FIRMY

08. září 2003, 00:00 - admin
08. září 2003, 00:00

začal zákazníkům nabízet možnost posílání multimediálních zpráv MMS. Podobnou službu již zhruba rok nabízejí konkurenční Eurotel a T-Mobile. Nejmladší operátor podle Romana Frkouse z tiskového oddělení čekal na dostatek cenově dostupných mobilních telefonů za pět až sedm tisíc Kč, které se na trhu nyní objevily.

Mobilní operátor Český Mobil začal zákazníkům nabízet možnost posílání multimediálních zpráv MMS. Podobnou službu již zhruba rok nabízejí konkurenční Eurotel a T-Mobile. Nejmladší operátor podle Romana Frkouse z tiskového oddělení čekal na dostatek cenově dostupných mobilních telefonů za pět až sedm tisíc Kč, které se na trhu nyní objevily.

Automobilka Škoda Auto letos očekává hospodářský výsledek minimálně na úrovni loňského roku, kdy zisk dosáhl 1,8 miliardy korun. Počítá zároveň s tím, že prodá více vozů než loni, kdy celosvětové prodeje Škody dosáhly 445 525 vozů. Novinářům to dnes řekli zástupci automobilky na konferenci v Mladé Boleslavi.

Akciová společnost Spur postaví ve Zlíně do konce roku 2004 novou výrobní halu za 30 milionů korun. Dalších zhruba 30 milionů korun firma investuje do nákupu technologií.

Zaměstnanci nové automobilky, kterou v Ovčárech u Kolína staví konsorcium firem Toyota-PSA (TPCA), budou pracovat čtyři dny v týdnu po deseti hodinách v denní a noční směně. Vedení jim dále nabízí mzdu, která by neměla být nižší než celostátní průměr, a zaškolení v několika zahraničních závodech v Evropě a Japonsku.

ING Penzijní fond, který je s více než desetiprocentním podílem pátým největším penzijním fondem na tuzemském trhu penzijního připojištění, zvýšil v pololetí zisk o 59 procent na 184 miliony Kč. Ve stejném období loni vydělal 115 milionů Kč.

Pojišťovně ING Nationale-Nederlanden, které patří na tuzemském trhu životního pojištění druhé místo, v prvním pololetí meziročně stoupl zisk o pět milionů na 371 milion Kč.

Společnost Ispat International N. V., která patří do britské skupiny LNM Group, vytvořila ve druhém čtvrtletí letošního roku čistý zisk 14 milionů USD (zhruba 415 milionů Kč). Za stejné období loni skupina vykázala čistý zisk 11 milionů dolarů (asi 326 milionů korun).

Stanislav Kázecký odchází po vzájemné dohodě z funkce generálního ředitele strojírenské společnosti ZVVZ Milevsko. Nahradil ho v ní devětačtyřicetiletý Miroslav Knot, který ve firmě dosud pracoval jako ředitel divize Odlučování a ventilátory.

Dosavadní analýzy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nenasvědčují, že by pojišťovny získaly další výjimku na existenci jejich sdružení, tzv. poolu pro pojištění cestovních kanceláří proti krachu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít