FIRMY

01. září 2003, 00:00 - admin
01. září 2003, 00:00

výstavby elektrárny za více než 600 milionů korun dokončila v mexickém El Sauz plzeňská Škoda Energo, největší český dodavatel a vývozce energetických celků. Na základě této dodávky už připravuje v Mexiku Škoda Energo, dceřiná společnost Škody Holding, další dva velké kontrakty.

Historicky největší český projekt výstavby elektrárny za více než 600 milionů korun dokončila v mexickém El Sauz plzeňská Škoda Energo, největší český dodavatel a vývozce energetických celků. Na základě této dodávky už připravuje v Mexiku Škoda Energo, dceřiná společnost Škody Holding, další dva velké kontrakty.

České radiokomunikace vykázaly v prvním pololetí letošního roku podle mezinárodních účetních standardů provozní zisk ve výši 17 mil. Kč. Výnosy z telekomunikačních služeb poklesly o 9,9 % na 496 mil. Kč z 550 mil. Kč v 1. pololetí 2002. Výnosy za datové služby poklesly ze 187 mil. Kč v 1. pololetí 2002 na 156 mil. Kč. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil na 618 mil. z 408 mil. Kč v 1. pololetí 2002.

Český výrobce tramvajových souprav, společnost Inekon Group, dodá do americké Tacomy další dvě soupravy, celková hodnota kontraktu se pohybuje okolo čtyř milionů dolarů (asi 120 milionů korun). V Tacomě již jezdí tři české tramvaje.

Výstavba bytů v letošním roce podle Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) vzroste na 32 až 33 tisíc bytů. ČTK to řekl generální ředitel SPS Miloslav Mašek s tím, že se do výstavby letos investuje zhruba 35 až 40 miliard korun. Loni firmy postavily 27 tisíc bytů, v letošním prvním pololetí začala podle statistiků výstavba téměř 17 tisíc bytů.

Společnost Demag Delaval Industrial Turbomachinery, s. r. o., ze skupiny Siemens dodá parní turbínu o výkonu 18 MW americkému zákazníkovi. Turbína, vyrobená v brněnském závodě, bude využívána pro technologický proces sušení dřeva a výrobu elektrické energie.

Aero Vodochody má další objednávky na výrobu vrtulníků Sikorsky S-76C+. O jedenáct kusů stoupl počet zakázek na helikoptéry, které firma vyrábí pro americkou společnost Sikorsky Aircraft Corporation.

Oba výrobní bloky Jaderné elektrárny Temelín znovu dodávají elektřinu do rozvodné sítě. Po měsíční odstávce nastartovali operátoři reaktor prvního bloku a obnovili dodávky do sítě. Odstávka prvního bloku, která začala 1. srpna, byla o čtyři dny kratší, než bylo původně plánováno.

Příbramská společnost Ravak, která je největším výrobcem akrylátových van a sprchových koutů ve střední Evropě, připravuje založení podniku v Číně. První výrobky tam chce začít montovat v říjnu a v příštím roce by měly tržby čínského podniku dosáhnout minimálně milionu dolarů (asi 28 milionů Kč).

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít