FIRMY

20. října 2003, 00:00 - admin
20. října 2003, 00:00

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

O státní podíl v Severočeských dolech projevilo předběžný zájem osm zájemců a v Sokolovské uhelné šest zájemců z řad tuzemských i zahraničních investorů. Tisková mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová však jména zájemců ani další informace neuvedla.

Konkurzní správce společnosti ČKD Dopravní systémy Petr Dostál napodruhé prodal balík pohledávek ČKD DS za více než půl miliardy korun. Balík v celkové nominální hodnotě 616 milionů korun získala brněnská firma Michin, výtěžnost z prodeje byla jedenáctiprocentní.

Mobilní operátor Eurotel začne svým zákazníkům nabízet volné minuty a zprávy na víkendy. Firma rovněž do konce roku zlevnila volání do ciziny prostřednictvím služby NetCall o pětinu. Do registrací internetových domén s koncovkou .cz vstoupila konkurence. O přízeň zákazníků, kteří mají nějakou doménu zaregistrovanou nebo si ji chtějí registrovat, se může ucházet sedm firem, jež od sdružení CZ.NIC získaly statut registrátora.

Nový vlastník holdingu Vítkovice, skupina Lahvárna Ostrava, 29. října na mimořádné valné hromadě zcela převezme řízení vítkovické společnosti. Kromě obměny dozorčí rady Vítkovic je na programu i změna stanov, která má snížit počet členů rady z dvanácti na šest a zkrátit jejich funkční období z pěti let na jeden rok.

Středočeská plynárenská v Kladně-Dubí zprovoznila 170 nových plynových přípojek. Plynofikace v okrajových kladenských čtvrtích tak pokročila do závěrečné fáze. Obyvatelé připojených nemovitostí proto mohou postupně žádat o připojení k novému potrubí.

Několik desítek nových zaměstnanců přijme firma Masterfoods v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Firma uvedla do provozu novou linku, na níž bude vyrábět nový typ nečokoládových bonbonů. Do rozšíření výroby investovala 14 milionů eur (450 milionů korun).

100 % akcií jediného tuzemského výrobce umělých střívek, jilemnického Cutisinu, chce ovládnout jeho britský majoritní vlastník, koncern Devro. Firmu zruší bez likvidace a podnik převezme nově založená s. r. o. Cutisin Czech. Operaci musí schválit akcionáři na listopadové valné hromadě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít