FIRMY

08. prosince 2003, 00:00 - admin
08. prosince 2003, 00:00

dokončilo prodej svého 27procentního podílu v Českém Telecomu finančním investorům za 680 milionů eur, tedy asi 21,7 miliardy korun. To znamená, že za akcii získá 255 korun. Trh přitom očekával cenu mezi 240 a 250 Kč. "Čeští investoři získali zhruba šest procent upisovaných akcií," uvedl mluvčí TelSource Joe Cook.

Konsorcium TelSource

Nizozemská společnost Europasta B.V. získala padesátiprocentní podíl ve firmě Adriana, která je největším tuzemským výrobcem těstovin. Europasta vstoupila do Adriany poté, co Česká konsolidační agentura (ČKA) prodala nejmenovanému investorovi její dluh 364 milionů korun. Závod na výrobu těstovin ve Třech Dvorech na Olomoucku byl postaven v roce 1993. Roční produkce Adriany se pohybuje kolem 48 000 tun bezvaječných těstovin ve 38 druzích.

Český Telecom již zaplatil 1,05 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun, za zbývající 49procentní podíl v mobilním operátoru Eurotel. Převzít podíl od amerického konsorcia Atlantic West by měl do konce tohoto týdne. Poté se stane 100procentním vlastníkem společnosti, uvedl finanční ředitel Telecomu Juraj Šedivý.

Mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile uzavřeli s Českým telekomunikačním úřadem dohodu o odkladu spuštění sítí třetí generace UMTS na leden 2006. Výměnou za roční odklad stát v příštím roce od operátorů za licence získá 4,856 miliardy korun, které měly firmy splácet do roku 2011.

Největší tuzemský výrobce domácích elektrospotřebičů ETA Hlinsko plánuje v příštím roce expandovat do automobilového průmyslu. Dodávky automobilkám mají dosáhnout asi 75 milionů korun, tedy třikrát více než letos. Rostoucí tržby za dodávky pro automobilový průmysl mají hlineckému podniku postupně vyrovnávat loňský téměř tříprocentní pokles tržeb na 2,11 miliardy korun. Toto snížení ETA zdůvodnila rušením neefektivních kontraktů.

Akciová společnost Spolana získala potvrzení, že vyrábí kvalitní produkty a snaží se minimalizovat dopady výroby na životní prostředí. Společnost, která je terčem dlouhodobé kritiky ekologických organizací, byla pod drobnohledem auditorů mezinárodní certifikační organizace RW TÜV. Auditoři prověřovali, zda společnost splňuje kritéria mezinárodních norem ISO 9001 a 14001.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít