Galeria Harfa otevřela, nabídne sto šedesát obchodů

12. listopadu 2010, 19:49 - Dalibor Dostál
12. listopadu 2010, 19:49

Hned v sousedství sportovní haly O2 Arena otevřelo své brány obří nákupní centrum Galerie Harfa.

Foto: Galerie Harfa

To je jediným obchodním centrem, které se letos otevírá v hlavním městě. Na ploše 49 000 metrů čtverečních je tam umístěno 160 obchodů se značkovou módou, sportovním oblečením a vybavením, obuví, potřebami pro domácnost a dalším sortimentem. Některé obchody v Galerii Harfa poprvé vstupují na český trh - například síť fitness a wellness center Pure Health & Fitness, čokoládové výrobky Cacao Sampaka, oblečení pro děti LegoWear, móda a potřeby pro nastávající maminky a novorozence Prénatal. Další se poprvé objeví v Praze – třeba módní řetězec KappAhl, nebo móda větších velikostí Ulla Popken. Kromě nákupů nabízí také služby, od banky po kadeřnictví.

V přízemí Galerie Harfa se nachází již 33. hypermarket Interspar v České republice. „První hypermarket Interrspar byl otevřen v dubnu 1997 v Českých Budějovicích a postupně jsme expandovali do dalších měst,“ říká Martin Ditmar, jednatel společnosti Spar ČOS. „Interspar v Galerii Harfa je naším pátým hypermarketem v Praze,“ dodal. Interpsar přitom v prodejně používá řadu „zelených“ řešení. Například Například v zázemí prodejny jsou použita v mrazících a chladících místnostech LED svítidla, která mají o 62 procent nižší spotřebu elektrické energie než předchozí zářivková svítidla.

Přestože mnoha obchodním centrům v Praze se příliš nedaří, Galerie Harfa sází kromě blízkosti arény také na dobrou dopravní dostupnost. Nachází se u stanice metra Českomoravská, v blízkosti zastávek tramvají, autobusů MHD i vlakového nádraží Praha - Libeň.

Od jiných nákupních center se chce Galerie Harfa odlišit především sázkou na zábavu. Ta se bude odehrávat zejména na střeše obchodního centra, kde je umístěno kluziště, audiovizuální a vodní atrakce a od jara také Dinopark. „Obchodní centrum mu dnes musí nabídnout něco navíc a přesně tímto směrem se ubírá Galerie Harfa,“ uvedl Tamir Winterstein, generální ředitel developerské skupiny Lighthouse Group. Po celý rok se na zatravněné střeše budou konat také farmářské trhy. „Uvědomujeme si, že atmosféra pravých farmářských trhů pod širým nebem se těžko vytváří v pasážích obchodních center. Proto jsme se se zástupci Galerie Harfa domluvili, že společně připravíme pro návštěvníky co možná nejautentičtější prostředí. K tomu jsme využili zatravněnou plochu střechy, kde bude umístěna většina stánků,“ říká Pavel Šťastný, zástupce občanského sdružení Farmářské trhy. Trhy se budou konat každou středu a sobotu od 9 do 21 hodin.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít