Fond miliardáře Faita převzal firmu Payment4U

11. ledna, 11:38  -  Jiří Zatloukal
11. ledna, 11:38

Fond JET I nejbohatšího Brňana Igora Faita nedávno do portfolia přidal malou investici, která pracuje pro internetové obchody Mall.cz či CZC.

Od pražské firmy Payment4U, která vyrábí platební automaty a vyvíjí jejich software, si fond slibuje rychlý růst. „Fond JET I se stal s podílem 51 procent majoritním akcionářem ve firmě, jejíž základy se svým know-how položil pan Zdeněk Vacek, minoritní akcionář firmy,“ uvádí fond ve zprávě pro investory.

Zdeněk Vacek se dlouhodobě zabývá vývojem softwaru pro finanční sektor, posledních pět let se soustředil právě na software pro platební automaty. K dalšímu rozvoji firmy ale nutně potřeboval investora.

„Jet Investment díky založení společného podniku poprvé proniká do IT odvětví. Věřím, že společně dovedeme firmu k dynamickému rozvoji a kromě automatů rozšíříme výrobkové portfolio i na další produkty a nové typy softwaru,“ komentoval vznik společnosti Fait.

Platební automaty od firmy Payment4U používají ve svých výdejnách e-shopy jako Mall.cz, Parfums.cz, CZC či Kytary.cz: Je možné je ale najít i na čerpacích stanicích A+S či Chemis nebo také v hračkářství Hamleys. Přístroje jsou vyráběny na míru, disponují termotiskárnou a umožňují uhradit zboží jak v hotovosti, tak platební kartou nebo pomocí QR kódu. „Poptávka po platebních automatech je velmi silná a do budoucna poroste i v dalších odvětvích,“ doufá manažer projektu Jan Franěk.


Vlastník internetového obchodu Mall.cz investuje na Balkáně. Čtěte více:

Rockaway kupuje srovnávače cen v Maďarsku a na Balkáně


Tržby Payment4U se dosud pohybovaly v řádu milionů, výhled tržeb pro první rok spolupráce s JET I je asi 30 milionů korun. Společnost založená loni v červenci aktuálně zaměstnává osm lidí, ale v plánu je brzy posílit obchodní i vývojový tým na nejméně patnáct lidí s tím, že během příštího roku se bude firma dále významně rozšiřovat.

Do private equity fondu JET I společnosti Jet Investment Management zainvestovala v roce 2015 skoro stovka nových investorů z Česka a Slovenska celkem 3,3 miliardy korun.

Dále čtěte:

Rockaway sloučila obchody do Mall Group, cílí i na zahraničí

Česko je rájem e-shopů. Loni se v nich protočilo 80 miliard


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít