Flexibilní formy práce májí přímý vliv na produktivitu a vyšší obrat

13. února 2012, 16:48 - Profit, TZ
13. února 2012, 16:48

Podle nového průzkumu pořádaného společností Regus, která je globálním poskytovatelem pracovišť, 67 % českých firem prohlašuje, že se díky flexibilním pracovním postupům zvýšila jejich produktivita, a 63 % firem si myslí, že přímým důsledkem flexibilních forem práce je vyšší obrat.

Foto: Regus

Během průzkumu bylo dotázáno více než 16 000 vedoucích obchodních manažerů po celém světě. Jedná se pravděpodobně o první případ, kdy nezávislý průzkum prokázal vztah mezi flexibilními formami práce (z hlediska času a/nebo místa) a vyšší produktivitou/generováním obratu.

Respondenti také uvedli, že díky různým formám flexibilní práce mají více energie a lepší motivaci (uvedlo 56 % dotázaných), což může být jedním z důvodů, proč jsou produktivnější a generují vyšší obrat. Flexibilní práce zlepšuje pracovní morálku a zdraví pracovníků, proto má důležitou roli jako jeden z nástrojů pro udržení talentů a také představuje pro firmy výborný způsob, jak odměňovat stávající lidské zdroje a lákat nové.

Další zajímavé poznatky:

• 60 % respondentů uvedlo, že ve srovnání s dřívějškem nyní pracují více na cestách.

• 40 % respondentů tvrdí, že jejich zaměstnanci se cítí zdravěji díky možnostem flexibilní práce.

• 85 % respondentů očekává nárůst počtu lidí, kteří se v určitém okamžiku své kariéry rozhodnou pro práci na částečný úvazek.

• Celosvětově začaly flexibilní práci mnohem více využívat spíše malé firmy než velké. 80 % zaměstnanců malých firem uvádí, že ve srovnání s dřívějškem jejich společnost nyní pracuje pružněji, zatímco ve velkých firmách toto stanovisko zastává jen 68 % pracovníků.

Garry Gürtler, viceprezident pro střední a východní Evropu společnosti Regus poznamenal: „Díky pokrokům v technologiích a sítích stejně tak díky zaměstnancům, kteří chtějí dosáhnout lepší rovnováhy mezi pracovním a osobním životem, se flexibilní práce stala spíše normou než výjimkou. Tento průzkum potvrzuje, že flexibilní práce je pro firmy přínosem. Podle firem z celého světa mají flexibilní pracovní postupy přímý vliv na vyšší produktivitu a generování většího obratu.

Podnikatelé také ve srovnání s dřívějškem nyní pracují více na cestách, a proto je dostupnost pracovních center v každém městě stále atraktivnějším lákadlem – zvláště pro malé firmy, které se nemohou spolehnout na síť kanceláří mimo své hlavní sídlo.

K těmto výhodám navíc zaměstnanci uvádí, že se cítí zdravěji, mají více energie a lepší motivaci, což znamená, že jsou ve svém zaměstnání šťastnější, loajálnější a existuje mnohem menší pravděpodobnost jejich odchodu. Očekávání a požadavky pracovní síly se mění, práce na částečný úvazek je proto nyní mnohem běžnějším jevem nejen u lidí na volné noze, pracujících matek či pracovníků pokročilejšího věku, ale i u zaměstnanců tzv. generace Y, kteří dnes rovnou preferují práci u více zaměstnavatelů najednou,“ dodal Garry Gürtler.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít