FIRMY

08. září 2003, 00:00 - admin
08. září 2003, 00:00

začal zákazníkům nabízet možnost posílání multimediálních zpráv MMS. Podobnou službu již zhruba rok nabízejí konkurenční Eurotel a T-Mobile. Nejmladší operátor podle Romana Frkouse z tiskového oddělení čekal na dostatek cenově dostupných mobilních telefonů za pět až sedm tisíc Kč, které se na trhu nyní objevily.

Mobilní operátor Český Mobil začal zákazníkům nabízet možnost posílání multimediálních zpráv MMS. Podobnou službu již zhruba rok nabízejí konkurenční Eurotel a T-Mobile. Nejmladší operátor podle Romana Frkouse z tiskového oddělení čekal na dostatek cenově dostupných mobilních telefonů za pět až sedm tisíc Kč, které se na trhu nyní objevily.

Automobilka Škoda Auto letos očekává hospodářský výsledek minimálně na úrovni loňského roku, kdy zisk dosáhl 1,8 miliardy korun. Počítá zároveň s tím, že prodá více vozů než loni, kdy celosvětové prodeje Škody dosáhly 445 525 vozů. Novinářům to dnes řekli zástupci automobilky na konferenci v Mladé Boleslavi.

Akciová společnost Spur postaví ve Zlíně do konce roku 2004 novou výrobní halu za 30 milionů korun. Dalších zhruba 30 milionů korun firma investuje do nákupu technologií.

Zaměstnanci nové automobilky, kterou v Ovčárech u Kolína staví konsorcium firem Toyota-PSA (TPCA), budou pracovat čtyři dny v týdnu po deseti hodinách v denní a noční směně. Vedení jim dále nabízí mzdu, která by neměla být nižší než celostátní průměr, a zaškolení v několika zahraničních závodech v Evropě a Japonsku.

ING Penzijní fond, který je s více než desetiprocentním podílem pátým největším penzijním fondem na tuzemském trhu penzijního připojištění, zvýšil v pololetí zisk o 59 procent na 184 miliony Kč. Ve stejném období loni vydělal 115 milionů Kč.

Pojišťovně ING Nationale-Nederlanden, které patří na tuzemském trhu životního pojištění druhé místo, v prvním pololetí meziročně stoupl zisk o pět milionů na 371 milion Kč.

Společnost Ispat International N. V., která patří do britské skupiny LNM Group, vytvořila ve druhém čtvrtletí letošního roku čistý zisk 14 milionů USD (zhruba 415 milionů Kč). Za stejné období loni skupina vykázala čistý zisk 11 milionů dolarů (asi 326 milionů korun).

Stanislav Kázecký odchází po vzájemné dohodě z funkce generálního ředitele strojírenské společnosti ZVVZ Milevsko. Nahradil ho v ní devětačtyřicetiletý Miroslav Knot, který ve firmě dosud pracoval jako ředitel divize Odlučování a ventilátory.

Dosavadní analýzy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nenasvědčují, že by pojišťovny získaly další výjimku na existenci jejich sdružení, tzv. poolu pro pojištění cestovních kanceláří proti krachu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít