Gabriel Berdár: Jak to bylo se střelbou

02. ledna 2006, 00:00 - Gabriel Berdár
02. ledna 2006, 00:00

Hlasy čtenářů Vážení, rád bych vyslovil uznání vašemu článku o superhrubé mzdě v Profitu č. 48/2005, rovněž váš návrh na zveřejňování těchto údajů na výplatních páskách zaměstnanců plně schvaluji. Daňové zatížení, zejména to skryté, je neúměrné v porovnání s tím, co občan jako plátce vysokých daní dostává jako protiplnění od státu.

**Hlasy čtenářů

Vážení, rád bych vyslovil uznání vašemu článku o superhrubé mzdě v Profitu č. 48/2005, rovněž váš návrh na zveřejňování těchto údajů na výplatních páskách zaměstnanců plně schvaluji. Daňové zatížení, zejména to skryté, je neúměrné v porovnání s tím, co občan jako plátce vysokých daní dostává jako protiplnění od státu. Dovolte mi však, abych vás upozornil na některé nepřesnosti, které se objevily v textech, doprovázejících rozhovor se mnou v Profitu č. 51-52/2005 s titulkem „Dělám to, co kdysi v Telecomu“. Především je zcela nepřesné tvrzení, ze jsem byl účastníkem přestřelky s bandity. Zároveň tvrzení, že mi opakovaně hrozí, že stanu před soudem a že jsem střílel po autě, které mne míjelo cestou z domu, jsou velmi zavádějící, nepřesná a navíc výrazně poškozují moje základní práva zaručená Ústavou ČR, Listinou práv a svobod, občanským zákoníkem a trestním zákonem. Uvedené informace se do vašeho článku dostaly patrně pod vlivem lživých tvrzení uvedených v jiných médiích, které již řeším dostupnými právními kroky. Předpokládám, že cílem vašeho článku nebylo poškodit mě na mých výše uvedených právech. Prosím tedy o zjednání nápravy. Faktický stav věci je:

  • 6. května 2005 jsem byl napaden ozbrojenými útočníky zvlášť zákeřným způsobem, kdy mi šlo o život. Útoku na svůj život a zdraví jsem se za cenu různých zranění ubránil.
  • Po naprosto nedostatečném a zdlouhavém zásahu policie mne vezla přítelkyně do nemocnice, na úzké polní silnici jsme potkali auto se dvěmi osobami, které vypadalo jako auto pronásledující moji přítelkyni několik dní předtím k domu. Uvedené auto nám bránilo v dalším průjezdu do nemocnice.
  • Vystoupil jsem z auta, abych dal čas přítelkyni k přivolání policie a aby mohla ujet autem, ve kterém seděla.
  • Poté co se auto blokující naši další cestu do nemocnice rozjelo proti mně, jsem použil svoji legálně drženou zbraň, po celou dobu jsem střílel do země a do vzduchu.
  • Poté co podezřelé osoby ujely z místa činu a následně havarovaly, jsem je zadržel a neprodleně předal policii.
  • Jak policie, tak i státní zástupce konstatovali, že jsem pokaždé postupoval v mezích zákona a nespáchal jsem ani trestny cin, ani přestupek. Z vyjádření nejvyšší státní zástupkyně Vesecké není vůbec zřejmé, jaké nedostatky ze strany policie při vyšetřování identifikovala - můj právní zástupce a já jsme jich identifikovali několik a také jsme podali příslušné stížnosti na postup vyšetřování. Navíc je paní Vesecká zřejmě pod mediálnim tlakem - z jejího proslovu nelze dovozovat, že došetření, o které požádala polici a příslušné státní zastupitelství, je k tíži kterékoliv ze stran. Tudíž informace o tom, že mi opětovně hrozí, že stanu před soudem, je nepravdivá a porušuje má základní práva, a to zejména právo na konstatování, že jsem naprosto bezúhonný člověk do doby, než mi soudem v řádném procesu pravomocně nebude prokázán opak.

Děkuji za uveřejnění této reakce. 

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít