FIRMY

08. prosince 2003, 00:00 - admin
08. prosince 2003, 00:00

dokončilo prodej svého 27procentního podílu v Českém Telecomu finančním investorům za 680 milionů eur, tedy asi 21,7 miliardy korun. To znamená, že za akcii získá 255 korun. Trh přitom očekával cenu mezi 240 a 250 Kč. "Čeští investoři získali zhruba šest procent upisovaných akcií," uvedl mluvčí TelSource Joe Cook.

Konsorcium TelSource

Nizozemská společnost Europasta B.V. získala padesátiprocentní podíl ve firmě Adriana, která je největším tuzemským výrobcem těstovin. Europasta vstoupila do Adriany poté, co Česká konsolidační agentura (ČKA) prodala nejmenovanému investorovi její dluh 364 milionů korun. Závod na výrobu těstovin ve Třech Dvorech na Olomoucku byl postaven v roce 1993. Roční produkce Adriany se pohybuje kolem 48 000 tun bezvaječných těstovin ve 38 druzích.

Český Telecom již zaplatil 1,05 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun, za zbývající 49procentní podíl v mobilním operátoru Eurotel. Převzít podíl od amerického konsorcia Atlantic West by měl do konce tohoto týdne. Poté se stane 100procentním vlastníkem společnosti, uvedl finanční ředitel Telecomu Juraj Šedivý.

Mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile uzavřeli s Českým telekomunikačním úřadem dohodu o odkladu spuštění sítí třetí generace UMTS na leden 2006. Výměnou za roční odklad stát v příštím roce od operátorů za licence získá 4,856 miliardy korun, které měly firmy splácet do roku 2011.

Největší tuzemský výrobce domácích elektrospotřebičů ETA Hlinsko plánuje v příštím roce expandovat do automobilového průmyslu. Dodávky automobilkám mají dosáhnout asi 75 milionů korun, tedy třikrát více než letos. Rostoucí tržby za dodávky pro automobilový průmysl mají hlineckému podniku postupně vyrovnávat loňský téměř tříprocentní pokles tržeb na 2,11 miliardy korun. Toto snížení ETA zdůvodnila rušením neefektivních kontraktů.

Akciová společnost Spolana získala potvrzení, že vyrábí kvalitní produkty a snaží se minimalizovat dopady výroby na životní prostředí. Společnost, která je terčem dlouhodobé kritiky ekologických organizací, byla pod drobnohledem auditorů mezinárodní certifikační organizace RW TÜV. Auditoři prověřovali, zda společnost splňuje kritéria mezinárodních norem ISO 9001 a 14001.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít