Francouzské město Cannes pořádá veletrh nemovitostí

17. února 2003, 00:00 - admin
17. února 2003, 00:00

Festivalový palác ve francouzském Cannes, proslulý zejména Mezinárodním filmovým festivalem, otevře 4. března již počtrnácté své brány pro odborníky z oblasti realit a nemovitostí. Do 7. března zde bude probíhat největší světový veletrh svého druhu na světě MIPIM 2003, jehož se tradičně účastní investoři, developeři, realitní makléři, zástupci světových bank, měst i celých regionů.

Na tomto veletrhu nemůže chybět ani Česká republika. Letos se zahraničním investorům představí s vlastními stánky hlavní město Praha a slezská metropole Ostrava, které se chtějí zahraničním investorům představit jako atraktivní lokality pro uskutečňování investičních záměrů. Obnovenou premiéru bude mít město Brno, jehož delegace se zde představí rovněž samostatným stánkem. Zástupci výše zmíněné trojice našich největších měst vystoupí také na konferenci České republiky, která se v rámci veletrhu uskuteční 6. března.

Stánek hlavního města Prahy

Praha bude mít svůj vlastní stánek o ploše více než 100 m2 již poosmé v řadě za sebou, a to v nejprestižnější části Festivalového paláce. V rámci oficiální prezentace se spolu s pražskou radnicí na veletrhu představí v rámci Sdružení Praha-MIPIM i pět firem, které prokazují kvalitu investičního prostředí nejen v Praze, ale i v celé České republice. Tuto pětici tvoří investorské či developerské společnosti BESTSPORT Joint Stock Company, IKANO Properties, PASSERINVEST Group, Skanska Property Czech Republic a Trade Centre Praha. Celkem návštěvníci uvidí na pražském stánku dvacet projektů realizovaných na území hlavního města. Za všechny jmenujme alespoň technologický park Běchovice, multifunkční projekt Obecní dvůr, administrativní komplex BB Centrum, kancelářskou budovu Vysočanská brána, multifunkční projekt Stará Celnice či v současnosti poněkud problematicky investičně zabezpečenou halu podniku Sazka Arena pro mistrovství světa v ledním hokeji 2004. Na organizaci prezentace města Prahy se významnou měrou podílí Hospodářská komora hlavního města. Dominantu pražského stánku bude stejně jako vloni tvořit obrovská letecká mapa hlavního města, kde je celá Praha vidět z ptačí perspektivy. V ní jsou zakresleny veškeré prezentované projekty.

Ostrava s ledovou plochou

Vedle Prahy se na MIPIM již pošesté chystá s vlastní expozicí na ploše 40 m2 severomoravská metropole Ostrava. Partnery při prezentaci města na veletrhu jsou společnosti Sey Development a ŽS Brno - divize Pozemní stavitelství Ostrava. Mezi nejvýznamnější projekty, které Ostrava zahraničním investorům představí, patří například projekt dostavby tzv. Karoliny - rozvojového území v centru města, projekt průmyslové zóny v Hrabové, vědecko-technologického parku Ostrava, vybudování průmyslové zóny v areálu letiště Ostrava-Mošnov, úprava budovy nádraží Ostrava-Svinov a přednádražního prostoru v souvislosti s modernizací 2. železničního koridoru či využití Slezskoostravského hradu jako nejstarší kulturně-historické památky města.

Brno nabídne sklenku vína

Také Brno nabídne investorům zajímavé projekty, z nichž nejvýznamnější je Brněnská průmyslová zóna - Černovická terasa. Jedná se o území typu „greenfield“, jež je vhodné především pro projekty zpracovatelského průmyslu. V současné době již na tomto území působí Flextronics International s továrnou na elektrotechnické výrobky či CTP Czech Republic, jež zde provozuje továrnu na výrobu plastických komponent. Dalším významným projektem, který se představí na stánku Brna, bude Jižní centrum Brno - ojedinělý evropský projekt nového centra města ve spojení s přestavbou železničního nádraží. Projekt je nyní v přípravné fázi, kdy se vedle přestavby železničního uzlu Brno připravuje také výstavba Galerie V aňkovka jako obchodně společenského centra. Na rozdíl od pražského a ostravského stánku, kde se návštěvníci budou moci občerstvit pivem, poteče na brněnském stánku víno. Brno totiž po konferenci České republiky uspořádá 6. března na stánku ochutnávku moravského vína.

Doprovodný program - konference ČR

Praha ve spolupráci s Brnem a Ostravou uspořádá v rámci veletrhu konferenci s názvem Česká republika na prahu Evropské unie: příležitost pro investice a development. V uplynulém ročníku se obdobně laděná konference setkala se značnou odezvou, když její účastníci zcela zaplnili jedno z auditorií Festivalového paláce. Letos se uskuteční ve čtvrtek 6. března ve 14 hodin. Hlavním tématem budou investiční podmínky, pobídky a potenciál České republiky a investiční příležitosti v konkrétních městech. Vstupní přehled o podmínkách a možnostech investování v České republice přednese zástupce agentury CzechInvest, součástí úvodního bloku bude také příspěvek k právní a daňové problematice v České republice.

Zájem o MIPIM každý rok překonává rekordy. V loňském roce se na 17 000 m2 výstavní plochy prezentoval rekordní počet asi patnácti tisíc účastníků zastupujících bezmála šest tisíc společností z více než šedesáti zemí. V letošním roce organizátoři očekávají až šestnáct tisíc návštěvníků. Nebudete mezi nimi i vy?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít