Ford Transit ECOnetic: pomalý, ale úsporný

25. května 2009, 00:00 - Erich Handl
25. května 2009, 00:00

Značka Ford chce posílit přítomnost v segmentu lehkých užitkových vozů a představila několik nových aut pro podnikání. Nejzajímavější z této nabídky je nový Transit ECOnetic.

Autor: Profit

Ford uvede v druhé polovině roku na trh novou dodávku ECOnetic. Cena zatím nebyla stanovena. Čím se odlišuje od běžného Transitu? Auto kombinuje klíčové komponenty a prvky modelové řady s cílem, aby výsledný vůz dosahoval co nejnižší spotřeby paliva a minimálních emisí CO2. Základ ekologicky šetrné verze tvoří dodávka Transit FT280 s pohonem předních kol, krátkým rozvorem a motorem 2,2 litru Duratorq TDCi o výkonu 85 kilowattů. Díky novému filtru pevných částic (cDPF), dodávanému na přání, plní vůz emisní normy Euro 5.

Při testovacích jízdách nás překvapila skutečnost, že auto nejelo rychleji než 110 kilometrů v hodině. Jak je to možné? V základní výbavě vozu se totiž objevil nový omezovač rychlosti. „Jsme si vědomi, že cílem většiny našich zákazníků je rozumná rychlost kombinující úsporu paliva a pohodlné cestování. Omezovač rychlosti v ECOnetic jim právě tohoto cíle pomáhá dosáhnout,” řekl nám mluvčí značky Martin Linhart s tím, že pro rozvážku zboží po městě je rychlost 110 kilometrů v hodině dostačující.

V novém Transitu jsou ještě další prvky napomáhající co největší úspoře paliva, minimalizaci opotřebení motoru a plynulé jízdě. Patří mezi ně například ukazatel včasného řazení. Kontrolka na přístrojové desce upozorňuje řidiče na optimální okamžik pro změnu rychlostního stupně. Upravena je také převodovka. Úsporný Transit využívá osvědčenou šestistupňovou manuální převodovku Durashift, která poskytuje širší spektrum převodů, což údajně pomáhá optimalizovat spotřebu paliva ve všech jízdních režimech. „Kratší“ zpřevodování prvního stupně zlepšuje dynamiku při rozjezdu, zatímco „delší“ zpřevodování nejvyššího stupně příznivě ovlivňuje spotřebu paliva při jízdě na dálnici díky sníženým otáčkám motoru. Při testovacích jízdách jsme tak s velkou dodávkou dosáhli průměrné spotřeby 7,2 litrů nafty na 100 kilometrů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít