Galeria Harfa otevřela, nabídne sto šedesát obchodů

12. listopadu 2010, 19:49 - Dalibor Dostál
12. listopadu 2010, 19:49

Hned v sousedství sportovní haly O2 Arena otevřelo své brány obří nákupní centrum Galerie Harfa.

Foto: Galerie Harfa

To je jediným obchodním centrem, které se letos otevírá v hlavním městě. Na ploše 49 000 metrů čtverečních je tam umístěno 160 obchodů se značkovou módou, sportovním oblečením a vybavením, obuví, potřebami pro domácnost a dalším sortimentem. Některé obchody v Galerii Harfa poprvé vstupují na český trh - například síť fitness a wellness center Pure Health & Fitness, čokoládové výrobky Cacao Sampaka, oblečení pro děti LegoWear, móda a potřeby pro nastávající maminky a novorozence Prénatal. Další se poprvé objeví v Praze – třeba módní řetězec KappAhl, nebo móda větších velikostí Ulla Popken. Kromě nákupů nabízí také služby, od banky po kadeřnictví.

V přízemí Galerie Harfa se nachází již 33. hypermarket Interspar v České republice. „První hypermarket Interrspar byl otevřen v dubnu 1997 v Českých Budějovicích a postupně jsme expandovali do dalších měst,“ říká Martin Ditmar, jednatel společnosti Spar ČOS. „Interspar v Galerii Harfa je naším pátým hypermarketem v Praze,“ dodal. Interpsar přitom v prodejně používá řadu „zelených“ řešení. Například Například v zázemí prodejny jsou použita v mrazících a chladících místnostech LED svítidla, která mají o 62 procent nižší spotřebu elektrické energie než předchozí zářivková svítidla.

Přestože mnoha obchodním centrům v Praze se příliš nedaří, Galerie Harfa sází kromě blízkosti arény také na dobrou dopravní dostupnost. Nachází se u stanice metra Českomoravská, v blízkosti zastávek tramvají, autobusů MHD i vlakového nádraží Praha - Libeň.

Od jiných nákupních center se chce Galerie Harfa odlišit především sázkou na zábavu. Ta se bude odehrávat zejména na střeše obchodního centra, kde je umístěno kluziště, audiovizuální a vodní atrakce a od jara také Dinopark. „Obchodní centrum mu dnes musí nabídnout něco navíc a přesně tímto směrem se ubírá Galerie Harfa,“ uvedl Tamir Winterstein, generální ředitel developerské skupiny Lighthouse Group. Po celý rok se na zatravněné střeše budou konat také farmářské trhy. „Uvědomujeme si, že atmosféra pravých farmářských trhů pod širým nebem se těžko vytváří v pasážích obchodních center. Proto jsme se se zástupci Galerie Harfa domluvili, že společně připravíme pro návštěvníky co možná nejautentičtější prostředí. K tomu jsme využili zatravněnou plochu střechy, kde bude umístěna většina stánků,“ říká Pavel Šťastný, zástupce občanského sdružení Farmářské trhy. Trhy se budou konat každou středu a sobotu od 9 do 21 hodin.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Auta
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková…
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Technologie
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít