From Gaza to Gazprom

08. ledna 2009, 16:56 - (red)
08. ledna 2009, 16:56

Kapitola 159

Už jim to sladíme! * Zeman do Záhrobí * Obrana Evropské unie

Už jim to sladíme!

Hned první týden našeho předsednictví EU byli čeští úředníci v neustálém stresu.
Nejdříve řešili Gazu. Zde se ukázaly hluboké nedostatky v komunikaci mezi ministerstvem zahraničí a úřadem premiéra Mirka Topolánka. Misi EU na Blízkém východě, kterou vedl šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg, označil německý exministr zahraničí Joschka Fischer za chaotickou a ostudnou. Kníže je nahý.
Oproti tomu – zejména díky připravenosti vicepremiéra Alexandra Vondry – mnohem profesionálněji zvládáme extrémně komplikovaný a citlivý rusko-ukrajinský plynový konflikt.

Zeman do Záhrobí

Miloš Zeman by se měl odstěhovat do Záhrobí, odtamtud by se jeho hlášky vyjímaly případněji. Kdysi dávno jako premiér nakukal americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi, že se prý jakýsi egyptský atentátník sešel v Praze s iráckým zpravodajcem. A skoro z toho byla třetí světová válka. Bush byl rád, že má důvod vlítnout do Iráku, protože na něj měl žízeň už dlouho. Zemanovi ani Bushovi přitom radost nezkazilo poznání (došlo-li jim vůbec kdy), že se chovali jako loutky na drátku jistého Ahmada Šalabího, který se chtěl stát vládcem Iráku, a proto si na tu špinavou práci s odstraněním Husajnova režimu prostě narežíroval pár borců, „múdrych a sílnych jako byk“.
V deníku MF Dnes se před koncem roku Zeman dopustil dalšího zpravodajského zaperlení. Spojil nebezpečí, že se teroristé zmocní zbraní hromadného ničení, s případným stahováním českých jednotek z Afghánistánu.
Zeman zase jako první něco ví! Tentokrát o zbraních hromadného ničení v Afghánistánu! To se asi v Praze zase rozpovídal nějaký „agent“ a za karton cigaret přiznal, že v Afghánistánu jsou jaderné zbraně, protože je tam sám vezl – spolu s bráchou! Červenou rtuť, tipněme si, v bandě na mléko?
Kvůli naději na zachování světového míru expremiéra poprosíme, aby nevěřil všemu, co mu při objímání vrby povídají. Kdo ví, co tam kdo předtím zase nakecal! Možná se jen ty stromy trochu nakláněly určitým směrem – a je pravda, že z Vysočiny je Afghánistán i Pákistán úplně stejným směrem. Tedy, byly-li to stromy, kdo se podezřele nakláněl.

Obrana Evropské unie

Nejen Miloš Zeman, ale i britský poslanec Evropského parlamentu a spolupředseda skupiny Nezávislost/Demokracie Nigel Farage zaperlil. Obhajoval českého prezidenta Václava Klause a odsoudil chování některých europoslanců na Pražském hradě. Jeho řeč přinášíme v plném znění.
„Pane prezidente Sarkozy, vnesl jste energii a dynamičnost do své prezidentské funkce. Při každé příležitosti jste však jasně dával najevo, že chcete více pravomocí pro Evropskou unii a Lisabonskou smlouvu. Nyní, právě když se chystá ujmout předsednictví Česká republika, se zdá, že jsme spatřili pravou tvář této novodobé Evropské unie – s oním skandálním útokem na prezidenta Václava Klause.
Musím vám položit otázku: Jakou unii si vlastně přejete mít? Máme tady totiž co do činění s unií, která opovrhuje demokracií! Brian Crowley řekl prezidentovi Klausovi, že si Irové Lisabonskou smlouvu přejí! Je mi líto starouši, ale řekli ne. Akceptujte, prosím, tento výsledek.
V minulosti europoslanec Martin Schulz povstal a prohlašoval, že zvítězí-li při hlasování ne, povede to k fašismu, a že nesmíme ustupovat populismu. Máme tady tedy unii, která nesnáší demokracii! A jde o unii, která nesnese jakékoli odlišné názory. Vaše názory mě nezajímají, řekl Danny Cohn-Bendit prezidentovi Klausovi. A v minulosti Cohn-Bendit v této komoře prohlásil, že odpůrci smlouvy jsou duševně nemocní. To je velmi, velmi nebezpečný krok pro unii. Je to unie, která se chová jako násilník, tyran!
A když europoslanec Cohn-Bendit položil na stůl prezidenta Klause evropskou vlajku a řekl mu, ať ji vyvěsí na Hradě, to už by mohlo klidně jít o německého funkcionáře z doby před 70 lety či sovětského funkcionáře před dvaceti lety. Danny, libertarián Danny, je teď autoritářem Dannym. Člověkem, který se nyní stal vším tím, proti čemu před 40 lety protestoval. Toto je, pane prezidente Sarkozy, tvář Evropské unie. A navíc se toto všechno odehrávalo za podněcování od předsedy Evropského parlamentu Pötteringa, který v minulosti pokutoval členy této sněmovny za urážení hlav jiných států.
Pane Sarkozy, je toto unie, kterou chcete? Nebo se připojíte ke mně a odsoudíte ono absolutně skandální jednání s prezidentem Klausem v Praze?“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít