holding V ienna a Zürich Financial Services uzavřely dohodu týkající se jejich aktivit na trzích ve střední Evropě. Právě oblast střední a východní Evropy je podle Mlynáře pro Generali v současnosti klíčová, což potvrzuje ochota této společnosti v tomto regionu investovat. Na základě dohody převzala Generali celkem pět pojišťovacích společností Zürich Group v Polsku, České republice, Maďarsku a na Slovensku a jeden penzijní fond v Polsku. Generali již ve všech těchto zemích působí a převzetím společností Zürich podstatně posílí svou dosavadní pozici ve střední Evropě. V letošním roce se Generali podle Mlynáře soustředí na dokončení spojení obou pojišťoven. V elkou pozornost bude věnovat intenzifikaci obchodních kanálů, například dalšímu budování vlastní obchodní služby a rozšíření spolupráce s makléři hlavně v oblasti životního pojistění. Záměrem je také snížit náklady a zvýšit efektivitu. Objeví se rovněž nová generace produktů kapitálového životního pojištění. Změna se bude týkat technických úrokových sazeb v návaznosti na změny sazeb na trhu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít