FIRMY

01. září 2003, 00:00 - admin
01. září 2003, 00:00

výstavby elektrárny za více než 600 milionů korun dokončila v mexickém El Sauz plzeňská Škoda Energo, největší český dodavatel a vývozce energetických celků. Na základě této dodávky už připravuje v Mexiku Škoda Energo, dceřiná společnost Škody Holding, další dva velké kontrakty.

Historicky největší český projekt výstavby elektrárny za více než 600 milionů korun dokončila v mexickém El Sauz plzeňská Škoda Energo, největší český dodavatel a vývozce energetických celků. Na základě této dodávky už připravuje v Mexiku Škoda Energo, dceřiná společnost Škody Holding, další dva velké kontrakty.

České radiokomunikace vykázaly v prvním pololetí letošního roku podle mezinárodních účetních standardů provozní zisk ve výši 17 mil. Kč. Výnosy z telekomunikačních služeb poklesly o 9,9 % na 496 mil. Kč z 550 mil. Kč v 1. pololetí 2002. Výnosy za datové služby poklesly ze 187 mil. Kč v 1. pololetí 2002 na 156 mil. Kč. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil na 618 mil. z 408 mil. Kč v 1. pololetí 2002.

Český výrobce tramvajových souprav, společnost Inekon Group, dodá do americké Tacomy další dvě soupravy, celková hodnota kontraktu se pohybuje okolo čtyř milionů dolarů (asi 120 milionů korun). V Tacomě již jezdí tři české tramvaje.

Výstavba bytů v letošním roce podle Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) vzroste na 32 až 33 tisíc bytů. ČTK to řekl generální ředitel SPS Miloslav Mašek s tím, že se do výstavby letos investuje zhruba 35 až 40 miliard korun. Loni firmy postavily 27 tisíc bytů, v letošním prvním pololetí začala podle statistiků výstavba téměř 17 tisíc bytů.

Společnost Demag Delaval Industrial Turbomachinery, s. r. o., ze skupiny Siemens dodá parní turbínu o výkonu 18 MW americkému zákazníkovi. Turbína, vyrobená v brněnském závodě, bude využívána pro technologický proces sušení dřeva a výrobu elektrické energie.

Aero Vodochody má další objednávky na výrobu vrtulníků Sikorsky S-76C+. O jedenáct kusů stoupl počet zakázek na helikoptéry, které firma vyrábí pro americkou společnost Sikorsky Aircraft Corporation.

Oba výrobní bloky Jaderné elektrárny Temelín znovu dodávají elektřinu do rozvodné sítě. Po měsíční odstávce nastartovali operátoři reaktor prvního bloku a obnovili dodávky do sítě. Odstávka prvního bloku, která začala 1. srpna, byla o čtyři dny kratší, než bylo původně plánováno.

Příbramská společnost Ravak, která je největším výrobcem akrylátových van a sprchových koutů ve střední Evropě, připravuje založení podniku v Číně. První výrobky tam chce začít montovat v říjnu a v příštím roce by měly tržby čínského podniku dosáhnout minimálně milionu dolarů (asi 28 milionů Kč).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít