Firmy v Technologickém inkubátoru VUT

26. září 2005, 00:00 - admin
26. září 2005, 00:00

AJOB - Firma provozuje informační a inzertní portál AJOB.cz, kde mohou zájemci najít informace o pracovních příležitostech a podmínkách v zahraničí, mimo jiné nabídku volných míst a brigád z Evropy i Česka.

AJOB  Firma provozuje informační a inzertní portál AJOB.cz, kde mohou zájemci najít informace o pracovních příležitostech a podmínkách v zahraničí, mimo jiné nabídku volných míst a brigád z Evropy i Česka.

ETRIUM CORPORATION  Společnost se zabývá především poskytováním Universálního informačního robota (UIR). Jedná se o počítačový systém, který plní funkci informačního robota-asistenta. Firmy jej mohou používat v oblasti informačních a komunikačních technologií.

GUAPE  Firma zabývající se vývojem, výrobou a prodejem teleskopických chůd s nastavitelnou výškou z hliníkové konstrukce. Využijí ji zejména malíři, elektrikáři či sádrokartonáři, možné je i využití na volný čas.

SCHMIED & PARTNERS 

Specializuje se na poradenství v oblasti podnikových financí, kapitálových trhů a analytických služeb. Projekt InvestRate, který tvoří samostatnou divizi společnosti, vyvíjí vlastní model hodnocení akcií, zaměřuje se na výzkum akciového trhu a publikuje nezávislé analýzy.

LAMBDA 

Zabývá se vývojem nových laboratorních přístrojů s použitím ve výzkumu s orientací hlavně na biotechnologie. LIMTEK Vyrábí laserový systém LOS určený pro vysoce přesná měření délek a geometrických veličin. Měření jsou vhodná zejména pro výrobce obráběcích strojů nebo metrologické laboratoře.

MEDUSE DESIGN 

Poskytuje služby od grafického a designérského návrhu přes realizaci prototypů až po samotnou sériovou výrobu produktů. Jako pilotní projekt firma zvolila kolekci sklářských výrobků, kde propojila tradiční řemesla se současnými technologickými postupy a materiály.

MELTIT 

Vyrábí velmi pevné čedičové vlákno, které má díky dokonalejšímu stupni tavení lepší kvalitu než skleněné vlákno. Jeho výroba má nižší energetickou spotřebu. Lze jej využít například na výrobu nehořlavých obleků hasičů.

MICROSET 

Vyvíjí a vyrábí bezdrátový systém spínání osvětlovacích těles NiSSOT. Společnost za tento výrobek obdržela Národní cenu za design a cenu Grand Prix na mezinárodních veletrzích Habitat. Využití výrobku je vhodné v novostavbách a v rekonstrukcích.

PERNA MOTORS  Zabývá se výzkumem, vývojem, konstrukcí, technologií a výrobou zařízení, která jsou založena na vynálezu nového řešení principu mechanismu se šroubovými rotory.

SHINE CONSULTING  Poskytuje komplexní produkty, služby a řešení v oblasti projektového řízení.

STROKOM 

Zabývá se pevnostními výpočty namáhaných strojních součástí, analýzou těles s vadou typu trhlin, zakázkovou výrobou strojních komponentů v oblasti náročných a přesných výrob pro automobilový průmysl.

SVERAK INTERNATIONAL 

Společnost, specializující se na práškové technologie.

WESTCOM 

Poskytovatel služeb v oblasti webových technologií. Provozuje dva webhostingové servery určené pro prezentaci jejich zákazníků na internetu.

Y SOFT 

Orientuje se na vývoj IT řešení s vysokou přidanou hodnotou.

INKUBÁTOR V ČÍSLECH

 20032004letos k 30. 6.
 počet firem celkem11 17 
 počet zaměstnanců firem v TI16 48 98 
 počet přijatých patentů15 52 52 
 počet přijatých užitných vzorů10 10 
 počet přijatých průmyslových vzorů
 počet přijatých ochranných známek10 10 

Pramen: JIC

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít