Gabriel Berdár: Jak to bylo se střelbou

02. ledna 2006, 00:00 - Gabriel Berdár
02. ledna 2006, 00:00

Hlasy čtenářů Vážení, rád bych vyslovil uznání vašemu článku o superhrubé mzdě v Profitu č. 48/2005, rovněž váš návrh na zveřejňování těchto údajů na výplatních páskách zaměstnanců plně schvaluji. Daňové zatížení, zejména to skryté, je neúměrné v porovnání s tím, co občan jako plátce vysokých daní dostává jako protiplnění od státu.

**Hlasy čtenářů

Vážení, rád bych vyslovil uznání vašemu článku o superhrubé mzdě v Profitu č. 48/2005, rovněž váš návrh na zveřejňování těchto údajů na výplatních páskách zaměstnanců plně schvaluji. Daňové zatížení, zejména to skryté, je neúměrné v porovnání s tím, co občan jako plátce vysokých daní dostává jako protiplnění od státu. Dovolte mi však, abych vás upozornil na některé nepřesnosti, které se objevily v textech, doprovázejících rozhovor se mnou v Profitu č. 51-52/2005 s titulkem „Dělám to, co kdysi v Telecomu“. Především je zcela nepřesné tvrzení, ze jsem byl účastníkem přestřelky s bandity. Zároveň tvrzení, že mi opakovaně hrozí, že stanu před soudem a že jsem střílel po autě, které mne míjelo cestou z domu, jsou velmi zavádějící, nepřesná a navíc výrazně poškozují moje základní práva zaručená Ústavou ČR, Listinou práv a svobod, občanským zákoníkem a trestním zákonem. Uvedené informace se do vašeho článku dostaly patrně pod vlivem lživých tvrzení uvedených v jiných médiích, které již řeším dostupnými právními kroky. Předpokládám, že cílem vašeho článku nebylo poškodit mě na mých výše uvedených právech. Prosím tedy o zjednání nápravy. Faktický stav věci je:

 • 6. května 2005 jsem byl napaden ozbrojenými útočníky zvlášť zákeřným způsobem, kdy mi šlo o život. Útoku na svůj život a zdraví jsem se za cenu různých zranění ubránil.
 • Po naprosto nedostatečném a zdlouhavém zásahu policie mne vezla přítelkyně do nemocnice, na úzké polní silnici jsme potkali auto se dvěmi osobami, které vypadalo jako auto pronásledující moji přítelkyni několik dní předtím k domu. Uvedené auto nám bránilo v dalším průjezdu do nemocnice.
 • Vystoupil jsem z auta, abych dal čas přítelkyni k přivolání policie a aby mohla ujet autem, ve kterém seděla.
 • Poté co se auto blokující naši další cestu do nemocnice rozjelo proti mně, jsem použil svoji legálně drženou zbraň, po celou dobu jsem střílel do země a do vzduchu.
 • Poté co podezřelé osoby ujely z místa činu a následně havarovaly, jsem je zadržel a neprodleně předal policii.
 • Jak policie, tak i státní zástupce konstatovali, že jsem pokaždé postupoval v mezích zákona a nespáchal jsem ani trestny cin, ani přestupek. Z vyjádření nejvyšší státní zástupkyně Vesecké není vůbec zřejmé, jaké nedostatky ze strany policie při vyšetřování identifikovala - můj právní zástupce a já jsme jich identifikovali několik a také jsme podali příslušné stížnosti na postup vyšetřování. Navíc je paní Vesecká zřejmě pod mediálnim tlakem - z jejího proslovu nelze dovozovat, že došetření, o které požádala polici a příslušné státní zastupitelství, je k tíži kterékoliv ze stran. Tudíž informace o tom, že mi opětovně hrozí, že stanu před soudem, je nepravdivá a porušuje má základní práva, a to zejména právo na konstatování, že jsem naprosto bezúhonný člověk do doby, než mi soudem v řádném procesu pravomocně nebude prokázán opak.

Děkuji za uveřejnění této reakce. 

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
 • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

 • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

 • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

 • Firma s hypotékami za 22 miliard

 • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

 • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

 • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

 • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

 • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít