FIRMY

20. října 2003, 00:00 - admin
20. října 2003, 00:00

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

Konkurzní správce společnosti ČKD Dopravní systémy Petr Dostál napodruhé prodal balík pohledávek ČKD DS za více než půl miliardy korun. Balík v celkové nominální hodnotě 616 milionů korun získala brněnská firma Michin, výtěžnost z prodeje byla jedenáctiprocentní.

Mobilní operátor Eurotel začne svým zákazníkům nabízet volné minuty a zprávy na víkendy. Firma rovněž do konce roku zlevnila volání do ciziny prostřednictvím služby NetCall o pětinu. Do registrací internetových domén s koncovkou .cz vstoupila konkurence. O přízeň zákazníků, kteří mají nějakou doménu zaregistrovanou nebo si ji chtějí registrovat, se může ucházet sedm firem, jež od sdružení CZ.NIC získaly statut registrátora.

Nový vlastník holdingu Vítkovice, skupina Lahvárna Ostrava, 29. října na mimořádné valné hromadě zcela převezme řízení vítkovické společnosti. Kromě obměny dozorčí rady Vítkovic je na programu i změna stanov, která má snížit počet členů rady z dvanácti na šest a zkrátit jejich funkční období z pěti let na jeden rok.

Středočeská plynárenská v Kladně-Dubí zprovoznila 170 nových plynových přípojek. Plynofikace v okrajových kladenských čtvrtích tak pokročila do závěrečné fáze. Obyvatelé připojených nemovitostí proto mohou postupně žádat o připojení k novému potrubí.

Několik desítek nových zaměstnanců přijme firma Masterfoods v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Firma uvedla do provozu novou linku, na níž bude vyrábět nový typ nečokoládových bonbonů. Do rozšíření výroby investovala 14 milionů eur (450 milionů korun).

100 % akcií jediného tuzemského výrobce umělých střívek, jilemnického Cutisinu, chce ovládnout jeho britský majoritní vlastník, koncern Devro. Firmu zruší bez likvidace a podnik převezme nově založená s. r. o. Cutisin Czech. Operaci musí schválit akcionáři na listopadové valné hromadě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít