FIRMY

20. října 2003, 00:00 - admin
20. října 2003, 00:00

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

Konkurzní správce společnosti ČKD Dopravní systémy Petr Dostál napodruhé prodal balík pohledávek ČKD DS za více než půl miliardy korun. Balík v celkové nominální hodnotě 616 milionů korun získala brněnská firma Michin, výtěžnost z prodeje byla jedenáctiprocentní.

Mobilní operátor Eurotel začne svým zákazníkům nabízet volné minuty a zprávy na víkendy. Firma rovněž do konce roku zlevnila volání do ciziny prostřednictvím služby NetCall o pětinu. Do registrací internetových domén s koncovkou .cz vstoupila konkurence. O přízeň zákazníků, kteří mají nějakou doménu zaregistrovanou nebo si ji chtějí registrovat, se může ucházet sedm firem, jež od sdružení CZ.NIC získaly statut registrátora.

Nový vlastník holdingu Vítkovice, skupina Lahvárna Ostrava, 29. října na mimořádné valné hromadě zcela převezme řízení vítkovické společnosti. Kromě obměny dozorčí rady Vítkovic je na programu i změna stanov, která má snížit počet členů rady z dvanácti na šest a zkrátit jejich funkční období z pěti let na jeden rok.

Středočeská plynárenská v Kladně-Dubí zprovoznila 170 nových plynových přípojek. Plynofikace v okrajových kladenských čtvrtích tak pokročila do závěrečné fáze. Obyvatelé připojených nemovitostí proto mohou postupně žádat o připojení k novému potrubí.

Několik desítek nových zaměstnanců přijme firma Masterfoods v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Firma uvedla do provozu novou linku, na níž bude vyrábět nový typ nečokoládových bonbonů. Do rozšíření výroby investovala 14 milionů eur (450 milionů korun).

100 % akcií jediného tuzemského výrobce umělých střívek, jilemnického Cutisinu, chce ovládnout jeho britský majoritní vlastník, koncern Devro. Firmu zruší bez likvidace a podnik převezme nově založená s. r. o. Cutisin Czech. Operaci musí schválit akcionáři na listopadové valné hromadě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít