GE Money Bank nabízí výhodné konto začínajícím podnikatelkám

10. listopadu 2011, 16:13 - Profit, TZ
10. listopadu 2011, 16:13

GE Money Bank podporuje ženy v podnikání nabídkou výhodného účtu. Konto Genius Business Silver získají začínající podnikatelky po dobu jednoho roku bez poplatku a s možností úvěru až do výše 100 tisíc korun. Na českém trhu jedinečná nabídka navazuje na úspěšný projekt Život nápadům, který na podporu podnikatelek spustila GE Money Bank již před rokem.

Foto: Profimedia.cz

„Nabídka zvýhodněného účtu pro začínající podnikatelky je potvrzením zájmu GE Money Bank o podporu podnikání žen v České republice. Nastavení konta vychází z ohlasů žen, které se účastní projektu Život nápadům,“ říká Milada Franek, manažerka projektu Život nápadům. „Podmínkou k  získání konta je živnostenský list mladší než dva roky. Hlavními výhodami účtu je jeho vedení v prvním roce bez poplatků, v dalších letech za 189 korun měsíčně. Začínající podnikatelky tedy ušetří 2 268 korun. Stejně zajímavá je možnost kontokorentního úvěru k účtu ve výši až 100 tisíc korun,“ dodává Milada Franek.

Podle výsledků ankety, kterou v září zorganizovala GE Money Bank na serveru Žena.cz, nepotřebují ženy do začátku podnikání obvykle vysoké sumy. Třetině z nich by totiž stačila částka do 100 tisíc korun. S kontem Genius Business Silver nabízí banka začínajícím podnikatelkám kontokorent ve výši 10 tisíc korun. Pokud provozují živnost déle než tři měsíce, může tato finanční rezerva dosahovat až 100 tisíc korun, a to bez dalších poplatků. V takovém případě vyžaduje GE Money Bank živnostenský list, občanský průkaz, tři výpisy z účtu a potvrzení o bezdlužnosti. Pro prvních 100 účtů založených začínajícími podnikatelkami připravila GE Money Bank navíc netbooky zdarma. Zájem podnikatelek o konto dosvědčuje to, že všechny netbooky byly „rozebrány“ během prvního týdne prodeje produktu. Ten začal 26. října.

Ženy chtějí speciální bankovní produkty

Potvrdila to nadpoloviční většina (55 %) účastnic ankety. Účet pro začínající podnikatelky od GE Money Bank obsahuje vše, co ženy od podnikatelského konta očekávají. Kromě vedení účtu na rok bez poplatků a možnosti úvěru zahrnuje například debetní platební kartu MasterCard Business, jednu službu přímého bankovnictví dle svého výběru (Internet Banka, Mobil Banka či Telefon Banka), ale také neomezený počet vkladů hotovosti na účet. Nechybí neomezený počet výběrů z bankomatů GE Money Bank, 20 tuzemských plateb bez poplatku, 5 SMS v rámci služby SMS Servis, možnost změny PIN na bankomatu GE Money Bank, stejně jako elektronické výpisy a měsíční výpisy poštou.

Projekt Život nápadům slaví rok fungování

GE Money Bank projekt spustila v říjnu 2010. Ženám, které se rozhodly podnikat, poskytuje inspiraci, rady i prostor pro sdílení zkušeností a přispívá tak k rozvoji podnikání žen. Na stránkách www.zivotnapadum.cz se mohou ženy inspirovat již 30 příběhy úspěšných podnikatelek, ambasadorek projektu. Na webu najdou dále řadu článků a materiálů ke stažení. Uživatelky zde také mohou sdílet své zkušenosti v diskuzních fórech. Za první rok projektu má web přes 800 registrovaných uživatelek, které spolu aktivně komunikují, a 37 000 unikátních návštěvníků. V rámci projektu Život nápadům jsou organizovány i vzdělávací akce, tou největší byla srpnová intenzivní Víkendová akademie Začínáme podnikat krok za krokem, v níž se 39 žen učilo základům finančního řízení, cenotvorbě produktu, marketingu a práci s lidskými zdroji.

Podpora žen patří k dlouhodobým celosvětovým projektům GE Capital – mateřské společnosti GE Money Bank. Do projektu Banking on Women, který podporu žen zastřešuje, se po celém světě zapojilo již 32 tisíc žen. V České republice bude projekt Život nápadům i nadále přinášet užitečné informace začínajícím podnikatelkám, bude jim představovat další podnikatelské vzory a ženy se mohou těšit také na pokračování Akademie Života nápadům. Pro její absolventky přibude možnost individuálních konzultací s lektory. Chystá se také spolupráce s odbornými garanty na speciálních tématech.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít