Francouzské město Cannes pořádá veletrh nemovitostí

17. února 2003, 00:00 - admin
17. února 2003, 00:00

Festivalový palác ve francouzském Cannes, proslulý zejména Mezinárodním filmovým festivalem, otevře 4. března již počtrnácté své brány pro odborníky z oblasti realit a nemovitostí. Do 7. března zde bude probíhat největší světový veletrh svého druhu na světě MIPIM 2003, jehož se tradičně účastní investoři, developeři, realitní makléři, zástupci světových bank, měst i celých regionů.

Na tomto veletrhu nemůže chybět ani Česká republika. Letos se zahraničním investorům představí s vlastními stánky hlavní město Praha a slezská metropole Ostrava, které se chtějí zahraničním investorům představit jako atraktivní lokality pro uskutečňování investičních záměrů. Obnovenou premiéru bude mít město Brno, jehož delegace se zde představí rovněž samostatným stánkem. Zástupci výše zmíněné trojice našich největších měst vystoupí také na konferenci České republiky, která se v rámci veletrhu uskuteční 6. března.

Stánek hlavního města Prahy

Praha bude mít svůj vlastní stánek o ploše více než 100 m2 již poosmé v řadě za sebou, a to v nejprestižnější části Festivalového paláce. V rámci oficiální prezentace se spolu s pražskou radnicí na veletrhu představí v rámci Sdružení Praha-MIPIM i pět firem, které prokazují kvalitu investičního prostředí nejen v Praze, ale i v celé České republice. Tuto pětici tvoří investorské či developerské společnosti BESTSPORT Joint Stock Company, IKANO Properties, PASSERINVEST Group, Skanska Property Czech Republic a Trade Centre Praha. Celkem návštěvníci uvidí na pražském stánku dvacet projektů realizovaných na území hlavního města. Za všechny jmenujme alespoň technologický park Běchovice, multifunkční projekt Obecní dvůr, administrativní komplex BB Centrum, kancelářskou budovu Vysočanská brána, multifunkční projekt Stará Celnice či v současnosti poněkud problematicky investičně zabezpečenou halu podniku Sazka Arena pro mistrovství světa v ledním hokeji 2004. Na organizaci prezentace města Prahy se významnou měrou podílí Hospodářská komora hlavního města. Dominantu pražského stánku bude stejně jako vloni tvořit obrovská letecká mapa hlavního města, kde je celá Praha vidět z ptačí perspektivy. V ní jsou zakresleny veškeré prezentované projekty.

Ostrava s ledovou plochou

Vedle Prahy se na MIPIM již pošesté chystá s vlastní expozicí na ploše 40 m2 severomoravská metropole Ostrava. Partnery při prezentaci města na veletrhu jsou společnosti Sey Development a ŽS Brno - divize Pozemní stavitelství Ostrava. Mezi nejvýznamnější projekty, které Ostrava zahraničním investorům představí, patří například projekt dostavby tzv. Karoliny - rozvojového území v centru města, projekt průmyslové zóny v Hrabové, vědecko-technologického parku Ostrava, vybudování průmyslové zóny v areálu letiště Ostrava-Mošnov, úprava budovy nádraží Ostrava-Svinov a přednádražního prostoru v souvislosti s modernizací 2. železničního koridoru či využití Slezskoostravského hradu jako nejstarší kulturně-historické památky města.

Brno nabídne sklenku vína

Také Brno nabídne investorům zajímavé projekty, z nichž nejvýznamnější je Brněnská průmyslová zóna - Černovická terasa. Jedná se o území typu „greenfield“, jež je vhodné především pro projekty zpracovatelského průmyslu. V současné době již na tomto území působí Flextronics International s továrnou na elektrotechnické výrobky či CTP Czech Republic, jež zde provozuje továrnu na výrobu plastických komponent. Dalším významným projektem, který se představí na stánku Brna, bude Jižní centrum Brno - ojedinělý evropský projekt nového centra města ve spojení s přestavbou železničního nádraží. Projekt je nyní v přípravné fázi, kdy se vedle přestavby železničního uzlu Brno připravuje také výstavba Galerie V aňkovka jako obchodně společenského centra. Na rozdíl od pražského a ostravského stánku, kde se návštěvníci budou moci občerstvit pivem, poteče na brněnském stánku víno. Brno totiž po konferenci České republiky uspořádá 6. března na stánku ochutnávku moravského vína.

Doprovodný program - konference ČR

Praha ve spolupráci s Brnem a Ostravou uspořádá v rámci veletrhu konferenci s názvem Česká republika na prahu Evropské unie: příležitost pro investice a development. V uplynulém ročníku se obdobně laděná konference setkala se značnou odezvou, když její účastníci zcela zaplnili jedno z auditorií Festivalového paláce. Letos se uskuteční ve čtvrtek 6. března ve 14 hodin. Hlavním tématem budou investiční podmínky, pobídky a potenciál České republiky a investiční příležitosti v konkrétních městech. Vstupní přehled o podmínkách a možnostech investování v České republice přednese zástupce agentury CzechInvest, součástí úvodního bloku bude také příspěvek k právní a daňové problematice v České republice.

Zájem o MIPIM každý rok překonává rekordy. V loňském roce se na 17 000 m2 výstavní plochy prezentoval rekordní počet asi patnácti tisíc účastníků zastupujících bezmála šest tisíc společností z více než šedesáti zemí. V letošním roce organizátoři očekávají až šestnáct tisíc návštěvníků. Nebudete mezi nimi i vy?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít